VG işimin önüne geçti

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    selamlar,

ben mühendisim ve yasim 28 olmasina ragmen yönetici konumundayim. Aldigim maasta cok iyi cok sükür. Sürekli bir yükselme icindeyim is hayatinda. 5 senedir VG yapiyorum ve cevremdeki bayanlarin bana ilgisi de asiri. bu cok hosuma gidiyor normal olarak. böyle oldukca daha da motive oluyorum ve vücut gelistirmeyi artik hayatimda 1. plana aldim nerdeyse. is yerinde aksamki antremanda neler yapacagimi planliyorum. tabletim var ondan sürekli makaleler okuyorum. eger antremana gidemezsem moralim bozuluyor. kiz arkadasim varsa onu bile 2. plana atiyorum. özellikle kariyerim cok iyi ama son zamanlarda bosladim. ne dersiniz bu gidisin sonu iyi degil mi?

yorumlarinizi bekliyorum.

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bu sporu yapan çoğu kişide böyle takıntılar oluyor, bende çok ön planda tutuyorum, yanlış aslında ama bu yanlışı bilerek sürdürüyoruz elimizde olmadan, sadece bir eğlence veya hobi gibi göremiyoruz, sporu hayatımıza göre değilde hayatımızı spora göre endeksliyoruz. Çözümü bende merak ediyorum :)

Azi, khephnes ve sessizCiglik bunu beğendi.
  3. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    aynaya baktikca keyif aliyoruz bir de karsi cins sen spor mu yapiyorsun diye cesitli iltifatlar edince, dünyayi gözümüz görmüyor :)

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Yanlız değilsin , bu forumda aynı durumda olan bir çok arkadaş tanıyorum ben dahil...

Azi, Akay, GencGrafiker ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    iyi para getiren bir işiniz varsa ön planda işinizi tutmanız ve hergeçen gün yükselmeniz gerekir para çok önemli dünyada zaten bayanların yalnış anlamayın size ilgisi %30 sporcu olmanızsa %70 paranız olmasdırı ve tabiki işinizde çok başarılı biri olmanızdan kaynaklanıyor yani sadece vücut kurtarmaz onun için alıştığınız renkli hayatı sürdürmeniz dahada ileri gitmek için iş öncelikli olmalı sonuçta profesyonel sporcu değilsiniz gün içinde sporu düşünmeyin spor salonuna gitmeye az süre kala motivasyon için makale video seyredebilirsiniz salonda sadece sporu düşünün sosyal hayattan geri kalmayın bende vg sporunu seviyorum ama iş para olmadımı kızda olmaz sosyal hayatta olmaz düzgün fizikte bir yere kadar sonu maalesef bunalım olur

Azi, sessizCiglik ve GencGrafiker bunu beğendi.
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu gidişin sonu iyi değil.
    müsabık sporcu değilsin, türkiye şartlarında yaşıyorsun. asıl işin BB değil. BBsenin için bir takıntı haline gelmiş.
    bir vaka ile hepsi gelecek kafana dank edecek. burda yazmak da birşey değiştirmeyecek yani. nusubet olacak.
    özellikle işini boşlaman hiç iyi değil.
    vücuduna bakmak iyi birşey güzel bir şey ama bunu takıntıhaline getirmek ve herşeyi bunun üzerinde tutmak, eğer işin bu değilse, sorun demektir.

7. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Muhendısım ıs arıyorum kontenjan var mı??

Spor iyidir ama hiçbir zaman 1. planda olmamalı.

8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Ego dan başka hiçbirşey değil bu bende dahil.

Azi ve sessizCiglik bunu beğendi.
  9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu diyeceğimi yanlış anlamayın tamamen kişisel görüşüm.

Evet benim için de bu spor çok önemli bir kere spor yapmadığım zamanlar kişiliğimde değişiklikler oluyor. stres ve agresiflik boy gösteriyor.

Karşı cinsten ilgi almanız güzel bir şey.
    Fiziğinizi beğenmek güzel bir şey.
    Bu spor hakkında bir şeyler okumak güzel bir şey.
    Bu sporu düşünmek güzel bir şey.

Yaptığınız her şeyler tamam kabul edilebilecek şeyler. Ki bence de güzel şeyler fakat sorun şu,

28 yaşındasınız neyin ne olduğunun farkında olabilecek bir yaştasınız. Ve mesleki olarak da iyi bir yerdesiniz dediğinize göre. O zaman şunu da idrak ediyorsunuzdur eğer mesleğinizde başarının devamını getiremezseniz hayat standartlarınız da düşme kaçınılmaz olur. ( Aileden kalma servet vb. şeyler yoksa ). Eğer o duruma düşerseniz de istediğiniz kadar bu sporun aşığı olun o zaman hayat size çelme takabilir.

Önemli olan nokta burada sporun hayatınız da önemli bir yer teşkil etmesi ve her şeyi spora odaklamamanız. Örneğin kız arkadaşı bile 2. plana atmak kötü bir şey. Bu konuda yapılan araştırmalar bile bunu yapmamak gerektiğini söylüyor.

Mesleğinizi boşlamayın gidebildiğiniz en iyi yerlere gidin. Ama hayatınıza sporu da adapte edin.

Azi, Zerk, sessizCiglik ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kauss'a katılıyorum.. Bu iş size o para sağlıyor dolayısıyla buda kaliteli beslenme +dinlenme+ çalışma imkanı demek olur.. Yani size bu vücudu sunan direk işiniz ama vücudunuz size bir iş getirmez getirse bile bu imkanlar olmaz.. Heleki Türkiye'de iseniz.. İş yerinde bence sadece iş düşünün sporla ilgili birşey aklınızda olmasın ama spor salonunda veya boş zamanlarınızda düşüncelerinizin efendisi siz olun..thums:

sessizCiglik bunu beğendi.
  11. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    içki kumardan iyidir:)

Azi, Zerk, sessizCiglik ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    içkiyi içtiginde o kafa sana kumarda oynatır zina da yaptırtır katilde eder. nası daha iyi?

13. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar...

Son bir kaç aydır sizin durumunuzun tam tersini yaşıyorum.Eski arkadaşlardan beni forumda hatırlayan arkadaşlarım mutlaka olucaktır.

Bir kaç ay öncesine kadar forumda ve spor hayatımda oldukça aktiftim.Antreman kaçırdığım günler yok denecek kadar azdı.Hayatımda bir çok seyi ikinci plana atmama rağmen mutluydum.

Ama son bir kaç aydır iş ve özel hayat biraz daha ağır basmaya başladı.Neredeyse her hafta işim gereği farklı ilçelerde ya da yurtdışında oluyordum.İlk başlarda bir müddet kaldığım otellerin salonlarında idare ettim. Otelde salon yoksa kaldığım yerlerde haftalık spor salonlarına yazıldım .Bir müddet bu böyle devam etti.

Ama herkesin bildiği gibi bu spor belli bir düzen gerektiren bir spor iş sadece salonda bitmiyor ve sporun bana gerektirdiklerini yapamadıkça boşlamalar başladı.Neredeyse sporu bırakacak konuma geldim.

Bu zaman dilimi içinde de oldukça ölçü kaybettim.Bu da ben de rahatsızlık vermeye başladı bu sefer de spora ağırlık verme isteği duyuyorum içimde.

Aslında işin özü ikisinin ortasını yakalayabilmek.Bu sporda belirli bir dönem geçirmiş olan insanlar bana göre küçük aralar verseler de asla bu sporu tamamen bırakamıyorlar.Fiziksel olarak devam edemedikleri zamanlarda bile kafalarında sporla yaşıyorlar.

Bu nedenle ne rüyalarında spor salona gittiğini görecek kadar iş hayatının özel hayatın getirdiklerine kapılarak sporu boşlamalıyız.Nede tamamen spora konsantre olup işimizi gücümüzü,sevdiceğimizi ihmal edecek kadar spora kapılmamalıyız.İkisinin ortası elbet bulunur.

Umarım siz de bir kaç ay sonra benim tam tersim durumda işim de oldukça gerilere gittim demeden spor ve özel hayatınızı dengelerseniz.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Sayfayı Paylaş