Voleybol sıçrama

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dragunov1903 tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Dragunov1903

Dragunov1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben voleybolcuyum ve sıçramamı geliştirecek antrenmanlar arıyorum evde yapabilecegim yardımcı olabilecek var mı ? bench_O

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    forumda 3-5 konuya yazdım yine yazayım.air alert 3 programı.klup basketbolcuları bu programları kullanıyormuş oldukça başarılıymış fakat program zor uzun ve başlayanların yarısını geçici olarak sakatlıyor :(

3. Dragunov1903

Dragunov1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor abinin açtığı evde bacak kası geliştirme egzersizlerini yapsam olmaz mı acaba ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Tabi ki calisilabilir, sonucta ziplama kaslarla alakali ancak benim ziplama konusunda tavsiye merdiven calismalaridir, zamaninda faydasini gormusumdur.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    bhrmcr'nin dediği gibi merdiven çalışmalarına ağırlık ver. Son 6 haftadır bu tarz çalışmaları içeren program uyguluyorum ciddi anlamda faydasını gördüm

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Sporuna olumlu etki etmesi açısından önereceğim iki şey var. Ağır Squatlar ve dikey zıplama egzersizi.

Dikey zıplama, genelde spor salonlarında sert tahta kutuların üstüne zıplama yöntemiyle yapılıyor. Dışarıda yaparsan eğer, boyunu aşmayan, kademeli olarak yüksekliği artan herhangi bir duvar olabilir.

7. Dragunov1903

Dragunov1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    . :)

Arkadaşlar çok teşekkür ederim önerileriniz için uygulayacağım ama şu merdiven egzersizini biraz daha açar mısınız merdiven mi çıkıp ineyim yani anlamadım .)

8. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kas çalışmanın voleybolcular için bi etkisi olmayacağını okumuştum. (sıçrama için) çünkü bu patlayıcı kuvvetle alakalı bi durum. Air alert, merdiven çalışması vs. gibi hareketler sıçramayı arttırır. Örneğin 50 cmlik bi yerden atlayıp iner inmez en yukarı zıplamaya çalışmak gibi patlayıcı güç egzersizleri sıçramayı geliştirir. (Not : Air alerti önermiyorum. Profesyonel olarak yapmazsan sakatlanma ihtimalin çok yüksek)

9. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Squat Jump tavsiye ederim ve yanında jump knee tuck ve jumping lunge bu egzersizleri yap sıçramanda gelişme kaydedersin birde calf raises yapmayı unutma.

10. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bu insanlar çok garibime gidiyor. Dangalağın biri sakatlanırsın diyor korkusundan kimse yapamıyor . Ya arkadaşlar adam akıllı ısınarak yaparsanız hiç bir şey olmaz cahil beyinsiz düşünme özürlü kişiler böyle saçma şeyler söylüyorlar. ben bundan 5 ay önce başlamıştım gerçekten yapması zor fakat etkisi 1 ay içinde hissediliyor. 4 aylık program sonucunda toplam 15-20 cm daha fazla sıçrama garantisi veriyor. Tabi doğru yapıldığında. ben 1.5 ay sonra bırakmak zorunda kaldım malum okullar .. Fakat en iyi high jumping programı diyebilirim.

11. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : sıçrama , air alert

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş