Vitamin ilaçlarım

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dimply tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 3-4 aydır diyetteyim,diyetisyene çok az bi zaman gidip bıraktım.Daha sonra kendim cidden sağlıksız bir şekilde beslenerek kilo verdim.Spor da yaptım.17 yaşındayım. Fakat saçlarımın diyetten dökülmesi nedeniyle doktora gittim.Aşırı şekilde dökülüyor çünkü.

Baya bi vitamin eksikliğim çıktı. Demir olsun,b12,kan vs... Yarından itibaren tekrar diyetisyene başlıyıp sağlıklı vericem fakat şimdi doktorun bana yazdığı vitaminler kilo aldırır dedi.Verdiğin tüm kiloları geri alıcaksın dedi.

Vitamin hapları kilo aldırır mı ? Eczaneye sordum acıktırır diye öyle demiştir dedi. Kendimi tutarım fakat durduk yere ilaçları kullanınca sizce kilo alır mıyım? Diyeti bırakmamı söyledi fakat bırakmak istemiyorum.Akşam tüm ilaçlarımı aldıktan sonra isimlerinide yazabilirim.

Kullanıp kilo alan var mı ? Tekrar vitaminlere başlayıp verdiğim kilolarımı almak istemiyorum..

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır almazsın.

Vücudun kilo dengesi ne yediğin ve ne yaktığın ile ilgilidir.

dimply bunu beğendi.
  3. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cidden beni rahatlattınız çok teşekkür ederim. Şimdi düzenli bir diyete başlıyıcam umarım saçlarım artık fazla dökülmez.Vitamin ilaçlarımıda aldığım zaman kullanmaya başlıyıcam.

İlaçlar metabolizmayı yavaşlatır yazıyor nette,kimi aldırır kimi aldırmaz diyor anlamadım. Doktorum kesin alırsın dedi,cildiyeci. Eczane yediklerine dikkat edersen almazsın çünkü onlar acıktırır dedi.

Umarımda öyle olur.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Extravaganza,
    Asırı bir kilo aldırmaz ama vitamin hapları yağlandırır cok az diye biliyorum. yanlıs mı?

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Vitamin hapının kalorisi ne ki yağ yapsın?

Vitamin hapları (özellikle b vitaminleri) ile gelen iştah artışını dizginlediğiniz sürece birşey olmayacak.

Yukarıda dediğim gibi. Vücuda totalde ne kadar enerji giriyor (yemek) ne kadar enerji çıkıyor (metabolizma + egzersiz) önemli olan bu. Energy balance dedikleri şey işte. Negatif ise kilo verirsiniz. Pozitif balans var ise kilo alırsınız. Eşit ise kiloyu korursunuz dengede kalırsınız.

technical1967 ve garbage bunu beğendi.
  6. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani vitaminlerde enerji vermeyeceği için almam değil mi ? Kansızlık için,b12 için,demir için olsun ? İştahımı tutarım. Orada sorun yok gerçi. Durduk yere almam korkutuyor beni.tekrar spor yapıcam zaten.

b12 şişirir diyorlar. Cildiyeci direk alırsın dedi ondan korktum.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vitamin ve mineral eksikliği iştahsızlığa yola açar, eksiklik ortadan kalkınca iştah geri döner. Ama siz yemenize dikkat ettiğiniz, günlük ihtiyacınızdan fazla kalori almadığınız sürece kilo alımı olmaz. Eczane doğru söylemiş. Doktor da muhtemelen tecrübelerine bakarak "kesin alırsın" demiştir çünkü kadınlarımız genelde iştahları arttığı zaman boğazlarına hakim olamazlar ve kendilerini gırtlak yüzünden değil ilaç yüzünden kilo aldıklarına inandırırlar :)

8. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) Şuan moralim düzeldi. Kendimi tutarım ben orada sorun yok :) Durduk yere aldırmasın yeter

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme ve spor düzenini bozmadığın müddetçe endişeye gerek yok. Hatta vitamin ve mineral alımın artınca daha yüksek performans ile spor yapıp, daha fazla bile yağ yakabilirsin.

dimply bunu beğendi.
  10. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim mesajlarınız için. Ayriyetten bu vitaminlerin için ayrı bir madde var o sadece kilo aldırıyor diye şeylerden okudum. Onlara kafam takıldı.Beslenme ve spor düzenimi bozmam zaten.

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tamamen hurafe.

dimply bunu beğendi.
  12. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Birde bir şey sormak istiyorum.Ben baya üşüttüm sanırım şu 2 gündür.Kansızlıkta var ve çok iştahım açılıyor. Metabolizmam mı hızlanıyor? İlaçlara henüz başlamadım.

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Aklımda oyle kalmıs bekil istah actıgı icin olabilir.
    Bir sorum olacak supplement kullanıma ara vermem lazım bu arada B 12 vitamimi alımanın bobrekleri temizleyeceği gibi bir sey soylediler. ( profesyonel olarak yaparken sporu adını hatrlamadıgım bir igne oluyordum ) Bu dogrumudur? henuz arstırıp soramadım aklıma geldi.

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Hastalıkla savaşan vücut daha fazla kalori harcıyor olabilir. Protein ve vitamin alımını yeterli seviyede tutarsan hastalığı da daha kolay atlatırsın.

dimply bunu beğendi.
  15. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    ciddi şekilde b12 eksikliğiniz varsa iğne yaptırabilirsiniz hap olarak alınan b12 nin emilimi biraz zor. vitamin hapı kilo aldırmaz bindir çeşit vitamin hapı kullanan biri olarak eminim ama sivilce yapabilir. diyetinizde proteini de kesmeyin saç dökülmesi olmasın.

16. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    diğer konumdaki BAŞLIK ;

Merhaba arkadaşlar. Çok sağlıksız bir diyet yaptım,20 kilo verdim. Saçlarım döküldü ve doktorum vitamin ilaçları verdi. Geçen haftada normal bir diyetisyene başladım artık sağlıklı vermek için. Ama daha bu 1 haftadır ilaçlarıda daha 1 hafta oldu kullanalı aşırı şişti vücudum,tam kilo mu aldım emin olamıyorum ama aşırı derecede şişti. Diyetime uyuyorum,vücudum düşük kaloriye alıştı belki ondan ama emin değilim. Moralim çok bozuk. 1 hafta sonra diyetisyen tekrar kiloma bakıcak ama gözle görülür bi şişlik var.

İlaçlarım : Telovium capsules
    Vegaferon fort film tablet
    Benexol b12 tablet

Bunları kullanıyorum. Bunlar kilo aldırır mı yoksa düşük kaloriden mi vücudum şişti veya kilo aldım ? Daha 2 gün önce gözlemlemiştim şiştiğini ama bu kadar değildi. Saçlarımın dökülmeside aşırı var,ilaçları bırakırsam da saçlarım için üzülücem.

Verdiğim kilolarıda almak istemiyorum,sizce bu ilaçlar kilo aldırır mı ? Lütfen moralim çok bozuk.

17. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 hafta olucak kullanalı ama aşırı şişlik yaptı. Son mesajımda da belirttim, şimdi ben neyi yanlış yaptım anlamadım.

Son yazdığım hakkında bilginiz var mı ? Hiçbir şey bulamadım moralim cok bozuk

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Vegaferon'un yan etkilerinden biri şişkinlik.

Tedavi bitip, ilacı kullanmayı kesince geçecektir.

dimply bunu beğendi.
  19. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim,şiştiği için de ayrı bi ağrı yapıyor. Kilo aldığımı zannediyorum. Olmadı yağ oranımı ölçüp karşılaştırırım.

20. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Düzenli olarak tartılıyor musunuz ? İlaçları kullanmadan önce ve sonra kiloda değişiklik oldu mu ? İlaçların etkilerini merak ettim de.

Sayfayı Paylaş