Vecihi 3 Aylık Çalışma 90 kilodan 69 kiloya(Ve öncesi)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Vecihi tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Boy:1.74
    Bu sporla ilk lise döneminde tanıştım.1 sene yaptıktan sonra vücut aşağıdaki gibiydi(okulda maç yaparken üstümdekini alıp kaçmıştı biri).Tahmini olarak 70 kg civarıydım.O dönem her şeyi yeni öğreniyordum doğru düzgün beslenme düzeni yoktu gereken miktarda protein almıyordum, antremandan sonra cips yemek falan:)
    Sonra araya sınav dönemi girdi 1 sene yapamadım,geçen sene kasım ayında tekrar başladım başladığımda 75 kg'dım.Yine çok bilinçli olmamak üzere bir kilo alma dönemine girdim(aldığım şekerin yağın tuzun haddi hesabı yoktu.).Aşağıdaki ilk fotoğraf 85 kg civarında.
    [​IMG] [​IMG]
    Ondan sonra 90 kiloya kadar çıktım(sağdaki fotoğraf soğuk ölçü).Aslında kilo almaya devam edicektim ama suratım aşırı derecede şişmişti,kollarım omuzumda çok sayıda geniş çatlaklar vardı, bir de ilişkisi var mıdır bilmiyorum ama migren atakları yaşamaya başladım bu sonradan kilo verince tamamen geçti.
    İlk fotoğraf 90 kiloda sonuncusu 69 kilo.Tanita hesabı doğruysa 2 kiloya yakın kas kaybettim bu süreçte.Yukarıdaki tarihler tam olarak doğrudur günü gününe,hepsinin çekildiği tarihe telefondan baktım soranlar olmuştu nerden bilelim diye.
    Diğer pozlar(pek beceremem);
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

bodykazm, ksktalat ve yasiner bunu beğendi.
  2. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Ilk resimle son resim arasinda 2 kilo kasmi kaybetmissin? Benmi yanlis anladim

3. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yan yana karın fotoğraflarının olduğu üstünde tarihleri yazan 09.05 ten 10.08 e olan zamanda 2 kilo kas kaybettim.

4. Emre.Yildirim.1996

Emre.Yildirim.1996 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir, Turkey
    hocam 186 boy var 95 kiloyum amacim sizin gibi olmak gobek beni delirtiyo neler yaptiniz detayli uardim edermisinuz lutfen benim halimden bi siz anlarsiniz

5. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Umarım çok daha ilerisini görürsün.Ben kilo verme işine ilk elektronik mutfak tartısı alarak başladım, her şeyi tartıyordum besin değerlerini bildiğim icin 1gr protein=1gr karbonhidrat=4 kalori
    1gr yağ=9 kalori üzerinden günlük alıcağım kaloriyi hesaplıyordum.Ayrıca düşük glisemik endeks diyeti uyguladım beyaz ekmeğin yerini tam buğday ekmeği aldı.Günlük ortalama 1600 kaloriye denk geldi.Dağılımı şu şekilde 150-180 gr protein 150-180 gr karbonhidrat 30 gr yağ.Örnek bir günü verecek olursam;
    Sabah: 5 yumurta beyazı,100 gr yulaf ezmesi,500 ml light süt
    Öğlen:130 gr pişmiş tavuk göğsü,2 dilim tam buğday ekmeği(1 dilim=50gr=25 gr karbonhidrat)
    Antremandan Önce:140 gr pişmiş tavuk göğsü
    Akşam:140 gr pişmiş tavuk göğsü,1 dilim tam buğday ekmeği,sebze yemeği
    Gün içerisinde tükettiğim yağ miktarı yetersiz gelirse badem ile takviye ediyordum.

6. Emre.Yildirim.1996

Emre.Yildirim.1996 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir, Turkey
    hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim size benim duzenli beslenme sorunum olduğu için spor salonu hocamın önerdiği izole edilmiş protein tozunu alacağım ben 5 yumurta beyazı yesem annem sen kilo vermeye calisiyorsun ne bu yumurtalar der :( haftada 4 5 gün salondayim 25 dk kardiyo yapiyorum sonra ağırlık geciyorum göbegimde yağlar var kiloda pek sorunum yok aslında ama yağlar beni çok kotu etkiliyor o yuzden gobekten bi an once kurtulmak istiyorum bu protein vs gereksinim uygulansa yağlardan kurtulurmuyum bilmiyorum hocam ben ogrenci adamim 18 yasindayim 1.86 boy 95 kilo 130cm omuz 110cm gogus 36-39/40cm kol 56cm bacak(yalnis hatirlamiosam) 95 bel vucut olculerim boyle hocam hani biraz iri gozukmesem tisort altinda bile sisman bir insan olucam :(

7. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Karbonhidrat ağırlıklı beslenen bir toplum olduğumuz için sofrada doymanın ölçütü alınan karbonhidrat miktarı oluyor, ekmeği az kesince hemen aileden tepki geliyor iştahın mı yok.Sanırım en güzeli tatlı bir dille kilo vermeye çalıştığını, bunu da sağlıklı bir yoldan yapacağını anlatmak.

mehmet2576 bunu beğendi.
  8. mert.2323

mert.2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok güzel vücut. Tam olarak toplam düzenli ne kadar süre yaptın spor ? kardeş her hangi bir yan takviye supplement vs aldın mı ?

9. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim yorum için, yukarıda bahsettim ama tam net değil sanırım lisede bir yıl yaptım çok bilinçsizce ondan sonra vücut ilk resimdeki gibiydi sonra 1 sene ara verdim başladıktan sonra 9 ay(6 ay kilo alma 3 ay yağ yakımı) düzenli spor yaptım yani toplam 2 yıla yakın bir geçmiş oluyor.Lipo 6 black(1 kutu) ve izole protein kullandım

10. Ata0743

Ata0743 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kütahya
    Herkeze merhabalar ben 15 yaşındayım Kütahyada yaşıyorum liseyi Antalyada okuyacağım 1.77 boyum var ve yaklaşık 77-78 kilo arasındayım(tartılmadım). 10Nisan-10Haziran arası Taekwondo yaptım ve 80 kilodan 75 kiloya düştüm fakat araya ramazandır antalyadır derken spor yapamadım göbek bel ve göğüs kısmında yağlarım çok fazlalaştı. Bir İki Hafta içinde boks yada muay thai'ye gitmeyi düşünüyorum(yağları yakmak için) beslenme konusundada bana bişeyler önerebilirmisiniz ve dövüş sporunun yanınada body yapmalımıyım yoksa yağları yakıp kilo verdikten sonramı başlıyim düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

11. mert.2323

mert.2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim antrenman programını nasıl yaptın her vücut bölgesini ayrı gün mü yaptın ?

12. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenme konusunda önerilmesine önerilir ancak bu işin uzmanı olmadığımız için gelişimini olumsuz etkileyebilir uygulabileceğin diyetler,genç yaşta yapılan diyetlerin kemik sağlını ve hormonal dengeyi olumsuz etkilediğine dair araştırmalar mevcut.Şimdilik şu kadarını sorayım yeterli miktarda kaliteli protein alıyor musun ? Beslenme düzenin karbonhidrat üzerine mi ?
    İlk dönemlerde her gün 2 bölge giriyordum(karın hariç) sonraları malum olaraktan antremanlar çıkmamaya başladı ben de her gün bir bölgeye düşürdüm.

13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrik ederim dostum.Bence yağdan çok vucudunda fazla su varmıs gibi. Öyle denilebilir.. Ama benım gıbı g gr yemen hosuma gitti. olması gerekende bu.onemlo olan CALORİDİR VE CALORİYİ DESTEKLEYEN MAKRO BESİNLERDİR. hesaplamasını yaparsan kolay yurursun su bu o dıetı yaptı demek ayrı.. herkes vucut yapar ama prosyonel yapılamaz derler, siz profesyonelını yapmıssınız ama vucud olarak soylemıyorum, tartma olcme bıcme vs.. ttebrk ederm. ;)

14. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Tebrikler, lisede yaptığın bir alt yapı oluşturmuş belki uzun bir ara vermişsin ama gene de etkisi olmuş. Bu sporun o kadar da nankör olmadığının göstergesi.

15. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlarınız için sağ olun.Ben şunu düşünerek diyet yaptım hep kilo alıp verme tamamen kaloriye bağlı,vucüt kompozisyonu yağlanıp yağlanmayacağın aldığın karbonhidrat çeşidine, karbonhidratın glisemik endeksine yüküne bağlı.Ayrıca hesaplama işi derken ben biraz fazla ileri gittim sanırım mikro besinlerin mg'ına kadar:) Su olayında haklısın derimin kalın olduğunu her zaman fazla su tuttuğumu düşünmüşümdür zira bu fotoları çekmeden 3-4 gün önce vucüt analizi yaptırdım.Salonda tanita bc 545 var ne kadar doğru sonuç verir bilemem.Yağ oranı yüzde 5 su oranı 73'dü.Sonuca çok şaşırdım çünkü yüzde 5 olunca internetteki resimler gibi olucağımı düşünüyordum damarlı ve kas lifleri ortada yani.Bunu da su olayına bağlıyorum.

16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    %5 yag oranıan growth hormonu olmadan ınıpte koruyamazsın. o tarıtlar yanls. gobegı olan arkdsm %7 cıktı onla. :)))

17. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Doğrudur:) Su altında ölçüm yapacak imkanımız olmadığı için tanitaya çıktık ne yapalım zaten ne kadar doğrudur bilmem yazdım dikkat edersen.Ama şunu söyleyeyim kendi sınırlarıma geldiğimi fark ettim o dönem 1 gram daha kilo verecek halim kalmamıştı diyete bağladığım şu sıkıntılarım vardı:
    -Baş dönmesi
    -Aşırı sinirlilik
    -Geceleri uyku bölünmesi, kalitesiz uyku
    -Antrenmanların çıkmaması
    -Krizler
    -İçe kapanıklılık,depresyon

ciko nat bunu beğendi.
  18. bilalkpdn2648

bilalkpdn2648 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    önce ısın ..sonra ağırlık sonra kardıyoo yapp...abi tavsiyesii...:D

19. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    ekstra hangi yağ yakıcıları streoidleri kullandın diye sormak istiyorum :D

yıllarca işi bu spor olan adamlar bu şekilde yapamıyor hemde 3 ayda yapmışsın

bende 1 aydır gram gram yiyorum + body yapıyorum ama böyle bir gelişme yok

hemde ilk halim senin ilk halinden cok daha iyi

aqualinebursa bunu beğendi.
  20. Vecihi

Vecihi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Dymatize izole protein
    Monster amino
    Lipo6 black edition
    Bu üçünü kullandım lipo6'in normali günlük 6 tablet olmasına rağmen korkudan 4 tablet aldım günlük supplement konusunda bile çok çekinerek kullandığım için steroid hiç denemedim ama kullansam hacim için olanlar ile başlardım.Clenbuterol, ventolin kullanmayı düşündüm ama korktuğum için bunlara da bulaşmadım.
    Profesyonel sporcuların bu kadar kısa sürede kilo verdiklerini sanmıyorum kas kaybı riskine girmeyecekleri için ben başlarken rol için kilo alıp veren hollywood aktörlerine özenmiştim.(Matthew Mcconaughey, Christian Bale gibi)
    Beslenme dışındaki faktörler nasıl uyku durumu, stres seviyesi gibi ?

goodfellas9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş