VG yi kendi başıma mı yoksa klübe giderek mi yapmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Moonshade tarafından 12 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Moonshade

Moonshade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim yaş 17 kilo 95 boy 1.78

Lise 4 teyim. Malum sınav var ders çalışıyorum. Kendime vakit ayırmak istiyorum bu aradada pc ile falan oynamayı sevmiyorum. Bari kendime yararı olsun istiyorum. Kilo fazla şişkoyuz. Hem kilo vereyim hem de biraz kasım olsun istiyorum. Fakat tek başıma mı yapsam yoksa klübe mi gitsem konusunda kararsızım. Eğer öyle dumbell ile beraber 2-3 tane basit alet ile başarabilirsem klübe gitmek zaman kaybı olacak gibime geliyor.

Gerekli olan bikaç bişey aldıktan sonra dışarıda yapabileceğim egzersizlerle beraber evde çalışmayı düşünüyorum. İstediğim şey ise 3-4 ay gibi bir sürede 15-20 kilo vererek biraz kasa sahip olmak. Önerilerinizi bekliyorum. Beslenme ve antrenman konusunu biraz daha araştırma yaptıktan sonra önerilerinize bırakacağım. Saygılar..

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Başlığın cevabı : Salona gidilerek antrenör eşliğinde yapılması doğrudur nedeni bu spor hakkında bilir kişi olan antrenörler orda olduğu için ve yeterli ekipman salonlarda olduğu için hedefe en hızlı yaklaşımı salonda alırsınız.

4 ayda 15-20 kilo biraz fazla gibi 6 ay olsaydı bu süre 20 kilo hadi olur diye düşünürdümde genede 4 ayda 20 kilo verilmez diye birşey yok ama ben aylık en fazla 3 kilo vermeyi doğru görüyorum buda 4x3=12 ediyor nedeni verilirken ne kadar az verilirse o kadar az kasdan gider çünkü verilen her kilo kastanda kütle azalışı yapıcaktır.

Evde yapamaz mısın? yaparsın ama bilgi gerek yani spor ile bilgili kişilerle bu konuda konuş , kas gelişimi ayrı birşey BB sporcuları var sitemizde profesyonel var mı tam bilmiyorum ama forumda çok güzel bilgiler var ben kendim program oluşturmayı bu sitede galiba 3 veya 4 sene oldu üye olalı burda okuya okuya öğrendim.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    3-4 ay da 15 kg ile 20 kg pek sağlıklı olmaz. Kademeli olarak kilo düşürmek en doğrusudur. Bunun için çalışmanın yanında beslenme önemlidir.

Salona gitmek daha yararlıdır. Çünkü eve alacağın aletlerden daha çok seçeneğin olacaktır ve hoca eşliğinde çalışmış olacaksın. Hareketlerin nasıl yapıldığını öğreneceksin.

Sayfayı Paylaş