Vejeteryanlar icin Supplementler ve Kilo Alimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve VeSu tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. VeSu

VeSu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle spora yeni başladım daha henüz 1 Ay olmadı.
    1.85 Boyum 67 Kiloyum
    İlk başladığımda bende aşırı bi güç kaybı oldu hamlama felan onlar geçdikden sonra baya bi güç sorunum olduğunu fark ettim Antranör amino asid tavsiye etti Nitrofull Marka 2600 mg bi amino asid aldım. Fakat kilo problemim var ve kilo alamıyorum Vejeteryanım ve et yemiyorum bi şekilde bu açığı kapatmam gerekli tek başına amino asid ne kadar yeterli olur yada Bu amino asid iyi bir seçim mi ?
    Şimdi Yine nitrofull marka Süper mach denilen bi ürün var kilo aldırma konusunda onu öneriyorlar sizce almalımıyım kullanan veya Önerisi olanlardan yardımlarını bekliyorum Şimdiden Teşekkürler
    Ek Kilo Aldırıcı ürün : http://www.nitrofullnutrition.com/urun_detay.asp?CatID=34&SubCatID=95&ProdID=267

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bişi sorabilirmiyim tabi eğer rahatsız olursan veya cevaplamak istemezsen anlarım. yazını okuduğum kadarıyla proteinin hayvansal proteinin insanın bir ihtiyacı olduğunun farkındasın yani vejeteryanlığın eti gereksiz bir gıda olarak görmenden kaynaklanmıyor. hayvansever olduğundan dolayımıdır yoksa başka özel bir sebebi varmıdır bu duruşun ? tamamen meraktan soruyorum inan yanlış anlamazsın umarım

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginizi editledim, forum kurallarina gore basliginiz aciklayaci olmalidir, lutfen forum kurallarini okuyunuz. Benim editledigim sekilde daha cok ilgi cekecek ve vejeteryan uyelerimizi yonlendirmede kullanabilecegimiz faydali bir baslik olacak.

Benim bildigim kadari ile hayvansal kaynakli oldugu icin vejeteryanlar (tabi lacto-ovo'musunuz bilemiyorum, kendinizle ilgili daha detayli bilgi verirseniz daha saglikli bir sekilde yonlendirebilirim) whey kullanmiyorlar. Onu yerine pirinc (rice protein) ya da soy protein kullaniyorlar. Bunlari arastirmanizi oneririm. Ilk etapta amino asit onermem. Amino asit yerine gun iceresindeki protein aliminizi arttirmak kilo almaniza daha cok yardimci olacaktir.

Vejeteryanizmi arastirdigim zamanlarda, body benim hayatimin onemli bir parcasi oldugu icin isin bu yonlerini de arastirmistim. Bir defa beslenmenizde kuru yemis + kuru meyve tarzi seyler cok onemli bir yer almali. Gunde 3 ana ogun yapiyorsaniz, 3 de ara ogun yapin ve her ara ogunde badem, ceviz ve findik tarzi kuruyemisler tuketin. Bunlar cok kaliteli yag + protein kaynaklari oldugu gibi gunluk kalori miktarini arttirmaniza, haliyle kilo almaniza yardimci olacaktir.

Bunun disinda ana ogunlerde temel amino asitlerin hepsini alabilmek icin belli besinleri kombine etmeniz gerekiyor. Eminim siz bunlari zaten biliyorsunuzdur ama ben burada bilmeyenler icin hatirlatayim. Pirinc (Bulgur) + baklagil kombinasyonlari ile butun temel amino asitleri almak mumkun. Bitkisisel proteinlerin dezavantaji vucutta nitrojenize edilmeleri hayvansal proteinler kadar etkili bicimde yapilamamasi. Ornegin yumurtadaki proteinin emilimi %95'lerin ustundeyken bu oran bitkilerde %50'lere kadar dusuyor. Bu da demek ki protein ihtiyacini sadece bitkilerden karsilayan birinin cok saglam yemek yemesi gerekiyor. Bunlar temel prensipler, akliniza takilan baska problemler olursa yardimci olmaya calisirim.

4. VeSu

VeSu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok Benim sorunumun hayvanlarla felan ilgisi yok tamamen yiyemediğimden kaynaklanıyor eti ağzıma aldığımda midem bulanıyo yutamıyorum vs bu şekilde.Hayvansal kaynaklı olması benim için hiç bi sorun olmuyo. Benim daha çok üstünde durulmasını istediğim nokta Aldığım Amino Asid ve tavsiye edilen kilo aldırıcının(http://www.nitrofullnutrition.com/ur...=95&ProdID=267) Kalitesi veya işlevi hakkında bilgi

Son düzenleme: 7 Ekim 2009
  5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    sizin düşük miktarda protein aldıgınızı düşünüyorum. aminoasitle o eksiği kapatmanız üstüne üstlük birde spor yapmanız pek sağlıklı olmaz. bence protein tozuna başlayın.

Sayfayı Paylaş