Vg beni çok şişmanlattı yardım !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TurTaa tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bundan sene önce body e başladığımda ,çok cılız bir çocuktum,ilk 3 aydan sonra vücudum yerine oturdu.sonraki 3 ay neredeyse hiç beslenmeden çalıştım,1 gram bile kas yapamadım.Fakat şuan 2 aydır,günde 3 öğün yiyorsam,2 öğünümde de protein tozu içiyorum.yani toplam 5 defa beslenmiş oluyorum günde.
    Yanaklarım beni çirkin gösterecek biçimde doldu,göbeğim çıktı.
    Devamlı yediğim şeyler,kahvaltıda 5 yumurta beyazı+1 yumurta sarısı+peynir zeytin sucuk+konfleks+yulaf ezmesi.
    Diğer öğünlerde tavuğun göğsünü yiyorum.

Önceleri mesela,yumurtanın sarısını yiyorken,normal yağlı süt içerken,normal yağlı peynir yerken.
    Korktum ve hepsini light yaptım.

Neden bu kadar dengesiz şişmanladım.Haftada 4 kez salona gidiyorum.1.5 saat çalışıyorum en azından. Ben de bir karbonhidrat tozu var,onu da artık kullanmıyorum bu olaydan sonra.Her spora gidişimde 1 kaşık alıyordum sadece,30 gram yani,çok bi şey değil. + creatini 15 gündür kullanıyorum.

lütfen yardım

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Boyunu kilonu ve gün içinde neyi ne kadar hangi saatte yedigini , antreamn programını yazarsandaha rahat yardımcı olabiliriz. Önemli olan neyi ne zaman ne kadar yediğin ve sporda ne kadar vakit geçirdiğin değil neler yaptıgın. Bu bilgileri paylasırsan yardımcı olabiliriz şimdiden kolay gelsin ;)

3. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Her set arası kaç dk dinleniyorsun ?
    Karın kası çalısıyormusun ?
    Hareketleri yaparken tam nizami şekildemi yapıyorsun yoksa hile yapıyonmu ?
    Şimdi demişsin günde 1.5 saat çalısıyorum , o 1.5 saatin tam olarak kullanıyormusun yoksa bekleme sürelerinmi fazla ?
    Ve evde yada başka bi yerde genelde gününü oturarakmı geçiriyorsun ?

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    eskiden yaptığım aynı şeyleri yapiyorum valla.Dışardan dürüm filan yiyorum çıktıkça,sigaraya başladım bu aralar,eskiden yoktu :S İşte kilo almamla birlikte cardio yapmaya başladım,bu nedenle setler arasını kısa tutuyorum artık,nabız düşmesin de kilo vereyim diye.
    Aslında benim merakım,Vücut geliştiren insan yediği 10 tane yumurtayı,1 kilo eti nasıl oluyorda yağa dönüştürmüyor ? O gittiğimiz 4 günde bunların hepsini yakmış mı oluyoruz.

Spor dışında pek aktif olduğum söylenemez.Çok uyuyorum ! Depresyon ilacı kullanıyorum,12 saat uyuduğum gün çok oluyor.Karın çalışmıyorum.

190 ım ve 85 kiloyum.

Öğlen 2 de kalkıp kahvaltı ediyorum.
    2 Saat sonra tavuk yiyorum ve spora gidiyorum.
    Spordan dönünce protein tozu içiom.
    2 saat sonra 1 yemek.
    Yatarken gene toz.

Bir insan bu kadar çok şeyi yiyipte ,nasıl kilo almaz ?

Son düzenleme: 25 Kasım 2009
  5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Stres kilo almanı sağlayabilir o yüzden buna dikkat et ayrıca tavsiyem sigara gibi zararlı alışkanlıklar kullanmaman senin yararına olur ..

6. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Bence uykunuda bi düzene sok uyku sırasında metabolizma cok agırlasıyor. Günde en az 8 saat uyumak gerektiği gibi 9-10 saatide geçmemek lazım. Gece yatmadan aldıgın tozu gün içine ara öğün olarak ekle yatmadan alma cünkü tam değerlendiremessin sabah ve öğlen saatleri metabolizmanın en hızlı ve sindirrimin en verimli dönemidir. O bir kilo et yiyen adam 100 kilo bench e girip 60 kiloyla barbell curl yapıyodur. Yani kaldırdıgı agırlıklar fazladır ve yakar ama herkesde bu geçerli olmaz. ve ne kadar yediğinde önemlidir. 1serviste yiceğin et vücudunda anabolizan yoksa 150 gram civarıdır yani 35 gr protein civarı. Midenin tek seferde sindirebiliceği protein 30-40 gram arasıdır fazlası degerlendirlemez ve yaglanmaya sebep olur.

7. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de zamanında antidepresan kullandım ; nervium ve prozac.
    Deneyimim:
    -Beyni uyuşturarak derdi tasayı unuttuğunu zannettirirler, ama tek yaptıkları şey, derdi ve tasayı beynin derinlerine gömmektir.
    -Sürekli sarhoş gibi gezersin.
    -Sarhoş gibi gezmediğin zamanlarda muhtemelen uyuyorsundur.
    -İlaçları bıraktıktan 2 yıl sonra bile, eski zekiliğine dönemezsin , eskisi kadar çabuk kararlar veremezsin.
    -Deli gibi kilo alırsın.
    -Keşke hiçbir zaman içmeseydim, hayatımın en büyük pişmanlığıdır.
    (bunlar benim deneyimimdir, size yararlı mı zararlı mı onun kararını bana vermek düşmez tabi ki.)
    Kilo almanın sebebi bu ilaçlar olabilir. Doktoruna bir danışmalısın.

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bence senin problemin beslenme. vucut karbonhidrat ve proteının fazlasını yağ olarak depolar senin karbo ve pro yu çok öğün azar azar alman gerek. yağı iyice kısmalısın tuzu kesme ama iyice azalt sekeri tamamen kes. kola cips abur cubur ağzına surme. basit karbo alımın yalnızca sabahları ve antrenman sonraları olsun. baktın olmuyo kardiyo yaparsın dert etme. bende kilo alınca ilk yanaklarım şişiyor oda iğrenc bi goruntu oluşuyo seni çok iyi anlıyorum.

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim saolun :)

10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    heh bir de. spor sonrası.fabrikasyon üzüm suyu değilde. annemin bağından ezip suyunu çıkarttığı üzüm suyunu içiyorum,içine şeker de katıyor galiba. aralarında fark var mıdır ?=

11. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    boy 190 kilo 85 vücüt yağ oranını bilmiyorum ancak şuanda tehlikeli bir durum yok karın çalışmıyorum demişsin programına kardio ve karın egzersizleri ekle çabuk kilo alabilmeni olumlu yönde kullan daha hızlı geliş sigara yıda asla ve asla içme 2 yıl içtim bıraktım tavsiye etmiyorum uykunu düzene sok gece 1-2-3 saatlerinde yatağında rüya görüyo ol mümkünse

12. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    spor yaparken kendini biraz daha zorlamanı tavsiye ederim bunun dışında fazla yiyosun gibi geldi boğazına da hakim ol.

Sayfayı Paylaş