Ventolin 4 Mg

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Terminator tarafından 25 Kasım 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
 1. Terminator
  Offline

  Terminator Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2004
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  27
  Yer:
  Almanya
  Selam Arkadaslar

  Ventolin 4mg ben bu sene Türkiyeden altim.Bu ben nasil kulanmam lazim.ventolin ben bildim ve duydum yaglari eridiyormus..
   
  1 kişi bunu beğeniyor.
 2. Nassim
  Offline

  Nassim Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2004
  Mesajlar:
  218
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Danmark
  Hic duymadim, herhalde Letigen gibi birseydir. Yazisi yokmu icinde ? neden Efedrin almiyorsun ?
   
 3. Terminator
  Offline

  Terminator Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2004
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  27
  Yer:
  Almanya
  selam

  ventolin türkiyenin her tarafinda satliyor ezcanelerde.acaba arkadaslar kulanan varmi ....varsa lütfen buraya yazin...
  tsk
   
 4. Guest
  Online

  Guest Guest

  kardes;

  ventolinin etkisini spiropent(clenbuterol) maddesiyle esit tutuyorlar ama ventolin clen den daha az yan etkiye sahip. Yinede dikkatli olmak gerekiliyor.
   
 5. Rocky27
  Offline

  Rocky27 Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2004
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  27
  Yer:
  Almanya
  selam

  PANZEHIR

  ventolon yag yakiyormu yüzde yüz
   
 6. mezarcı
  Offline

  mezarcı Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2005
  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  20
  Yer:
  İZMİR
  abi nedir bu efedrin tavsiyesi yaaa.bence kesinlikle kullanmayın.adamın azına sıçıyo yani.çok iğrenç bir ilaç.zaten artık bulunmuyor
   
  mcyber ve Morphling bunu beğendi.
 7. Roid Rage
  Offline

  Roid Rage Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2005
  Mesajlar:
  55
  Beğenileri:
  49
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Nowhere
  ventolinde clen gibi beta-2-symphatomimetic gurubundandir. Ama clen kadar kuvvetli oldugunu soyliyemem.

  Efedrin trde hala var kullanma dozu 25mg efedrin 325mg aspirin 200mg caffein. Amerikada buna ECA stack denir. Ephedrine Caffeine Aspirine.
  Eca 2 hafta kullanilip 2 hafta ara verilmelidir. verdiginiz bu arada clen kullanabilirsiniz ama asla clen ve eca yi ayni anda kullanmayin
   
 8. trundirs
  Offline

  trundirs Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2005
  Mesajlar:
  91
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  24,5
  Yer:
  istanbul
  Ventolin 4mg tablet beyaz, yuvarlak düz yüzlü, çentikli tabletler olup, sülfat şeklinde 4mg salbutamol BP ve diğer yardımcı maddeleri içerir.

  Selektif bir beta-2-agonisti olan salbutamol astım krizlerinin tedavisi ve önlenmesi için kullanılır. Bronkodilatörler şiddetli ve kararsız astımda tek ve esas tedavi olarak düşünülmemelidir. Ventolin tablet, bronşiyal astımın bütün tiplerinde, kronik bronşit ve amfizemde bronkospazm giderilmesinde kullanılır. Gebeliğin son üç ayındaki erken doğum sancılarının önlenmesinde, parenteral salbutamol ile rahim kasılmaları kontrol altına alındıktan sonra Ventolin Tablet kullanılabilir.

  Ventolin Tablet bileşimindeki maddelerden birine aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Intravenöz salbutamol ve bazen salbutamol tabletleri erken doğum sancılarının önlenmesinde plasenta previa ve antepartum hemoraji veya gebelik toksemisi gibi komplikasyonlar dışında kullanılmasına rağmen salbutamol preparatları hamilelikteki düşük tehditlerinde kullanılmamalıdır.

  Astımın tedavisinde basamaklı bir tedavi programı takip edilmeli ve hastanın cevabı klinik olarak ve akciğer fonksiyon testleri ile kontrol edilmelidir. Kısa -etki süreli beta-2 agonisti kullanımının artışı astım semptomlarının kötüleştiğini gösterir. Bu durumda TM:Ventolin Glaxo Wellcome şirketler grubunun tescilli markasıdır. hastanın tedavi planı gözden geçirilmelidir. Astım kontrolunda ani ve ilerleyici kötüleşme potansiyel olarak yaşamı tehdit edicidir, kortikosteroid tedavisine başlanılması veya dozunun artırılması düşünülmelidir. Risk altındaki hastalardagünlük "peak flow" kontrollerine başlanabilir. Hastalar ilaçtan sağladıkları rahatlama azalır veya her zamanki etki süresi azalırsa, dozu veya doz sıklığını artırmamalı, fakat doktora başvurmalıdır. Salbutamolün genellikle kalpteki beta-1 adrenoseptörler üzerine tavsiye edilen dozlarda minimum etkisi olmakla beraber seyrek olarak salbutamol ile tedavi edilen hastalarda görülen bütün sempatomimetik ajanlara özgü kardiyovasküler ve MSS'ni uyarıcı etkiler tedavinin kesilmesini gerektirebilir. Bu nedenle koroner yetersizlik, hipertansiyon dahil kardiyovasküler rahatsızlıkları olanlarda ve hipertiroidizmde, diabetes mellitusta, sempatomimetik aminlere hassas olanlarda dikkatli uygulanmalıdır. Erken doğum sancılarının beta-2 agonistleri ile tedavisini takiben maternal pulmoner ödem rapor edildiğinden, sıvı dengesine dikkat edilmeli, kardiyo respiratuar fonksiyon kontrol edilmelidir. Daha ziyade parenteral ve nebülize uygulama ile beta-2 agonistleri ile tedavisi potansiyel olarak ciddi hipokalemiye neden olabilir. Akut şiddetli astımda bu etki ksantin türevleri,steroidler, diüretiklerin birlikte kullanımı ve hipoksi nedeniyle şiddetlenebileceğinden özel dikkat gösterilmelidir. Bu durumda potasyum serum düzeylerinin kontrolu tavsiye edilir. Hastalar için bilgi: Ventolin tabletin etkisi 6 saat veya daha uzun sürebilir. Bu nedenle tavsiye edilenden daha sık alınmamalı ve doktora danışmadan dozu veya alınma sıklığı artırılmamalıdır. Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı: Hamilelikte ilaçların kullanımı ancak anneye sağlaması beklenen yarar, fetüse olan herhangi bir riskinden fazla ise düşünülmelidir. Emzirme işlevi ya da ilaç bırakılmalıdır. Çocuklarda kullanımı: 6 yaşından küçük çocuklarda güvenilirliği ve etkinliği henüz tam belirlenmemiştir.

  Salbutamolün yan etkileri diğer sempatomimetik ajanlarda görülenlerle benzer. En sık görülen yan etki sinirlilik ve titremedir. Ayrıca başağrısı, taşikardi, palpitasyon, adale krampları, uykusuzluk, bulantı, halsizlik, başdönmesi görülebilir. Nadiren sersemlik, yüz ve boyunda kızarma, huzursuzluk görülebilir. Ayrıca salbutamol diğer sempatomimetik ajanlar gibi hipertansiyon, anjina, kusma, başdönmesi, merkezi uyarılma, tad almada değişiklik, orofarinkste kuruma veya tahriş yapabilir. Bütün bu etkiler geçici olup, Ventolin tablet tedavisinin kesilmesini gerektirmez. Ancak, bazı durumlarda geçici olarak dozaj azaltılabilir, yan etkiler kaybolunca dozaj yavaş yavaş artırılarak optimal dozaj saptanır. Nadiren anjioödem, ürtiker, bronkospazm, hipotansiyon ve kollaps gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları rapor edilmiştir. Beta-2 agonist tedavisi potansiyel olarak ciddi hipokalemiye neden olabilir. Diğer beta-2 agonistlerinde olduğu gibi nadiren çocuklarda hiperaktivite bildirilmiştir.

  Diğer oral sempatomimetik ajanlarla kombine edilmemelidir. Böyle kombinasyonlarda ciddi kardiyovasküler etkiler ortaya çıkabilir. Ancak bu tavsiye Ventolin tabletin aerosol tipinde adrenerjik uyarıcılarla birlikte temkinli kullanımını engellemez. Bununla beraber böyle birlikte kullanım rutin olarak uygulanmaz. Hastanın durumuna göre karar verilir. Eğer düzenli olarak birlikte uygulama gerekiyorsa, alternatif tedavi düşünülmelidir. Salbutamolün vasküler sistem üzerindeki etkisini artırabileceğinden monoamino oksidaz inhibitörleri ve trisiklik antidepresanlarla tedavi edilen hastalarda Ventolin çok dikkatli verilmelidir. Salbutamol propranolol gibi non-selektif betabloker ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

  Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde) Aşırı doz ile yan etkiler görülebileceğinden doz veya veriliş sıklığı sadece doktor tavsiyesine göre artırılabilir. Salbutamolün çoğu hastalarda etki süresi 4-6 saattir. Beta-2 agonist kullanımının artışı astımın kötüleştiğini gösterir. Bu durumda hastanın tedavi planı yeniden gözden geçirilmeli ve birlikte glukokortikoid tedavisi düşünülmelidir. Genel dozaj: Yetişkinler: Genel etkili doz günde üç veya dört kez 4mg'dır (1 tablet Ventolin 4mg). Yeterli bronkodilatasyon sağlanamazsa tek bir doz 8mg'a (2 tablet Ventolin 4mg), günde maksimum dört kez 8mg'a artırılabilir, toplam doz günde 32mg'ı geçmemelidir. Bazı hastalarda günde üç veya dört kez 2mg (Ventolin tablet 2mg) ile yeterli rahatlama sağlanabilir. Yaşlı hastalar ve beta-adrenerjik uyarıcılara duyarlı hastalar: Yaşlı hastalar ve beta-adrenerjik uyarıcılara normalden daha duyarlı olduğu bilinen hastalara günde üç veya dört kez 2mg'lık (bir tablet Ventolin 2mg) başlangıç dozu tavsiye edilir. Çocuklar: 6-12 yaş arası: günde üç veya dört kez 2mg'lık (1 tablet Ventolin 2mg) başlangıç dozu tavsiye edilir. Günde dört kez 2mg'lık başlangıç dozundan yeterli cevap alınamayan 6-12 yaş arasındaki çocuklarda dozaj kadameli olarak artırılabilir. Fakat maksimum günlük doz 24mg'ı geçmemelidir (Bölünmüş dozlarda). 12 yaşından büyük çocuklar: günde üç veya dört kez 2-4mg tavsiye edilir. Yeterli cevap alınamadığı durumlarda doz kadameli olarak dikkatle günde maksimum 4 kez 8 mg'a artırılabilir. Maksimum toplam günlük doz 32mg'ı geçmemelidir. Erken doğumların önlenmesinde, uterusun kasılmaları intravenöz Ventolin enfüzyonu ile kontrol edildikten sonra, enfüzyon kesilip, idame tedavisine oral Ventolin ile devam edilebilir. Genel dozaj, günde üç veya dört kez 4mg'dır. Doz atlandığında, vakit geçirmeden diğer doz alınmalıdır. Daha sonra tedaviye bir önceki gibi devam edilmelidir. İki doz birden alınmamalıdır. Aşırı Dozaj Aşırı dozaj durumlarında anjinal ağrı, hipertansiyon, hipokalemi ve diğer yan etkilerin şiddetlenmesi görülebilir. Ventolin tablet aşırı dozajında dializ tavsiye edilmez. Astmatik kriz tehlikesini gözönünde bulundurmak koşuluyla kardiyoselektif bir betabloker-metaprolol tartrat gibi - dikkatle kullanılabilir. Salbutamol aşırı dozajını takiben hipokalemi oluşabilir. Serum potasyum düzeyleri kontrol edilmelidir.

  prospectus bilgileri boyle:)
   
 9. sakisozo
  Offline

  sakisozo Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  model, oyuncu
  Yer:
  izmir
  ventolini kullandım... hiç tavsiye etmem pek bi yararını görmedim...
   
 10. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  900
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  sayın arkadaslar anabolık steroıdler bolumunde ventolın ıle ılgılı bır baslık var bakın .okuyun.
  ben nkullanıyorum ,gayet guzel ve clen gıbı tıtreme yapmıyor ıyı beslenme ve cardıolarla gayet verımlı geldı bana .ordakı bolumu okuyun ayrıntılı bılgıyı gorebılırsınız..
  saygılar.
   
 11. cawa
  Offline

  cawa Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2007
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  ventolin kullanıp idmandan sonra bir bucuk iskender yerseniz etkisini tabi görmessiniz anladınız herhalde nedemek istedigimi iş sadece ventolinle bitmioo sekere yaga tuza dikkat etmek hepsi komplike
   
 12. Excursion
  Offline

  Excursion Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2006
  Mesajlar:
  888
  Beğenileri:
  81
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Evet 1.5 iskender yersek tabii ki etki göremeyiz, 2 porsiyon, üstüne bol tereyağı oldumu etki görebiliriz hyper_
  Şaka bir yana, ventolin olsun, efedrin olsun, bunlar mucize değilki, flexor hocamızın bir lafı vardır, "siz onlara yardımcı olun ki onlarda size yardımcı olsun..."
  Asıl mucize kendimizde, ne kadar iyi diet, ne kadar iyi kardio, o kadar iyi sonuç...
  Mucizeler yok mudur? Elbette vardır, ama ona göre de riskleri vardır...
   
 13. ozzu
  Offline

  ozzu Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  eskişehir
  ben tavsiye etmiyorum

  konu çok enteresan geldi.. benim annem şu anda benim olduğum gibi bronşit olduğunda bu ilacı doktor vermişti. ben nefes açması bakımından memnunum ki 2mg olan şurubundan içiyorum ancak çok fena bi yan etkisi var kalp atış hızı artışı (%70 benim şu andaki artış) ve özellikle ellerde titreme. şu anda bu mesajı yazarken bile bilmiyorum kaç kere düzeltme yaptım. gerçi ben bayanım daha fazla etkileniyo olabilirim ama ben tavsiye etmiyorum... hyper_
   
 14. _Çapkın.olguN_
  Offline

  _Çapkın.olguN_ Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  İdmandan önce (2saat) 4mg
  İdman anında 4mg
  Akşam 4mg

  Benimde sorunum var..
  Bir etkisini dahi göremiyorum..Ne terleme,ne atış sayısı..

  Bir yanlışlıkda yok ama...
   
 15. supersport
  Offline

  supersport Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  446
  Beğenileri:
  235
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Tıp
  çapkın.olgun etki göremedim demişsin. kilo verebildin mi peki? trleme ve atış sayısında artış farkedemesen de kilo verebilirsin. etki görenler %70 verim alıyorsa sen belki %10-20 alıyor olabilirsin. ama yine de biraz verebilirsin.
   
 16. ozzu
  Offline

  ozzu Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  eskişehir
  bünye ile ilgilidir

  zaten herkeste bu etkiler görünmeyebilir. zaten görülmesin ii bişiy deil ancak senin bu ilaç içindeki etken maddeye karşı bi sorunun yoksa zaten benim yaşadıklarımı yaşamazsın bide herkesin yaşına kilosuna göre verilen doz arasında farklılıklar var ama bence reçete dışı kullanım bu ilaç için sakıncalı....:( bitkisel değil sonuçta kimyasal madde...
   
 17. CENTAUR
  Online

  CENTAUR Guest

  Ventolin clenbuterolün aynısı. İçindeki esas madde salbutemol yani clendeki madde. Etki görmek için kullanırken hacim antrenmanı sisteminde devam ederseniz pek bişey olmaz. Mutlaka nefes nefese bırakacak, terletecek alev alev yakacak şekilde çalışmalısınız yani ya kardio ile birlikte veya süper set antrenmanı yoksa yağ yakımı beklemeyin, ancak metabolizmayı hızlandırıp yağlanmayı önleyebilir ve biraz kuvvet verebilir bu şekilde. Tuzu azaltıp bol su içmeyi de hatırlatayım. Kalbi desteklemek için beraberinde bir veya iki adet sert aspirin alınması iyi olur. B ve C vitamini takviyeside alınması daha iyi netice verecektir.
  Benim evde var bir kutu, aylardır duruyor bir hafta kullandım daha kullanmadım belkide hiç kullanmam çarpıntı ve gerginlik hissi rahatsız ediyor beni.
   
 18. _Çapkın.olguN_
  Offline

  _Çapkın.olguN_ Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  Benim kilo verme gibi lüksüm malesef yok..

  Bölgesel yağlarımı eritmek için kullanıyorum..
  Tabi bölgesel yağları eritmek ne kadar zor olduğuda aşikar..

  Tek bir gram dahi vermedim..Veremem gibide halim var,istemiyorumda :)


  Fakat şu açık..Felaket su atışı var..2 litre içtikden 3 saat sonra (hap ile) nerdeyse tamamını idrar ile atıyorum,rengide berrak..

  Mekik de ise acıma arttı,bir yararıda orda olması..


  Tek kabahatim varsa oda şudur : Yağ oranımı ölçtürmem..
   
 19. WolfSoN
  Offline

  WolfSoN Üye

  Katılım:
  5 Mart 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  89
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  Forumda üstüne basa basa sölenen bir gerçek var aksi kanıtlanamayana kadar bölgesel yağ yakımı yoktur deniliyor.Siz hala bölgesel yağlarım için kullanıyorum demişsiniz
   
 20. _Çapkın.olguN_
  Offline

  _Çapkın.olguN_ Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  Evet biliyorum..
  O yüzden genel vucuttaki yağ için alıyorum..
  Yoksa yazıyı bende okudum :)

  Yanına L -carnitin ekleyeceğim..


  Yardımcı olacağım konu şu arkadaşlara : 4-4-4 mg aldığı halde çarpıntı,uyku veya kalp sayısı artışında farklılık olmaması..
   

Sayfayı Paylaş