vg festival show izmir

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve FleXoR tarafından 5 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. P.N.P

P.N.P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    arkadaslar selam, burdan gelmis olan arkadaslara tesekürler, umarim iyi eylenmisinizdir.Cüneyt birdaha ki toplantida konusmuz oldugumuz organisation a beklerim seni kabul edersen.
    Arkadaslar bütün elimizdeki olan resim ler ve cekimleri yakin bir zaman da web.sayfamizda göre bileceksiniz.Suan sayfamiz yeniden düzenlenmekte biraz bekletecegiz sizleri,özür.Hakan bizim ailenin icindesin niye bilmiyorsun be bilgileri sen? Forum a da ayni zamanda tebrikler cok güzel bir sayfaniz var.

2. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bu festivali/şovu izleyenler arasında ben de vardım. Herkesin hakettiği dereceyi aldığını rahatça söyleyebilirim.

Görkem Gürsoy bu forumda iyi tanınan bir sporcu. Ancak Görkem maalesef bu şovda formunda değildi. Zaten bunun sebebi şakayla karışık sahnede kendine soruldu. Görkem'de kendisinin asıl yurtdışındaki bir grandprix'e hazırlandığını bu yüzden vücudunda su ile podyuma çıktığını belirtti. Görkemin bu şovda misyonu şovu desteklemek, katkıda bulunmaktı. Ancak organizasyon komitesi Görkemi "Guest Star" (Misafir Yıldız veya şovmen) olarak podyuma çıkarsaydı en uygun hareketi yapmış olurdu.

Hakemlerin çoğu yıllardır bu işin içinde olan insanlar. Tecrübeleri tartışılmaz. Ancak burda şu eleştiriyi yapmak istiyorum. biliyorsunuz bu bir yarışma değil şovdu. Dolayısıyla şovmenleri değerlendirme kriterleri alışılmışın dışında gerçekleşmiş olması gerekiyordu. Yani vücut yapısı ile ilgili değerlendirmenin yanı sıra şovun güzelliğine de ağırlıklı bir değerlendirme yapılması gerekirdi. Bazı şovmenler şovu alışılagelmiş gösterilerle tamamladılar. Ancak içlerinde öyle bir tanesi vardı ki bu olayın bir yarışma değil tam bir şov olduğunu altını çizerek sergiledi. Bahsettiğim isim Hasan Erdoğan, hakem arnold jr kardeşimin "Hasan Aydın" olarak bahsettiği 4. lüğü alan şovmen. Hasan'ın şovunun ayrıntılarına burada değinmeyeceğim. Ama festivali izleyenlerin görüşü de sanırım benimkiyle aynıdır. Evet. Hasan'ın şovu mükemmeldi. Şova katılan Ms Olympia 2005 ve diğer misafir sporcular, podyum arkasında şovmenizi tebrik ederek, yurt dışında bile böyle gösteri izlemediklerini belirttiler. Burada Hasan Erdoğan'a en azından "en iyi şov" ödülü verilip, çalışması takdir edilebilirdi.

Hakemlerin ellerinde üzerinde puanlama yaptıkları bir kağıt, tablo vs. göremedim. Sanırım değerlendirmeyi kafalarında yaptılar. Ancak bu şekilde değerlendirme yapmak ne derece doğru tartışılır. Evet yarışma formatına sokabilir bu puanlama işi ancak kimse kimseyi elinde bir not alma kağıdı tuttuğu içinde suçlayamaz sanırım değil mi? Dikkatimi çeken başka bir eksiklikte gösteride tam bir challenge round olmamasıydı. Finale kalan 6 şovmen'den sadece ikisine kimle yarışmak istendiği soruldu. Diğerlerine söz veya hak verilmedi. Şovun bu kısmı daha önce prova edimemişti yada bu kısmın nasıl icra edileceği düşünülmemişti bile sanırım. Herşey olayın akışına bırakılmıştı. Ancak adaletsizlik oldu.

Şovda verilen ödülleri izleyenler gördü. Hatta anında izleyenler bu konudaki tepkilerini koydular. Bu konudaki yorumu herkes kendi yapsın. Bir şey demiyorum.

Herşeye rağmen uzun bir belirsizliğin ardından Türkiye'de vücut geliştirme adına birşeyler yapıldı. Bu son derece umutlandırıcı hele bir de federasyonumuzun şu anki durumu düşünüldüğünde adeta bir mucize bile diyebilirim. Organizyon bozukluklarının olması doğal. Emnim ki bundan sonra tekrarlancak festivallerde bu düzensizliklerin tümünün önüne geçilecektir.

Festivali organize eden, şova katılan tüm şovmenlere bana muhteşem bir gösteri izlettikleri için teşekkür ederim.

CURL
    Amatör vücutçu ve bir bodybuilding hayranı

Saygılarımla

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Selam Curl arkadasim..Oncelikle duzeyli yazin icin cok tesekkurler! Gercekten duzeyli cunku,kesin yargilarla yazmamissin yazini cok tesekkur ederim,en azindan kendi adima.

Ben festival ile ilgili sadece juri kisminda konusabilirim.Jurideydim.Oncelikle,ilk gun otelde sovmenlere bakilarak kaba taslak fikirler edinildi.Festival gunu ise elimizde 2 ser tane resmi kagidimiz vardi.Birincisi nusha olarak kullanilacak,ikincisi de kucuk olan yani,juri baskaninna verilecek olandi.

Jurinin neye baktigina gelirsek.bir gun once bunun konusmasi hem herkes icinde toplantida ,hemde jurilerin kendi arasinda konusuldu.Ve inanin derecelendirme sonunda tam bir fikir birligine varildi.7 juride hata yapmis olamaz ;)

Keske federasyon ozel musabakalara karismasaydi da,bazi seyler daha dogru halka sunulsaydi ve boylece bu tartismalarda olmazdi...Ama sunu kesinlikle soylemeliyim : Eger bu bildigimiz Turkiye Sampiyonasi olsaydi derecelendirmeler boyle olucakti aynen eksiksiz.Katilan bazi sporcular,degerlendirme kriterlerini daha onceki gunlerde organizasyon yetkililerine acip sordular sanirim.Ve ona gore hazirlandilar.Ama sanirim az sayida kisi bunu yapti.Mesela Soner Abi ;)

Benden bu kadar...

4. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Aslinda kisa ve net soyleyecek olursak ; burda her kesi yaniltan sey, bu organizasyonun ismiydi.Ama boyle yapilmak zorundaydi ;)

5. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Herşeyden önce yazımı okuyup değerlendirdiğin için teşekkür ederim. Sıralamada bir hak yendiğini düşünmüyorum kesinlikle. Herkes ektiğini biçti. Ancak şovun formatı konusunda bir sıkıntı yaşandığı açık diye düşünüyorum.

Kod:
    Katilan bazi sporcular,degerlendirme kriterlerini daha onceki gunlerde organizasyon yetkililerine acip sordular sanirim.Ve ona gore hazirlandilar.Ama sanirim az sayida kisi bunu yapti.Mesela Soner Abi 
    Bence kimse telefon açıp soru sormak durumunda olmamalıydı. Çünkü sormayanlara haksızlık olur. Bence değerlendirmenin nasıl yapılacağı dokümante edilip yani yazılıp çoğaltılarak butun yarışmacılara postalanmalıydı yada bişekilde aktarılmalıydı.

Dediğim gibi bu ilk festival bazı aksaklıklara rağmen çok güzeldi. Herşey zamanla. Henry Ford ilk otomobilini ürettiğinde geri vites koymayı unutmuştu örneğin. Zamanla herşey yerine oturacak.

Başarılarınızın devamını dilerim.

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    görkem almanya yarışı için biraz sulu kalmak durumunda bu yüzden tam kuru değil yoksa dereceler oynardı bu kesin o ne yapması gerektiğini bilen birisi tr yi çoktan aşmış ifbb yi düşünen adam tr deki yarışmalara kulak asmaz öylede olmalı en doğru kararı vermiş bence

7. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Gorkem iyi arkadasimdir yakinimdir,ama tr yi asmak icin cok yol katetmek gerekir bence..Boyle soylemek ona yarar degil zarar verir.

Tr yi asmak icin Hamdullah aykutlu yu gecmek gerekir,ercan demir leri ertugrul lari,aktolga yi gecmek gerekir.sunu unutmayin ki ahmet enunlu 10 kere dunya sampiyonu oldu.Son dunya sampiyonlugunda bile ben en buyugum demedi ve turkiyede yaristiktan sonra dunyaya gitti ;)

8. mahmut dogan

mahmut dogan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vucut geliştirme
    Yer:
    kocaeli
    merhaba ben kocaeliden mahmut sitede yeniyim bu benim resmim sahnelerde ben de olacam arkadaşlar herkese selam

9. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Hoşgeldin Mahmut Doğan. Eğer karıştırmıyorsam seni 2004 Trazbzon'daki yarışmada izlemiştim. Arkadaşlarla sana hayran kalmıştık. Benimde yarışmada en çok sevdiğim vücutlar içinde öndeydin. Kendinden bahsedebilir misin? Derecelerin nelerdir? Ne zaman spora başladın? Teşekkür ederim.

10. GÖRKEM GÜRSOY

GÖRKEM GÜRSOY Özel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPOR SALONU
    Yer:
    ist
    cücüm benim hsd nin yazdıgını sen yanlış anlıyorsun açmak gerek tr den bahsediyoruz burdaki değerdende benim yaptıgım dereceleri artık bildiğine eminim en azından 6 kere tr şampiyonu oldum 16 defada olsam burda hiç bir yere gelemiyorduk he bundan sonra ne olur bilemem bu özel yarışmalar çok ıyı olucak sporcular artıcak ama ben bunca yarışmadan sonra burda yarışmam diye bişi söylemiyorum federasyon kapalı 1. yarışma düzenlediler hazırlandık iptal edildi hoooop bütün emekler boşaaaa 2. gelde trde yarış bide artık hayat çok pahalandı bu işte emeğin karşılığı alınamıyor saçma kişilere saçma sponsorluklar olunuyor .
    işin ucunda para olsun her ay yarışıyım artık böyle yurt dışında ki organizasyonlarda bi deger takip ilgilenme var burdaki herkez çok ilgisiz anlamıyorum başkan bi gün olsun alo diyip görkemcim nasılsın nasıl gidiyor idmanlar dediğini hatırlamıyorum bu yarışma 16. yarışım olucak şuanda piyasada 24 yaşında bukadar yarış yapmış tecrübe ve başarılı biri olduğunu duymadım hsd nin sana demek istediği bu heralde he bide izmirden bahsedeyim bu kadar konusuldu benım 2 cümlem olsun bari çok eğlendim çok mutlu oldum derece benim için önemli değildi motıve oldum showa katılarak. ıllakı organızasyon hataları olabılır ama sistem cok kalıtelıydı he puanlama show olarak degerlendırılmedı tabıkı bunu rahatlıkla söyliye biliyorum hasan acayıp hazırlanmıs kostum olarak ta cok kalıtelıydı gozluklerı bıle kendı ıcadı cok ılgımı cektı vallla hehehe ama cokta uzuldum baya kötü oldu arkada yıktı ortalıgı yarışma kuralları olarak degerlendırıldıgı ıcın soner bir oldu bu kurallarla herkesın hakkı haktı tabı

11. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    gorkem baba 8) seni herhalde herkesten once tanidim ben bu forumdaki deme.heheheeee...once 99 da:)tekirdag..

turkiyeden verim almak konusunda haklisin sonuna kadar..bu sistem bu isleyis oldugu icin sporcu da hakkini alamiyor.biz biliyoruz ne kadar yiprandigimizi hazirlanirken :oops: ama karsilik nerdeeee...elde var sifir!

ben iste senle gecen haftaki gece yemekte konusmamizdada soyledim,emek karsiligi yok o nedenle ben biraktim erken emekli :) ama donermiyim bilmiyorum.biliyorsun hastalik bu yaaa:) asigiz bu spora sende bende,ama maalesef..Sen hic yolmadan yolunda ilerle,ilerliceksin de biliyorum..hastasiniz hehehehee

hadi bakalim simdiden basarilar! yetisseydim bende gelicektim frankfurt a ;)

yakinda ist a geliyorum sanirim.ararim :idea:

12. P.N.P

P.N.P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    arkadaslar yazılarınız ve bu sayfada görmüs oldugum ılgınız ıcın tskler.Cüneyt kardesımız jurı de oldugu ıcın ınanıyorum dogru kararlar verılmıstır ve jurı de olan arkadaslar evet cok tecrübelı olan lanlardı.hasan konusunda evet mükembel bır sov yaptı buna bende ana sponsor olarak katılıyorum ve bunu kendısıne sahne arkasında da söyledım ınanın bıraz daha kuru cıkmıs olsayda daha ıyı dereceye gırerdı. ahmet arkadasımızı da ılerı dekı sov umuza beklerız. Görkem ın bızım sov umuza katılıp renk vermıs oldugu ıcın tsk ederım kendısıne avrupa da cok basarılar dılerım ıyı bır sporcu dur kendısını ılk defa ıstanbulda görmüstüm ve evet cok daha ıyı dı ama kendısı burada bırsey belırt tı ve kendısıne sporcu olarak hak vermek gerek . bu spor ucuz bır spor degıl ve ıptaller cok olmustu. arkadaslar sıze burdan sunu ıllete bılırım bu ılk ve son degıldı buna emın olun devamı ve daha büyük organısatıon lar gelecek.

13. P.N.P

P.N.P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    cüneyt kardes benı de tanı dın. bu güne kadar dogrusunuzdur verımını alamıyor musunuz ama sen geldın FIBO ya ve gördün bızım neler yapabıleceklerımıze. ılk defa türk sporcusunu cıkardık. ve bunun seneye daha ıyı olacagına emın ol. ben anca ıkı senedır bızım türkıyedekı pıyasayı takıp edebılıyorum ama sence bu sov ıle bır baslangıc yapmadık mı hep beraber? ve ödüller bence ılk bu tarz bır festıval ıcın cok ıyı dı öyle degılmı. Görkem arkadas nasıl görüyor bunu elbette bılemem.

14. GÖRKEM GÜRSOY

GÖRKEM GÜRSOY Özel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPOR SALONU
    Yer:
    ist
    SELAM

ödül yönetmeliği hakkında düşüncem sizden farklı değil tabiki , tüm samimiyetimle söyliyim bugune kadar show veya yarışma anlamında ilk kazandığım para bu festival oldu :) bu showda ödül olarak engüzel olan 6. ya bile para ödülü olması organizasyon ilerlediği sürece her sene ödüllerinde artıcana eminim . Bu sporun ilerlemesi için elimden gelini yapmaya hazırım hatta bidaha ki organizasyonun da tahmini tarihleri nezaman olabilir onuda öğrenmek isterim .

15. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Walla teşhir edilenin haricinde başka bir para ödülü almıyosanız, bravo diyorum. Demek ki Türk sporcusu alçak gönüllü olduğu gibi gözü de tok. Ben sporu amatör olarak yapıyorum ancak ve de hep böyle kalacağım. Ancak profesyonel olsaydım, bu ödüller için bırakın sahneye çıkmayı parmağımı bile oynatmazdım.

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    merak etme görkemde o kadar mütevazi birisi ne kadar dost olsanızda cüneyt aranızdaki çekişmeyi biliyorum benimde çok samami dostum evine kadar düğününe kadar gittim bodyextreme gitmek tr yi çıkmaktır sen gittinmi tr dışına görkemle seni çok konuştum :)

17. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ne cekismesi yapmayin..bir kere yaristik ve o beni gecti..daha sonra karsilasmadik bir yerde,cunku ben girmiyorum artik..ben 2004 yilinda almanya mannheim rhein neckar pokal e girdim.Body fitness olarak.turkiyede ilk yurtdisinda body fitness i yaptim..daha turkiyede bu yaris yokken..ama ben kendimi ovmeyi sevmiyorum.bilen beni bilir,tanir.su an antrenor,hakem seviyesinde yukselmek istiyorum.yakinda ilk sporcumun wabba dunya sampiyonasi var,atina da.insallah iyi derece alirda burdada yayinlariz.

durumu kiskanclik seviyesine getirirseniz uzulurum.gorkem in de oyle bir sey diyecegini dusunmuyorum..ama ben onu yukseltmenin,ona zarar verecegini dusunuyorum!!! onun hakkinda yorum yaparken,arkadasi olarak yorum yapmadim burda...

18. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    gorkem ben soyleyim .degisiklik olmazsa planlanan tarih : aralik ortasi ;)

19. P.N.P

P.N.P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    Görkem kardes cüneyt in dedigi gibi organisationu yapabilirsek aralik ortasi, iki hafta sonra aciklamasini yapacagiz, sende biliyorsun burasi türkiye bazi isler istedigimiz gibi hemen olmuyor. ama inan ugrasiyoruz simdiden.

20. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Görkem,

ben su an Frankfurttayim .. su an burda kullandigim bir hat olmadigi icin sen bana özelden burda kullanacagin numarayi atarsan ulasirim sana.. basarilar dilerim..

Sayfayı Paylaş