1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Verilen 30 kilo ve büyük değişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Santos tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    Arkadaşlar merhaba, 115 kilodan 90a düşene kadar bir diyet programı içerisinde değildim, sadece akşamları en geç saat 7de yemek yiyerek ve birazda olsun dışarıda arkadaşlarla basketbol oynayarak verdim o kiloları. En son 2 resmimdeki görüntümü 4 aylık çalışmam sayesinde elde ettim. O tarihe kadar ufak tefek denemelerim de olsa bir türlü spor salonuna düzenli gidemedim. Şu an 4. ayımdayım, gelişmeden kendim çok memnunum sizlerinde yorumunu almak istedim ayrıca kilo vermek isteyen arkadaşlarıda bir nevi teşvik etmiş olurum diye düşündüm. Bir diyet içerisinde değilim, sadece protein tozu kullanıyorum. Günlük protein alımıma dikkat ediyorum. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama yaptığım en köklü değişiklik kolayı bırakmam oldu herhalde, 4 aydır ağzıma sürmedim :)

Ekli Dosyalar:

voltaj, sporcu., enya ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim son halınız süper olmuş :)

Santos bunu beğendi.
  3. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ilk resimde 115 kg. gibi durmuyorsun... yağlı bir vücudun yokmuş şanslısın yani ...ama 30 kg. vermekte kolay iş değil tebrikler

Santos bunu beğendi.
  4. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    1.92 boyundayım sanırım o yüzden :)

5. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Azim+düzenli çalışma+protein ağırlıklı sağlıklı beslenme ve yerinde hırs ile mükemmel bir vücut ortaya çıkarmışsın bu vücudu bence koru hep böyle kalsın daha da büyüme. Çok iyi görünüyorsun.

Santos bunu beğendi.
  6. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    Zaten daha önce 115 kiloya kadar çıkmış biri olarak tekrar çok yağlanmaktan korktuğum için hiçbir zaman bulk olmayı düşünmüyorum :)

Ayrıca şunları eklemek istiyorum. Forumda arkadaşların yorumlarını okuyorum bazıları gerçekten çok ümit kırıcı. Yok onu yiyemezsin bunu yiyemezsin günde bu kadar protein almalısın o kadar karbonhidrat alamazsın. Öncelikle yarışmalara filan katılmıyorsak, kendimizi bu kadar sıkmanın bir mantığı yok bence. Mesela ben canım çekince çikolatada yerim cipsde yerim alkolde alırım ancak bunları dengede tutmak gerek. O gün içersindeki diğer öğünlerinizden kısarsanız ve bu kaçamakları hergün yapmazsanız bunun kimseye bir zararı olmaz. Canınız çikolatamı çekti; 1-2 kare çikolata yer bastırırsınız, cips mi çekti 3-5 tane yersiniz bastırırsınız. Alkolmü alacaksınız, o günkü öğünlerinizden biraz kısarsınız ve yemekle beraber almazsınız. Dışarıda arkadaşlarınız fast-food restoranta mı gitmek istiyor, yiyebileceğiniz en yararlı menüyü yersiniz (kötünün iyisi). Mesela arkadaşlarım KFC ye gittiğinde, 2 adet tavuk göğüsünü derisini ayıklayarak ice tea ile birlikte yerim. Bence dikkat edilmesi gereken konular sabır+ aşırıya kaçmadan disiplinli olmak ve sağlıklı beslenip spor yapmak. Bunları yaptığınızda hergün aynaya bakmak yerine, gelişmeleri zamana bırakırsanız, başarılı olacağınızdan eminim.

7. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Çok haklısın. Bahsettiğin şeyler (aşırı disiplin) farkında olmadan strese sebep oluyor. Stres de cortisol üretimine sebep olarak, kilo verme sürecini baltalıyor, yavaşlatıyor, durdurabiliyor, hatta tersine bile çevirebiliyor.

8. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler peki günlük protein alımınız nasıl ve ne kadar oldu. protein tozunu günde ne kadar ve hangi zamanlarda kullandınız? Karbonhidrat alımına da dikkat ettiniz mi? Antrenman sisteminiz nasıl? Ağırlık çalışmalarınıza cardio da ekliyormusunuz? Ağırlık çalışmalarınızdaki set, tekrar ve çalışma prensibinizden biraz bahsedermisiniz? Gördüğüm kadarıyla yağsız bir vücudunuz var bunu neye borçlusunuz? :) tekrar tebrikler...

Santos bunu beğendi.
  9. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    Günde toplam 5 öğünde genelde 160-170 gram protein alıyorum. Protein tozunu doğal olarak idmandan hemen sonra ve eğer sabah kahvaltısını atlamak durumunda isem sabahları alıyorum. Karbonhidrat konusundada miktar olarak pek fazla dikkat etmedim fakat idman öncesi ve sonrası her zaman yeterli miktarda karbonhidrat alırım. Ağırlık çalışmalarım büyük kaslara 4-5, küçük kaslara 3-4 hareket 8 tekrar şeklinde. Ağırlık çalışmalarımda kardiyo yok fakat, gittiğim spor salonu yarım saat yürüme mesafesinde, yani gidiş geliş 1 saat :)
    Aslında yağsız bir vucudum var denebilir ama daha önce çok kilolu olmam sebebiyle derilerimde sarkma var, mesela mekikten sonra baklavalarım çıkar ama oturunca göbeğim katlanır :) Bunu zamanla aşacağımı düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi pek yağlı değilim yağ miktarım %9-10 civarı, bunuda daha önceki mesajlarda bahsettiğim prensiplere borçluyum diyebilirim :)

10. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Kendinizi ve beslenmenizi çok kasmadan güzel işler başarmışsınız genetiğinizin önemli rolü olmuş kolaylık sağlamış daha iyi olabilirsin çalışmaya devam et bırakma.Tebrikler.

Santos bunu beğendi.
  11. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim 1.resimde jinekomasti (görüşüm yanlış anlamassan sadece bozuk duruyor?) var gibi göğsünde herhangi bir ameliyat geçirdinmi yoksa sadece body yaparakmı mı düzelttin?

12. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    115 kiloyum o resimde çok yağlıyım o yüzden :) Önce kilo verdim sonrada vücud geliştirerek düzelttim :)

13. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    4 aylık vücut geliştirme sonucuna göre güzel hatlanmışsın tebrikler, yazmış olduğun şeylere de katılıyorum sınırları fazla zorlamadan uzun bir zamana yayarak optimum şekilde bu sporu yapmak en güzeli, tabiki müsabık olmayacaksak

Santos bunu beğendi.
  14. LaVioRtH_cL

LaVioRtH_cL Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    4 aylık bi vücut için çok iyi tebrik ederim :)

15. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Azminizi tebrik ederim. Şayet ödülünüzüde almışsınmızdır. Bende aynı şeyi yaşadım insanın kendine güveni geliyor değilmi hele siz biraz daha şanslısınız boyda var maşallah.

Santos bunu beğendi.
  16. ahmetakca67

ahmetakca67 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Santos tebrikler...
    Ben de kısa sürede 30 kilo verdim fakat ben senin kadar şanslı değilim boy olarak 1.79 civarındayım 115 kilodan 85 kiloya düştüm fakat derimde bir miktar sarkma oldu ve ne kadar uğraştıysamda bel bölgemdeki yağlardan kurtulamadım yağ oranımı düşürmekte zorlanıyorum % 18 gibi bir değerde sabitlendim.
    Şimdi yeni bir strateji deneyip bulk yaparak deriyi tekrardan gerdirmeyi düşünüyorum hem bu sayede kas kütlesini arttırıp BMR ımıda arttırabilirim ve otomatikmen yağ yakımını arttırabilirim diye düşünüyorum...
    Umarım işe yarar.

Santos bunu beğendi.
  17. W3bmast3R

W3bmast3R Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Azmin sonu sanırım , tebrikler hocam :)
    Başarılarının devamını dilerim :)

Santos bunu beğendi.
  18. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    güzel gelişim durmak yok yola devam :D

Santos bunu beğendi.
  19. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    azminize söylencek bişey bulamadım cok ıyı başarı elde etmıssınız devam :)

Santos bunu beğendi.
  20. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Değişim harika...Azim yerinde...Tebrik ediyorum!

Santos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş