vg sıkıldığınız oldumu???

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve djburakgs tarafından 27 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar hiç ''ben bu spordan bıktım'' veya ''ağırlık kaldırmaktan sıkıldım'' dediğniz oldumu???

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    devamlı aynı iştahla çalışılabileceğini sanmıyorum..sevmeyen yapamaz zaten ama belli bir aşamadan sonra geri dönüşü olmayan bir yola giriliyor..sıkılınsa da bıkılsa da yapılıyor..sanırım burda insana devam ettiren artık iştah yada heves değil sabır oluyor..
    proteinim olmadığı zaman çok iyi duygular taşımam kendi adıma..

3. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Duzenli antrenman yapinca, duzenli beslenince ve bir hedef dogrultusunda ilerleyince en onemlisi bu sporun bilincinde olunca sikilmadan bu sporu yapabiliyorsunuz cunku sonuc aliyor ve hedefinize bir adim daha yaklasiyorsunuz. Yoksa soyle yaza kadar iyi vucudum olsun diye salona baslayanlarin yuzde 80 i bu isi birakiyor. Baslarken onumde uzun bir yol oldugunun bilincindeydim bu yuzden hic sikilmadim. Belki hedefe ulasmam bir 5 yil daha surecek ama bu sezon icin istedigimi aldim daha simdiden onumuzdeki sezonun planlari yapmaya basladim.

wrestler bunu beğendi.
  4. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    olmadı ama calıstıkdan sonra bırısı sana donupde ohooo daha bısey yok sende veya gıdıpde ronnıe gıbı bırını ornek verdıgı zaman ya o agırlıkları kafasına gecıresım gelıyo yada o adamın elıne verıceksın elıne bı 30 kıloluk dambıl kaldır dıyıceksın o zaman anlıyıcak senı :D

5. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Her sene 2-3 ay çalıştıktan sonra sıkılıyor ve uyduruk bir sebeble sporu bırakıyorum...

Mesela bir dövüş sporunda sürekli yeni hareketler ve tekniğinizi ilerletmek durumunda kalıyorusunuz. Çalışma grup ortamında olduğundan sıkılma durumları pek olmuyor ama v.g de ise tek çalışıyorsunuz ve birkaç ay sonra sıkılıyorsunuz.
    Örneğin uzakdoğu dövüş sporlarında üç ay sonra asıl gelişme döneminiz başlıyorken v.g de ise üç ay sonra gelişme hızınız epeyce yavaşlıyor, 6 ay sonra daha da yavaşlıyor... Ne bileyim ilk başta üç ayda 3-4 cm. kolda ölçü alabilirken, sonrasında aynı gelişme için bir yıl beklemek gerekli...

Zaten salonlara bakarsanız sürekli devam eden kişilerin oranı %10-20 arasıdır. Acaba birkaç ay çalışıp bırakanların arasında kaçta kaçı sıkıldığı için bırakmıştır...?

6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Hemde nasıl!
    Bazı günlerde özellikle supplement yüklemesi yapamadığım günlerde çok fazla oluyordu o bakımdan çok fazla ağırda giremiyordum yükleme yapmadığım için tedirgin oluyordum acaba çok ağır girersem kütlede azalma olurmu acaba, acaba öyle yapsam nasıl olur, böyle yapsam nasıl olur? gibi sürekli sorulara takılıyordum ve VG'yi bırakasım geliyordu.
    Birde halsiz olduğum günlerde ağır giremediğim zaman çok kötü bir şekilde moralim bozuluyor kendimi zorluyorum ağır girmek için suyum çıkıyor ve antrenmanı bırakıp gidesim geliyor, işte bu zamanlar çok önemli aslında bence VG sporunun dönüm noktaları, bu zamanlar atlatılırsa çok fazla sorun yaşanacağını sanmıyorum, genelde bu olaylarda ilk zamanlarda meydana geliyor.
    Ama şunuda unutmamak lazım azm'in elinden hiçbirşey kurtulamaz....

7. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg

bare uyduruk bı sebepden deme yahu :)

8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bende bazen oluor bu arkadaşlar . mesela dün göğüs antrenmanm vardı.üstümde o kadar kırgınlık varki.elime ağrlık alasım yok. ama aynanın başına geçip adaleli bir göğüs,karın ve kollar istediğimde çalışmam gerektiğinide anlıyorum. zor da olsa ite kaka yapıyorum. ama bazen iştahla yapıorum.elimden ağırlıkları bırakasım gelmiyor.

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Sıkılmak değilde yılbaşından ağurstosa kadar büyük zevkle devam ettiğim spora şimdi üşenerek devam ediyorum.İşten gelince insan o kadar yorgun oluyorki bazen bırak ağırlık kaldırmayı yemek yemeğe bile üşeniyor insan.Vakiti bol olan yada öğrenciler bu sporda çok şanslı gerçekten

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Öğrenciler şanslı derken parası olan öğrencilerden bahsediyorsun di mi? :)
    -Senelerdir yaparım ama düzenli olarak üst üste 5 ayı geçememiştim. -Bu sefer konuyu biraz daha geniş kapsamda ele aldım. Beslenmede önemi artırdım,supplement bana motivasyon verdi,bodyforumu düzenli takip ettim(bu boş zamanlarımda da V.G.nin aklımda olmasını sağladı),her idmana giderken düşündüm,lay lay lom gitmedim, salonda istediğim herşeyin olup olmadığına baktım ve ısındığım bir salonu tercih ettim.
    -Bunlar motivasyonun uzun sürmesi konusunda çok faydalı. Muhakkak deneyin.
    -Ancak beni bu işten usandıran yemek konusu. Sürekli tavuk-pilav yapmak ve bunların yanına damak zevki katacak yemekler ekleyememek,sürekli tatsız tuzsuz şeyler yemek beni en çok zorlayana konu.
    -Bu yemek yapma işine bir çözüm bulabilirsem bu işten sıkılacağımı zannetmiyorum.

11. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ben öğrenciyi ama bnde okuldan gelince çok yoruluyorum. bu yorulma sanırım psikolojik.

12. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar

benm yemek yemede bir problemim yok. her gün aynı yemeğii sıkılmadan yerim. ama idmana giderken üşeniyorum.

13. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    vakit bakımında dedim wrestler zaten anlamışın sende;)
    para sorunun öğrenciliğe nazaran çözülüyor ama bu sefer yorgunluk sözkonusu oluyor yani ne kadar sevsende bu sporu vücud salonda hayır ben bugün yeterince çalıştım beni rahat bırak diyor.

14. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    belli bir aşamadan sonra geri dönüşü olmayan bir yola giriliyor..
    demişsin, bunu açıklarmısın!(insanı bir anda noluyoruz dedirtiyor.)

15. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cumartesi günleri benim için sıkıcı oluyor.
    diğer günler salonda 50 kişi varken c.tesi 5 kişiyi geçmiyor.
    sanki bu sporu yapan tek benmişim gibime geliyor iştehım kaçıyor biraz ama ben o spora gelmeyenlerden daha iyi olacağım için daha bir gayretli çalışmaya çalışıyorum.

16. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Artik bir seviyeye geldikten sonra belli bir kutleyi elde etikten sonra bu sporu birakma gibi bir luksunuz olmuyor sanirsam onu demek istemis. Sonucta birakinca neler oldugnu goruyoruz profesyonel sporculardan. O yuzden artik gelismek istemesen bile yine haftada 3 kez salona ugrayip mevcut halini korumak icin antrenmanlara devam ediceksin.

17. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    pycantric e katılıoyrum. her ne kadar sıkılsamda bıksamda bırakmak aklıma bile gelmedi. artık bırakmak gibi bi lüksüm kalmadı. bu kadar maddi ve manevi olrak uğraştım..bir anda bırakırsam çok yazık olur.

18. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Salonda tek başıma çok çalışmışımdır. Belki sıkıcı olabilir ama ''herkes evindeyken ben burada demir kaldırıyorum,demek ki bu işi istiyorum,elimden geleni yapıyorum,azimliyim'' cümlesi aklıma geldiğinde bu durum beni bilakis gaza getiriyor.

pycantric bunu beğendi.
  19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    paniğe gerek yok :)
    sadece diğer arkadaşlarında yazdığı gibi vücudunuzu bellli bir şekle getirdikten sonra tekrar 30 cm kola kim dönmeyi göze alır..ben almam şahsen..vg.nin bana verdiği tüm hisleri kaybetmek istemem ayrıca..

body beni bırakmazsa ben onu bırakmam.yeterki Allah huzur ve sağlık versin ;)

Son düzenleme: 30 Ocak 2008
  20. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    amin. inşallah Allah büyük bi sakatlık vermez bu sporu yapanlara.

Sayfayı Paylaş