voitzor # 2-3 haftalık yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Voitzeo tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Yaklaşık 6 haziranda bitirdiğim yağ yakımını 14 hazirana kadar ertelemiştim fakat bu süreci 12 hazirana çektim. 2 Ay yağ yakım fotoğrafları

Başlangıc: http://u1306.hizliresim.com/1b/6/nv7qu.jpg - http://u1306.hizliresim.com/1b/6/nv7qv.jpg

1.Ay: http://u1306.hizliresim.com/1b/6/nv7sc.jpg - http://s1306.hizliresim.com/1b/6/nv7ru.jpg

2.Ay: http://t1306.hizliresim.com/1b/6/nv7sl.jpg - http://t1306.hizliresim.com/1b/6/nv7tb.jpg
    --------------------------
    Ve yarın yaklaşık 2-3 haftalık yağ yakımına tekrardan başlayacağım. Yaşım daha 16 olduğundan metabolizmam haliyle hızlı. O yüzden çok sıkı diyet yapmayacağım.
    Diyetimde yağlardan uzaklaşmayacağım.Tam yağlı peynir,tereyağı,yumurta sarısı,zeytin yağı vs.
    Sabah kalkar kalkmaz 30 dk kardio
    Ara öğün yok

Sabah:
    2 Tam yumurta ( biraz tereyağı, tam yağlı tulum peyniri veya yeşil çay peynirli )
    50 Gr yulaf ezmesi
    1 Yeşil çay
    10 Fındık
    Salata

Öğlen:
    250-300 Gr Tavuk göğsü
    4-5 kaşık makarna veya bulgur pilavı
    Yeşil çay
    1-2 Kaşık yoğurt

Akşam:
    250-300 Gr Tavuk göğsü
    Salata veya 1-2 kaşık yoğurt
    4-5 Kaşık makarna veya bulgur pilavı

-----------------------

Günlük minimum 3-4 litre su tüketimi
    Her gün kardio ( antrenman olduğu günler girişte ve çıkışta 10 dk 6 şiddet yürüyüş )
    Her sabah mutlaka 30 dakika kardio
    Her hafta 1 kez sauna ( fazla su tutuyorum )
    Tuz alımı kattiyen yok,basit kh yok,trans yağ yok

( 12 Haziranda bir aksilik çıkmaz ise bu diyet listesini uygulayacağım )

2. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Sabah kalktım 30 dakika kardio yaptım yürüyüş,hafif koşu şeklinde
    Kahvaltı:

2 Tam yumurta
    Küçük çatalın alabildiği kadar tereyağı
    50 gr Tulum peyniri çırptım omlet şeklinde yaptım.
    1 Yeşil çay
    Salata malzemeleri bitmiş sadece domates yedim.

Öğlen:
    250-300 GR Tavuk göğsü
    4-5 Kaşık yoğurt

16.30 Antrenman
    17.15 Antrenman bitiş

17.25: 1 Yeşil elma

Saat 18 gibide

5 Kaşık yoğurt
    200-250 Gr Tavuk göğsü yiyip besin alımını sonlandıracağım
    ---------

Önümüzdeki ilk 3 gün düşük karbonhidrat beslenmeyi planlıyorum.Üzerimde deney uygulayacağım gibi birşey.

2 Gün 120 gr karbonhidrat,3 gün 40-50 gr karbonhidrat alacağım. Bakalım sonuçlar nasıl olacak

3. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kalktım 1 yeşil çay içtim.
    Yürüyüşe çıktım 40-45 dakika yürüdüm.
    --
    Sabah:
    2 Tam Yumurta
    50 GR Tulum peynir
    Bir tatlı kaşığı kadar tereyağı
    Çırptım omlet tarzında yedim
    1 Domates
    1 Yeşil çay
    --
    Öğlen:
    200-250 GR tavuk göğsü
    3-4 kaşık yoğurt
    --
    Akşam:
    Öğlenin aynısını yemeyi planlıyorum.
    -------------------------------------

Karbonhidratı bilerek fazlalaştırmıyorum.Yarında KH almayıp diğer gün almayı planlıyorum.
    Dün diyete girdim ve ondan önceki günler sadece basit şeker tükettim diyebilirim. Fakat nedense kilo almadım.
    KH Rezervlerim dolu olduğu için bir nebzede olsa düşürmek istediğimden kh almıyorum.
    ---------------------------------------

Artık;

Sabah 40 Dakika yürüyüş
    Öğlen Tabata egzersizi ile antrenman
    Akşam 25-30 Dakika yürüyüş yapacağım. Her gün evde olduğumdan dolayı pek aktif değilim. O yüzden akşamlarıda yürüyüş yapacağım.

4. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Bu gün 3 haftada 1 yapacağım cheat meal günü belirlemiştim. Fazla sınırları aşmadım.

Sabah:
    Diğer öğünlerle aynı
    Öğlen: Bulgur pilavı - 300,400 gr yoğurt - 1 Dilim ekmek
    Akşam: 1 Tantuni - 1 Kola

------
    Birden diyete başladığım için ortalıkta ruh gibi geziyordum. Bu gün gayet iyi geçti. Yarın tekrardan diyetime devam edeceğim.

5. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün beslenmem çok kötüydü.Artık IF diyetine başlıyorum. 18/6 yapacağım.18 Saat açlık 6 saat yemek
    -
    Sabah 40 dakika yürüyüş
    Kahvaltı: 2 Adet salatalık - Yine aynı yumurta - Çay
    Öğlen: 75-100 Gr tavuk ciğeri 3-4 kaşık yoğurt.
    Akşam: bir şey yiyemedim..
    -

6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah 30 dk yürüyüş
    Kahvaltı:6 zeytin-çay- 2 Tam yumurta - Tereyağı - Tulum peynirli
    Öğlen: Ton balıklı makarna
    Akşam: Ton balıklı makarna

7. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah yürüyüş yapmadım

Sabah:Yumurta-Yeşilçay peyniri-Çay-Tereyağı-2,3 ceviz-5 zeytin
    Öğlen: Tavuk ızgara(karışık) - yoğurt
    Akşam: Ton balıklı Makarna
    ---------
    IF Diyeti uyguladığım için 12.00-18.00 arası besleniyorum.
    ---------
    Bu gün diyetin 6. günü 2 kilogram gitmiş.Fakat bildiğiniz gibi çoğu su.400-500 GR yağ yaktıysam gayet iyi ilerliyorum

8. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    25 Dk yürüyüş
    --
    Sabah: 2 tam yumurta-tereyağı-yeşil çay peyniri-türk kahvesi-6 yeşil zeytin
    Öğlen: Malesef tavuğum bittiği için ve alacak zamanım olmadığı için nohut ve yoğurt yiyebildim
    Akşam: öğlenin aynısı
    ---
    Arkadaşlar ayrıca günde 2-3 bardak türk kahvesi içtiğimi belirtmek isterim ve minimum 4-5 LT su tüketimim var

9. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bu gün sabah aç karna ölçü aldım.
    Bel 75 olmuş kilom ise 64-65 arası. Yağ yakılıyormu bilmiyorum ama alt karın kasları hafifte olsa belirginleşti. Kas kütlem pek yok fakat neden yağ yakıyorsun diye soranlar oluyor. Tamamen yağlardan arınıp ondan sonra temiz kilo almak istiyorum. Bütün yağları attıktan sonra bulka girip alt karın yağlanmaya başladığınnda tekrar define olmayı planlıyorum. Yani kısacasa bu eziyetli dönemi kısa tutmak istiyorum. Hafif hafif yağlanan bir yapım var fakat çok su tutuyorum.
    ---
    Bu gün giremeyeceğim için beslenme programımı yazmak istiyorum:
    --
    Sabah: Omlet tarzı aynı , 1 salatalık-domates, türk kahvesi
    Öğlen: Nohut veya makarna ile 250-300 gr tavuk göğsü
    Akşam: Yoğurt ile 250-300 gr tavuk göğsü
    ---
    Öğün saatleri genelde şöyle oluyor
    Sabah. 12.30-13-00
    Öğlen: 15.00-15.300
    Akşam: 17.30-18.00
    ---
    IF Diyetini gerçekten sevmeye başladım en ufak açlık duymuyorum vücudum alışmaya başladı. 4-5 LT Su içiyorum ve yaklaşık 3 adet türk kahvesi tüketiyorum. Sabahları yürüyorum çünkü tatilde olduğumuz için yapacak birşeyim yok aktif olmam lazım.
    3 Günde 1 dinlenme şeklinde antrenmanım var. Belirtmemişim.

10. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakımına tam gaz devam ediyorum :) Bu günkü fotoğraflar gayet motive etti beni. Yolumun kısa olduğunu hisseder gibiyim. Ve yağları elimle aşağı çekince karın kaslarımın asimetrik olmaması sevinmeme neden oldu :)) Her haftanın sonunda fotoğraf çekmeyi planlıyorum.
    1-) : http://s1306.hizliresim.com/1b/n/pcwlr.jpg
    2-) : http://o1306.hizliresim.com/1b/n/pcwm2.jpg
    -----
    Bu yolda herkese başarılar diliyorum umarım hedeflerimize ulaşırız.
    --
    Sabah koş-yürü tarzında saate pek bakmadan kardio yaptım.

Kahvaltım: 70-80 GR Tam yağlı peynir - domates salatalık oldu.
    Öğlen ve akşam ı tam belirlemedim belirleyince yazacağım
    ------------------------
    Arkadaşlar yumurtadan artık tiksindim,yiyemiyorum.Kusasım geliyor.Yemek asla ayırt etmem yulaf ezmesini dahi sade yiyen bir mideye sahibim.Fakat yumurtada işler çok değişiyor kusasım geliyor.5-6 Yaşlarından beri her gün tükettiğim besinlerden biridir yumurta ama artık vücudum istemiyor. Lor peyniri alacağım, lor ve ton balığı ile kahvaltıyı yapmayı planlıyorum. Fakat el mahkum haftada en az 2 kez yumurta yiyeceğim.

11. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    Bu gün nedense bir mutluluk hissettim ve cheat meal yapasım geldi :) Normalde cuma günleri yapacaktım fakat bugün yapmak istedim. Sabah ne yediğimi belirtmiştim

Şimdi: 1 kase dondurma - biraz simit
    Birazdan ise kaşarlı tost yapıp yanında ayran içeceğim. Artık her 3 haftada 1 cheatmeal yapacağım her hafta değil.

12. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bu gün sabah yürüyüş yapmadım.
    Kahvaltı: 100 gr tam yağlı peynir salatalık domates
    Öğlen: 300 GR Tavuk göğsü
    Akşam: Tavuk göğsünü yere düşürdüğüm için malesef yine yağlı peynir yemek durumundayım.
    ----
    Arkadaşlar bunun yanında günde 3 kez acı,sert türk kahvesi içiyorum. 2 Sini canım istediği zaman diğerini antrenmana 30dakika-1saat kala içiyorum. Günlük su tüketimim 4-5 LT.
    Yaklaşık 3-4 avuç kuru yemiş tüketiyorum. Keto diyetine başlamayı planlıyorum. Kısaca;

Her gün kalkınca 25-30 DK yürüyüş
    IF Zamanlı KETO Diyeti ( 12-18.00 -- [ 18/6 ] )
    Antrenmanlar sabit 21.00 Antrenman sonrası 25 DK 6 da yürüyüş
    4-5 LT Su alımı
    3 Türk kahvesi.
    --
    Bu arada başlıkta 2-3 hafta diye belirtmişim.Malesef hedefim hiiiç 2-3 haftada bitecek gibi durmuyor. %9 a düşmeye çalışıyorum sanırım şuanda %13-12 civari. 1.77 boy 65 kiloyum.

13. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Sabah 40 Dakika yürüdüm telefonuma bir pedometre app ı yükledim. 40 Dakikada 200 kcal yakmışım. Tabii ne kadar doğrudur bilinmez.
    --
    Sabah: Tam yağlı peynir , domates salatalık
    Öğlen: Tam yağlı peybir, domates salatalık
    Akşam: Tavuk göğsü .
    -------------
    Bununda yanında 4-5 avuç badem olsun fındık olsun tüketiyorum.Arkadaşlar bir konuda müzdaribim yaşımın genç olması ve haliyle kalsiyum ihtiyacı için öğlenleride peynir tüketmeye başladım. Fakat besin değerlerine baktığımda BADEM in süt ürünlerinden bile neredeyse daha fazla kalsiyum içerdiğini gördüm. Yaklaşık 1 badem 4 mg kalsiyum içeriyor.
    Yaşım 16 boyum 1.76-77 arasıymış. Pek boy takıntım olmasada 1.80 olursam iyi olur. O yüzden her gün antrenmandan önce açma germe hareketlerini yapıyorum. Dün başladım ve yaklaşık 4 hafta sonra gelişme var mı yok mu açıklayacağım.

14. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Gayet iyi gidiyosun fakat 6 öğün yemelisin. Ben bu diyeti yapsam cok acıkırdım =D hiç değilse bulgurdur pirinçtir bunun yerine elma falan yiyebilirsin. Nasıl olsa aynı yaştayız , Gİ düşük olan carblara saldırırsak daha fazla sonuc sağlayabiliyoruz. Ara öğünlere elma , ceviz bol bol eklemelisin. Tabi 2 taneyi geçmeyecek şekilde

15. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. IF zamanlı Keto diyeti uyguladığım için karbonhidrat 40-30 gr geçmiyor.Yani benim için Carb şu günler için yok. Ceviz yerine badem,fındık tüketiyorum bol bol.. Acıkmamamın sebebi gün boyu evde oturduğum için olmalı. Aktif olamıyorum çünkü. O yüzden sabah yürüyorum akşamda antrenmanım var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:54 ----------

Merhabalar
    Sabah 30 Dakika yürüyüş
    Kahvaltı: 100 GR peynir salatalık domates
    Öğlen: Aynı
    Akşam: Tavuk göğsü
    ----
    Peynir miktarını abartmaya başladığımı hissediyorum fakat kalsiyum ihtiyacını nasıl karşılayacağımı hala çözebilmiş değilim. 1 Ay boyunca diyete aynen devamfakat artık öğlen ve akşamları tavuk yiyeceğim.Kahvaltıda peynit tüketeceğim.
    Arkadaşlar bu gün diyetin 11. günü.
    11 Gün sonunda
    Başlangıç: 78 Bel - 4 gün önce 75 Bel - Bu gün 73 bel.. Hafif yağım kaldı.3 Gün sonra tekrardan fotoğraf atacağım.

16. onurdk

onurdk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ertan05 e katiliyorum, mesela findiklari ara ogune alabilirsin, 6 ogune cik ve sabah sporunu ac karnina yapmani tavsiye ederim, ayrica 30dk yuruyus yerine 3dk yuruyus 2 dk kosu, seklinde 6 set yapabilirsin, kosu yu abartmana gerek yok, sadece kalp atislarin degissin...

17. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Tekrar söylüyorum IF Zamanlı keto diyeti uyguluyorum. Yani 6 öğün gibi bir beslenme IF zamanlı diyette yoktur. 18 Saat açlık süresi oluyor. 12.00 dan 18.00 a kadar beslenebiliyorum. O saatler dışında sadece içecek serbest.Kahve,su,yeşil çay gibi. Sabah sporunu aç karnına yapıyordum fakat şu 3 gün programımı değiştirdim. Çünkü kalktığımda uykunun verdiği o çöküntülük üstümde oluyor. Yürüyebiliyorum fakat hiç verimli olmuyor. O Yüzden 13.30 gibi yürüyüşüme başlıyorum. Koşuyu neden yapmıyorum diye sorarsanız günde zaten çift antrenman yapıyorum. Boş günüm artık yok. Misal sabah kardio akşam antrenman gibi.
    -------
    30 Dakika yürüyüş
    Kahvaltı: Tam yağlı peynir, domates
    Öğlen: Tavuk göğsü
    -------

30-40 adet bademi götürdüm şu zaman içersinde :D Sanırım bugünlük yeter çünkü tam yağlı peynirde ciddi oranda yağ içeriyor o yüzden bu günlük kuruyemiş alımımı sonlandırıyorum :).
    -------
    3 gün sonra fotoğraf zamanı hadi bakalım :))

18. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    Sabah 30 dakika yürüyüş
    ----
    Arkadaşlar bir konudan müzdaribim. Şu 4-5 gündür hiç gelişme kaydedemediğimi düşünüyorum.Ketojenik diyet sanırım bana uygun değil. Çok güzel bir diyet iyi hoş çokda iyi verim alınabilir.Fakat işin ucunu kaçırmaya başladım gidip gelip kuru yemiş tüketiyorum. Çok peynir yiyorum. Sanırım eski diyetime dönmem gerekecek. Kuralları şöyle değiştirdim:

- Günlük 4-5 LT su
    - Günlük 3 yeşil çay 2 türk kahve
    -Günde 1 avuç kuruyemiş (kaju,badem,fındık)
    - Öğlen,akşam makarna veya bulgur pilavı.En fazla 4-5 kaşık
    -Salata tüketimi

--
    Şuanda karnım dolu olduğu için kg ve ölçü almayacağım.

Beslenme:
    -----------------
    Sabah: Peynir,salatalık domates
    Öğlen: Bütün tavuk aldım oradan parça parça tükettim. Yani neresini yedim bilmiyorum
    Akşam: Öğlenin aynısı
    -----------------

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:46 ----------

Arkadaşlar uzun uzun düşündüm.Ketoya devam ediyorum. Çünkü artık kendime dur diyeceğim fazla yağ almayacağım. Tek sorun benim için sınırsız kuruyemiş yememdi. Artık o sorunuda aştığımıza göre yarın gerçek keto diyetine başlıyoruz :) Saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:17 ----------

Ayrıca ketoya girmek için başlarda kh yüklemesi yapılması gerekmiş.Ben paldır küldür başlamıştım. Daha demin yarım ekmek sucuk kaşar yedim kendime geldim :)) Hadi bakalım önümüzdeki 1 ay bozmak yok :D

19. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bu gün seminerim olduğunu unutmuşum. O yüzden bu gün diyet yapmayacağım. Kısacası cips olur kola olur dondurma olur tüketeceğim. 12 Sinde diyete başlamışım 2 kez bozmuşum. E hepsinde aşırı yediğim için +2000 Kalori aldım der isek yerimde saymış oldum :D Nedense üzülmüyorum çünkü irademi kontrol edebileceğimi artık öğrendim.
    Yarın evelsi gün diğer haftalar asla bozmak yok. Hafif yağım var diye irademi kaybetmemem lazım. Kendime bu günde izin verip o yağ gidene kadar asla ama asla bozmayacağım. Ve yarından itibaren diyet listemi tamamen düzeltiyorum. İşleri rayına koyuyorum. Ve artık sabahları hem koşu hemde basketbol yapmayı planlıyorum. Çok ta güzel olacağından eminim :) . Herkese başarılar diliyorum. Gerçek diyet yarın başlıyor ;)

20. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bugün sabah mükemmel geçti. İlk önce 20 dakika basketbol oynayıp ondan sonra 25 dakika yürüyüş yaptım. İyi terledim.
    Sabah: Yeşil çay peyniri (eskişehirde üretiliyor sanırım tam yağlı çok güzel bir peynir) salatalık domates
    Öğlen: 3-4 Kaşık yoğurt, tavuk göğsü
    ------------
    Arkadaşlar artık günde 4 avuç kuruyemişi geçmeyeceğim. Bu gün 2 avuç tükettim. Artık kahvaltıdan önce ve sonra, öğlen ve akşam öğün bittikten sonra tüketeceğim. 3 bardak yeşilçay tüketiyorum. Çünkü dün tuzu aşırı abarttım kekler,börekler,cipsler,kolalar.. Fakat kolayı light içtim sanki şöyle oldu mcdonalds a gidipte en büyük menüyü söyleyip kolası light olsun demek gibi :D Bakalım yağ oranım %14-13 civarı Eylülün başına kadar %10 a düşürmeyi çalışacağım. Ve artık bacak programıma çok özen göstermeye başladım. 20-30 KG ile press yapıyordum artık 50 kg lere çıkmaya başlayacağım. Bir şey öğrendim. Aç karna yapılan spor deli gibi büyüme hormonu salgılatıyormuş. Ergenlik çağında olduğum için ve IF zamanlı Ketojen diyet uyguladığım için büyüme hormonum haliyle çok çalışmaya başladı. Yaşım 15 boyum 1.76-77. 1.80-85 civarı benım için yeterli. Bakalım uzayacakmıyız :)

Sayfayı Paylaş