Verdiğim Kilo Sizce Sağlıklı mı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve gemons1 tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. gemons1

gemons1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar yasım 16 1 ay once 96 kıloydum ve artık tak ettı gereksız ekmek atıstırma seker yanı anlıcagınız gıbı tum gereksız seylerı kullanmıyorum diyet felan yapmak degıl benım kı sadece yedıklerıme dıkkat etmek dıyeyım ve 87 kıloya dustum. kılo vermem artık durdugu ıcın bende gunde 4 km kosuyorum ve yuruyorum yanı kılodan dolayı okulda da 30 dk basketbol oynuyorum hergun sınavlarım bıtınce de fıtness a baslıycam sizce bu yaptıgım seyler zararlı mı ? yapılı oldugum ıcın hıc kılomu gostermıyorum bırde gogusumde jinekomastı var sanırım ama yagda var o yagları yakabılır mıyım talep olursa fotografta koyacagım ?

Boy : 1.82
    Kilo : 87 hedef 80 in altına dusmek.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:19 ----------

resim nasıl eklıyecegım arkadaslar 4 adet resım eklıcem de

2. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    cevap yazdınız yerin az aşağısında eklenti ekle buton u var ordan yükleyebilirsiniz

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Verdiğin kilonun sağlıklı olup olmadığını ancak vücudundaki yağ-kas-su değerlerini ölçtürerek anlayabilirsin. Sudan ve kastan gidecek şekilde verilen kilo aslında sağlıksızken, yağ dan verilen en sağlıklıdır.

Yerinde olsam bir diyetisyene gider bu ölçümleri yaptırırdım. Bu ölçümlerden sonra uzman sana nelerin eksik nelerin fazla olduğunu söyleyecektir

4. gemons1

gemons1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  5. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Sporla verilen kilo gayet sağlıklıdır. Besin değerleri iyi olan şeyleri tercih et gereksiz şeyler yeme. İhtiyacın olan karbonhidratı meyveden al mesela. Jinekomasti var gibi gözüküyor ama benimde göğüslerim öyleydi 13-14 yaşlarında ve spora başladıktan sonra gayet güzel şekil aldılar eridiler ama herkeste sonuç böyle olmuyor yani bölgesel erimek gerçekten zor jinekomasti olmadığı halde erimiyorsa bölgesel yağ yakıcılara başvurmak zorunda kalabilirsin.

6. gemons1

gemons1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    babamında goğüsleri boyle oldugu ıcın jınekomastıdır dıye dusunuyorum aılemı bır turlu ameleıyata ıkna edemıyorum lise 2. sınıftayım ama 18 yasında amelıyat ol dıyorlar jınekomastı olanlara nazaran benım ozguvenım yuksek yazın ıstedgıım gıbı denıze gırebılıyorum havuza ffelan dar tshırler gıyebılıyorum psikolojimde bı bozukluk gozlemıyorum ama uçları yumuysak olması benı rahatsız edıyor :) cok kotu bır goruntu

7. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Verdiğin kilonun sağlıksız değil, aksine sağlıklı olduğunu düşünüyorum. ama hala kilon boyuna göre oldukça yüksek, kilo vermeye devam etmelisin bu sayede yağlar vucuttan orantılı olarak atılacaktır ve göğüslerinde şu anki durumuna nazaran epeyce küçülecektir. Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim.

8. barmel

barmel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle azminden dolayı seni kutluyorum. Jinekomasti konusunu kafana takma ergenlik dönemi tamamen bittikten sonra kalıcı olmayan cinslerinin yok olduğunu okumuştum. Ayrıca verdiğin kiloda büyük oranda su kaybetmen söz konusu. buda enzimlerin yapısına katılan minerallerinin kaybedilmesi demek. Mesela Maden suyu içebilirsin (sade), Suda eriyen vitaminlerin (C ve B) eksikliği olmaması için meyve de yemelisin. Kas kütlesi veya yapılanma gibi vücudun toplanması için de proteini unutmamalısın. Çok azimlisin gerçekten, hedefine en sağlıklı biçimde en çabuk zamanda ulaşman dileğiyle.
    Teşekkürler.

9. ct1905

ct1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Bende hydroxycut advanced kullanıyorum ve bunun yanında HIIT antremanı yapıyorum günde ortalama 1400 kalori yakıyorum.
    Yaptığım şey 1 saat level 18 de Dünyayı dolaşma programı Cross Trainerda ve bunun yanında gene aynı program bu sefer koşu bandında level 19 da 30 dk yapıyorum
    Yaşım 22 kilom 98 boy 1.80 Ayda ortalama 7 kilo verebilceğimi düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirmisiniz ?

10. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    hydroxycut advanced termojenik olduğundan iyi ter atarsınız :) vücudunuz çok su kaybeder, bunun için su tüketiminizi arttırmalısınız bence. bir de sadece sporla olmuyor, diyet de lazım :)

11. ct1905

ct1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Efrahim teşekkür ederim öncelikle

diyet programım var bunun üstüne 8 aylık bir diyet terbiyemde vardı akupuntur yapmıştım

su tüketimimim oldukça iyi
    birde hiit yapıyorum ortalama 1400 kalori yakıyorum =)

Efrahim bunu beğendi.
  12. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    h.i.i.t. antrenmanı sadece antrenman yaptğında yaktığın kalori ile kalmıyor Sevgili ct1905 afterburn effect (google dan araştırırsan daha detaylı) olayı ortaya çıkıyor. Yani h.i.i.t. yapınca sen dinlenirken bile kasların kalori harcıyor. :) yani sen eğer güzel dinleniyorsan daha fazla kalori yakıyorsundur :) diyet akupuntur güzel :) başarılar diliyorum. (bir de h.i.i.t. yaparken yeterli protein al yoksa kaslardan kaybedersin Allah korusun)

13. ct1905

ct1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Her sabah peynirimi sütlü çayımı (ingiliz çayı derlermiş) eksik etmem 2 yada 3 günde bir yumurta yerim:)

ondan sonra spora gider hiit antremanı yaparım

iyiki 8 aylık bir diyet geçmişim var
    ve bir değişikliği daha aktarıyorum eskiden çok hızlı yerdim bu yüzden doymanın nasıl olduğunu anlamazdım

artık köfte yiyiyorsam onu ufak parçalara bölüyorum ve bunu her yediğim yemeğe uyguluyorum ve etkili oluyor ki tabağımda yemek kalıyor

Dipnot: 2gündür biraz midemde rahatsızlık hissettiğimden dolayı bugün hydroxycut almadım

Hocalarım ve arkadaşlarımdanda yardım almak isterim tavsiyeleriniz ?

14. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Mide Rahatsızlığın İçin Üzüldüm :) Ben Asla Hoca Falan Değilim, Nacizane Görüşlerimi Söylüyorum. Yani Şimdiki Söylediğim Herşeyin Başına "Bence" Koydum :D
    Yavaş Yavaş Yemek Önemli. Ah Bir De Ben Öğrensem Onu.
    Annem Hep Derdi Leylek Gibi 2 Çevirip Yutma Şunları Diye :)
    (Şimdi Acı Biber Olayını Deniyorum Ben Birkaç Yazı Okudum Metabolizmayı Hızlandırıyormuş. Her Öğün 2-3 Tane Atıyorum Acı Biber Salatama :) İstersen Dene :))
    Aynen Devam :) Kolay Gelsin

Sayfayı Paylaş