VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. Kaanglr

Kaanglr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor Hocam

Ben 2 aydır spor yapıyorum kilo vermek için başladım 2 ayda 8 kilo verdim 1.78 boyundayım 16 yaşındayım ve 90 kiloydum ve şuanda 82 kiloyum amacım 75 e düşmek her neyse benim spora asıl başlamamın sebebi göğüslerimdi onlardan kurtulmak istiyordum fakat 8 kilo vermeme ragmen göğüslerimde herhangi bir değişim olmadı belim bayağı inceldi 3 4 sene önceki pantolonlarımı kemerle giyer oldum ayrıca göğüs hareketleride yapıyorum fakat göğüsümde herhangi bir gelişme yok henüz çok mu yeni yoksa yanlış bir şeylermi yapıyorum acaba

2. sam89

sam89 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende foruma yeni katıldım.
    boy:182
    kilo:96

yaklaşık 7 haftadır spor yapıyorum ilk hafta alışma antremanı yaptım.6 haftadır kilo vermek için kardio yapıyorum. şu an 86 kilodayım yaklaşık 1 haftadır kilo veremiyorum. 90 kiloda bi haftalık bi duraklama yaşamıştım acaba tekrar bi duraklama mı yaşıyorum acaba tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum.bir de kaç kiloya kadar düşmeliyim sizce ?

3. ceryasar

ceryasar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler

Beyler spora yeni başladım kas yapmak istiyorum fakat hocam bana ilk 1 ay cardio aletlerini kullanıp zayıflamamı söyledi boyum 1,73 kilom 66 sizce bu öneri doğrumu?

4. sam89

sam89 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

hocam valla ben aradan geçen zamanda 84 oldum ve sporu bıraktım 15 tatil dolayısıyla valla olay rejimde bitiyo... hocan daha iyi bilir ama belkide kardiyo kısmı belli bi kondisyona sahip olman içindir.bende artık vücut geliştirmeye başlayacağım.inşallah istediğin sonuçlara ulaşırsın...

ceryasar bunu beğendi.
  5. sako

sako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadas.Tam 1 aydir vucut gelistirmeye basladim.once kilom 59du simdi 65.Antreman zamani kaslarim gayet iyi gozukuyo buyuyor.Antreman sonrasiysa eve gitdiyimde kaslarim fiss diye zayifliyor sorun bendemi?

6. sthammer

sthammer Guest

Sıcak ölçü antrenman yapılırken kasların kanla dolduğu anda alınan ölçüdür ve soğuk ölçüye nazaran 1,2 cm. daha yüksek çıkar. Bu gayet normal, ayrıca kaslarınız çalışırken değil dinlenirken gelişir, forumdaki sabit başlıkları okumanızı tavsiye ederim, başarılar...

unsteady ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. unsteady

unsteady Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam forum manyağı yazdığı için bir şey sorcaktım.Salona kayıt oldum ve yarın başlıcam ama beslenmede kendimi tutamıyorum.Motivasyon için yardım edebilirmisin?Cevap gelmediği iin birde sana soruyorum .Şimdiden teşşekkürler

8. unsteady

unsteady Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Programım

Yeni başladım.Sizce büyük bir değişim iin ne kadar süre gerekli yorumlarınızı bekliyorum

A)
    1)
    KOŞU BANDI=30 DK
    CROSS TRAINER=30 DK

2)
    CRUNCH=3x40
    HYPER EXTENSION=3x20
    DİZ ÇEKME=3x30
    DUM. YANA EĞİLME=3x40
    B)
    3)
    BENCH PRESS=4x16
    INC. DUM. PRESS=3x14
    FLY=3x16

4)
    LAT. PULL DOWN=3x16
    SUPER ROWING=3x18

5)
    OMUZ YANA AÇIŞ=3x14

6)
    LEG EXTENSION=3x18
    ABDUCTING(DIŞARI DOĞRU AÇMA)=3x40

7)
    DUMBELL CURL=3X12

8)
    PUSH DOWN=3x18

BEL:104
    KOL:35
    GÖĞÜS:112
    BACAK:67
    OMUZ:120

Ekli Dosyalar:

9. Turan_

Turan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ...........

10. psyce

psyce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırklareli & Tekirdağ
    Body e 1 ay önce yeni başladım daha öncede 3 ay salona gitmiştim sonra okul nedeniyle bırakmak zorunda kaldım evde kendi çapımda 4 kg lik dumbel ile çalışıyorum vücudumda yavaş yavaş değişiklik olmaya başladı hırslıyım ve kararlıyım değişikliği görünce ve hissedincede daha çok hırslanıyorum bu siteden kendime uygun bi program buldum onu uyguluyorum düzenli olarak yaşım 17 boyum 1.69 kilom 63.5 kullandığım programda şu; https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...ell-t8554.html
    Vücut geliştirme konusunda acemiyim çokta hassasım vücudumun doğal düzenine ve sağlığıma zarar vermek istemiyorum sizce doğru yolda mıyım yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Bide salona giderken proteğin tozu aldırdılar bi kaç kere kullandım sonra salondan ayrıldım şuanda kenarda duruyo bozulmadan kullanıp bitirmek istiyorum ama nasıl kullancağımı bilmiyorum salondayken daha yoğun bi programda çalıştığım için ölçeği farklıydı şimdi programım hafif olduğu için nasıl kullancağımı bilmiyorum bu konudada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Baya uzun oldu bi kerede yazmak istedim hepsini kusurabakmayın. Elimdeki protein whey protein dietary supplement markası full force nitrofull sizce iyi mi kaliteli mi bana uygun mu ve zararı olur mu olursa ne gibi zararı olur bilgilendirebilir misiniz?

11. rotz

rotz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Malesef konu açma kısmını bulamadım yeni kaydoldum foruma yanlış yere yazıyorsam kusuruma bakmayın lütfen soracağım soruma gelelim.

1 1.5 yılı aşkındır bu sporla ilgileniyorum ancak düzenli yapamadığım ve sürekli ara vererek yaptığım için tamamiyle sonuç alamadım tamamen kendımı verip düzenli olarak yapmaya adıcam inşallah bundan sonra :) Ancak gittiğim spor salonu ucuz olduğundan dolayı pek ilgilenilmiyor bu yüzden forumdan yardım almak istedim yardımcı olursanız sevinirim haftanın 7 günü bile gidebilirim
    78 kiloda 177 boyundayım normal programımın dışında ayrı günlerdede 1 saat cardio yapmak istiyorum kilo verme amaçlı bölge olarakta göğüs sırt omuz ön kol arka kol karın çalışmak istiyorum yardımcı olursanız beni uzun süre götürcek bir program yazabılırsenız çok sevinirim

12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    forumda kişiye özel program yazılması gibi bir hizmet yok. ancak arama yaparsan örnek programlar bulabilirsin.

ya da kendine forumdan edindiğin bilgilerle bir program çıkartıp, öneri isteyebilirsin.

benim nacizane tavsiyem; vücudun belirli bölgelerine hassasiyet göstermen yanlış olur. Zincir olarak düşünülmeli. Vücut en zayıf halkası kadar güçlüdür. bir bölgeyi çalıştırıp, diğerini es geçmek seni hedefinden uzaklaştırır.

seviyeni ve vücut durumunu bilmiyorum ama örnek bir kaç program (yeni başlayanlar için..);

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/1-ay-hareketleri-pano-eklinde-t42546.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/genel-beslenme-mant-nas-l-t58793.html

thetramp bunu beğendi.
  13. timsahtr

timsahtr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yeni basladim. baslamadan once siteyi bayagi okudum ve simdi yaptiklarim ile sitedeki tavsiyeler hemen hemen ayni. ama kafamda bi soru isareti var henuz tam olarak cozemedim. onu sormak istiyorum:

sabah8 aksam6 calisiyorum. oglen fabrikada cikan yemeklerden sadece corba salata yogurt ve sulu yemegi aliyorum. sulu yemegin de suyunu ayiriyorum. ara ogun icin vaktim yok. belki ileriki haftalarda uc bes gun ayirabilirim. o zaman ara ogun icin ne goturmem gerekir. konserve ton baligi yeterli olur mu. bu durumda olanlarin tavsiyeleri nelerdir?

kahvalti: bir haslanmis yumurta 10 zeytin peynir ve ufak dilim kepek ekmegi.

yas 25
    boy 180
    kilo 76
    bu spora bir hafta once basladim. uc bes ay sonrasi icin degil, onumuzdeki sene icin vucut gelistirmeye basladim. ciddi tavsiyelerinize ihtiyacim var. amacim cok hacimli kocaman bi vucut degil, orantili ve oldukca fit bir gorunume sahip olmak. (işim sebebiyle)

Son düzenleme: 15 Nisan 2013
  14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  15. Mesut-RR

Mesut-RR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İki ay oldu başlayalı ve programın aletli olarak temel şeylerden oluşuyor.İki ay bittiği için yeni bir programı mı yazdırayım yoksa 6-18 haziran arası sınavlarım sebebi ile 10 gün kadar antrenman yapamayacağım.

Sizce programı mı değiştirim mi yoksa 18 haziranda ölçüme girip yeni bir program mı yazdıralım ?

16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Antrenmanlara verdiğin tepkiyi ve programını bilmediğimiz için buradan afaki şeyler söylemek olmaz.

Eğer kendinde gelişim görüyorsan ve antrenmanın sana hafif geldiğini, daha yoğununu ve şiddetlisini yapabileceğini düşünüyorsan değiştirebilirsin.

17. Abdulkadir12x

Abdulkadir12x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Yozgat
    Merhaba hocam . Ben yeni başladım internette arastırdım bu siteyi buldum cokda hosuma gitti size bir kaç sorum olcaktı mahsuru yoksa . 1,80 boy 75 kg var 15 yasındayım hem boyumun uzamasını hemde güzel bir vücüda sahip olmak istiyorum takmalı sokmeli dambıl setim var yasadıgım yerde spor salonu olmadıgı ıcın kendim bir şey ler yapmaya calışıyorumm sizin önerebilceğiniz bir şey varmı bana ?

18. brhmcr

brhmcr Guest

Yeni baslayanlar bolumundeki tum sabit basliklari okuduktan sonra aklina takilanlari sorabilirsin. Kolay gelsin

19. fasterx

fasterx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

26 Yaşındayım, 1.78 boy 95 kiloyum.

Spor ile son 5 yıldır 3 kez spor salonuna yazılıp yarım yamalak bırakmaktan başka hiçbir ilgim yok.

Ve artık kilolarım başıma dert olmaya başladı ve kurtulmak istiyorum.

Omuzlarım dar, ve memelerim artık ele avuca gelir hal aldı, göbeğim fazlası ile var, basen ve bacaklarımda haliyle kalın.

Geniş omuzlar, düzgün fit bir vücut için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Amacım hayatıma sporu sokmak ve bir an önce kurtulmak bu süreç ne kadar bir zamanı alır, nasıl yaparım, bir branş ile mi yoksa sadece spor salonu ile mi çalışmalıyım?

Diyetisyene mi gitmeliyim, yoksa spor hocasına mı ?

Hem kilo verip hemde vücudumu şekillendirebilirmiyim ?

Nereden başlayacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

Bu konuda sizden bir tavsiye alabilirmiyim?

Bodyyci bunu beğendi.
  20. FurkanÖzdil

FurkanÖzdil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    Ben 17 yaşındayım. Her genç gibi biraz vücut görselliği yapmak istiyorum bu konular hakkında pek bilgim yok gezerken buldum bu siteyi yeniyim kısacası. Tavsiyeler almak için geldim. 172 boyunda 59-62 kilodayım mesela çok abartısız kas olmamak şartıyla düzgün bir görüntü için ne kadar spor yapmalıyım ve evde göğüs kaslarını belirginleştirecek hareketleri öğrenmek istiyorum.Birde günde öğlen 30 akşam 20 tane olmak üzere mekik çalışıyorum bunun faydası olur mu?. Eğer yardımcı olursanız sevinirim konuyu yanlış açtıysam özür dilerim belirttiğim gibi daha yeniyim :)

Bodyyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş