Vg geliştirme Sorun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ordakal39 tarafından 29 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    Hocam,ben 25 gündür evde dumble ile çalışma programı uyguluyorum 4 setten 8 hareket bütün hepsini,arnold press hareketi omzumdaki kıkıardak kemiğim yoksa lifleri mi yırtıcak gibi oluyor bu hareketi çıkarıp başka bi hareket ekleyebilirmiyiz,Bide 25 günden sonra ben bütün vücudumu 4 set 8-10-12-14 haret uyguluyorum,biraz başım döner gibi son set biterken bu programda ,bide içeride yanma hissettim omuzlarımda,Göğsümdede lifler var sanki oları gerdiğimi hissettim fly hareketinde,herhangi bi anormallik yok dimi, dikkatimi ve konstantrasyonumu toparlayarak yapıyorum dikkatli çalışıyrum ,yaş 18 boy 178 kilo 76 bu arada bunuda belirteyim ihtiyacnınz olabilir cevaplarken,Yardımnız için teşekkür ederim.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -hemen 2 hafta ara vermeniz iyi olur...dinlenin...

-hareketlere , her adale grubu için ,tek hareketle, (yani kısaca omuz için sadece çift dambıl pres gibi) 8 tekrar ve orta hafif kilolarla başlıyorsun...ilk hafta 2 set x 8 tekrar...sonrası 7 hafta 3 x 8 tekrar..

-çalışmalar gün aşırı,bi gün atlayarak...

-b-kompleks vitamini, kalsiyum sandoz ,günde birer tane..

3. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    acı yoksa başarı yok,5 kg dumble kullanıyorm,aradığım cevap bu değil,Lanet olası o kasları şişiricem,her bölge için 4 er hareket war 8-10-12-14 tkrar yapıyorum 4 set.Yakma yaptı omzumda son idmanda ve göğsümdede fly hareketinde lifleri çekiyormuşum gibime geldi bunda anormallik varmı diye sordum ve arnold presste kıkırdakmı diyim lifmi diyim orası çekme yapıyor,o harekt yerine başka harekete ihityacım war,dinlenme yok,8 haftada bir dinlenicem,daha 4. haftamdayım,Vitaminleri meyve alarak tamamlıyorum asla İLaç kullanmak Yok yola devam Bu adam gibi olucam

Ekli Dosyalar:

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle şunu söyliyim arkadaşımız zahmet etmiş zamanını ayırmış cevap yazmış teşekkür edeceğine terbiyesizlik ediyorsun.
    çok aceleci bir arkadaşsın öyle görünüyor
    hareketleri yanlış yaparak kendini sakatlıyor olabilirsin.her sporda oldugu gibi bu spordada önemli incelikler detaylar var bunları anlayıp kavraman için bile önünde zaman var

michael jai white gibi olmaksa hedefin öncelikle genetik,çalışma disiplini,doğru antrenman programı ,beslenme,dinlenme ve bir profosyonelle çalışman şart. kolay gelsin

5. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim

Terbiyesizlik ettiysemn özür dilerim arkadaştan,bende genetiğimi çözmeye çalışıyorum 1-2 ay kadar çalışayım vücudumu göreyim ondan sra chambers gibi vücuda yani istediğim vücuda doğru yönelicem cvp için teşekkür ederim,Ama aradığım cevapta bu değildi,çünkü o arnold press klolumu çeviriyorum yukarı kaldırırken kıkırdak mı yoksa lifmi ne acı veriyor kastırıyor,omuz bölümünden ona benzer bi hareket çıkarıp /ekleyeyim mi ?

j.claude.er bunu beğendi.
  6. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    Çalışma metodu doğrumu 8-10-12-14 ve arnold press yerine başka hareket çıkarıp /ekleyeyim mi?Tavsiye lütfen

Sayfayı Paylaş