VG ve Halter ...ikisi bir arada yapılabilir mi?!...

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşların bu konudaki görüşleri?...ya da yapanlar var mı?..)

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Halterde kas onarım süresi tamamlanmamışken üstüne tekrar eklenerek devam eden bir disiplin var. Vücut geliştirmedeyse tam tersi bir durum söz konusu diyebiliriz.

Bu iki disiplin bir arada yürür mü? Yürür ama ikisinde de kendi sınırlarını görmek adına zirvelerine çıkmak tek bir tanesine yönelip sonuç elde etmeye çalışmak gibi olmayacaktır.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    "VG'de halter rutinleri uygulanır mı?" şeklinde bir sorunun cevabı kesinlikle evet. Ben kendim de yapıyorum bunu. Ama estetik fenomen'in dediği gibi hem çok iyi halterci, hem de çok iyi bir VG'ci olacağım derseniz, hüsrana uğrarsınız. Çünkü recovery mantığı kesinlikle birbirine zıttır.

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    halterdan kastın olimpik halter ise var çinli haltercilerin videolarını izlemiştim bodybuilding i hobi olarak yaptıklarından bahsediyorlardı tabi ikisi üst düzey seviyede ilerlemez olimpik halter çok sık sakatlıkların yaşandığı spor

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tespitler doğru...)

eskiden bu iş daha kolaydı ...bizim abiler zamanında zaten çok sıkı spesifik ayırımlar fazla yoktu...bi anlamda, gelişmiş kaslarıyla halterciler ce vücutcu idiler...ancak, zamanla özellikle 1965 lerden sonra sportif çizgilerin, ihtiyaçların ayrılması ile bu konu "sapla samanı "birbirinden ayırdı...

iksinin bir arada yürümeyeceğinin en büyük nedenlerinden başlıcaları

-sikletlerin bolca olması...halterde ...
    -halterde hipertrofinin sporun talebine ,ihtiyacına oranla gelişmiş olmasının yeterliliği ...kas gruplarının, yapılması istenen disipline göre formatlanmsı ...
    -haltercilerin, hipertrofiden bağımısız olarak "sürat, güç, konsatrasyon,elelktrik salgı , teknik ,stil, eklem,ligamet dayanıklılığı, patlayıcı güç ,parametrelerine "daha çok ihtiyaç duymaları...

örneğin 67.5 kgs de halter yaparken ,meraktan kol çalışıp kolları 38.5 cm e çıkarmıştım,ama bu koparmada yol su elektrik olarak (-) geri dönmüştü...

Sayfayı Paylaş