Vaser Hi Def ne kadar etik ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KahveKolik tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar
    Etik olarak çoğunuz tepki vereceksiniz belki ama birde benim penceremden bakın olaya.

- Yaşınız 40 olmuş yoğun iş temposundan dolayı ne kendinize ne de spora zaman ayıramıyorsunuz

- Eskisi gibi çalışma şartları hareketlilik yerine masaya bağımlı çalışıyorsunuz

- ve ilk madde de yazdığım gibi 40 yaşına gelince vücudunuza şekil vermek şöyle dursun yağları atmak bile ciddi sıkıntı yaratıyor.

Konuyu yurtdışında araştırdım neler vucudu koruma adına

1- kesinlikle eski tempoyu bırakmadan idamanlara devam etmek
    2- kimyasal destek (hiç sıcak bakmıyorum)
    3- vaser hi def

Vaser hi def nedir diye araştırmaya başladım Türkiye'de 2 isim çıktı karşıma sonrasında Naci Çelik isimli estetik doktor ile görüşmeye karar verdim.

Bundan 1 ay önce ilk görüşmemizi yaptık 15 mayıs gününe ameliyatı set ettik. Operasyon sonrası bugün birinci haftamı tamamladım. Hala karın bölgesinde ödemlerim var (çok fazla).

Operasyon 8 saat sürdü lanet olası sigara yüzünden malesef 1 kez solunumda sorun yaşamışım.

yazdığım gibi şu anda 1 hafta geçti gençken bile sahip olmadığım sizin ciddi emek vererek yaptığınız six packlar, kanatlar omuz ve meme kasları inanılmaz çıkmış durumda ki şu anda vucütta ödem var. Ödemi attığım zaman vücudumu tahmin bile edemiyorum.

Dileyen olursa ameliyat öncesi ve sonrası fotografları paylaşabilirim.

Şimdi sizce bu yaptırdığım işlem ne kadar etik !

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:34 ----------

Ameliyat öncesi kilo 118 idi 6 unite yag cekildi bunun 3 tanesi kollara göğüse geri verildi. Şu anki kilom ise 122 oldu. Ödemlere bağlı bu kilo 2 hafta sonrasında 105 ile 110 arasında olması bekleniyor. Buna ek olarak 195 boyum var bence görsel çok başarılı ama bu vücudu da korumak istiyorum.

Bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim. Bundan sonra ne tür idmanlar yapayım ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:37 ----------

Aşağıdaki yazı bilgi verici olabilir. Kaynak vermeden yayınlamam umarım sorun yaratmaz. Site kurallarını bilmediğim için hata yapmak istemiyorum.

Erkek Vaser Hi def nasıl yapılır ?
    Erkek vaser hi def (VHD) basit bir liposuction gibi karın veya bel bölgesindeki yaglari almak için yapılan bir yöntem değildir. Amaç vücut geliştirme sporu yapmıs dergi, gazete, ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücudunu yapmaktır. İşlem sırasında tarif edilen şekilde düzgün bir vücutta hangi kaslar görülebiliyorsa tam olarak o kaslar ortaya cıkartılır. Erkek VHD prosedüründe vücudu 5 bölgeye ayırabılırız.

1- Üst ekstremite yani kollar
    2- Göğus bölgesi
    3- Karın ve bel bölgesi
    4- Sırt bölgesi
    5- Bacaklar

Her hastada bütün her tarafa dokunulacak diye bir şey yoktur. Genellikle başvuran erkek hastaların en cok istediği karın bel bölgesi ve göğüs bölgesidir.

Kollarda yapılan işlem deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini arttırır. Göğüs bölgesinde yapılan işlem ise pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırır. Karın ve bel bölgesinde yapılan işlem ile rectus abdominis ( six pack veya baklava dilimleri), oblique ve para vertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kasi ortaya çıkartılır.

Bacak bölgesinde ise vastus, lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokinemus kaslarına hi def işlemi yapılır.

Tüm bu işlemler için vücutta kesi yapılmaz sadece 3 mm genişliğinde deliklerden girişim yapılır. Tüm delikler kıvrım bölgelerinden yapılarak gizlenmesi sağlanır.

Operasyon hastanede genel anestezi altında yapılan ve 2-7 saat suren bir işlemdir.

Operasyon sonrası hasta özel hi def korsesi giyer ve bu korseyi 2 -4 hafta kullanır.

Operasyonun hemen sonrasında sonuçlari ortaya çıkar. Herhangi bir bekleme süresi yoktur.

Tabii ki sislik ve morluklar olabilir ama bunların tamamı 7-10 gün içinde geçer. Hastalar 2-6 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Erkek Hi Def için ideal hastalar kimlerdir:
    1- Spor yapan ama buna rağmen kasları ortaya tam olarak cıkmayan kişiler
    2- Genç ve orta yaslı erkekler
    3- BMI 30 un altında olan kişiler
    4- Derisi aşırı kilo verme veya bir başka sebepten dolayı çok gevşememiş hastalar (çok gevsek derili kişilerde VHD ideal sonuç vermez)
    5- Zayıf hastalar ( zayıf kişiler VHD için ideal hastalardır çünkü vücut çok güzel şekillenir)
    6- Genel olarak şişman olmayıp bölgesel yağ fazlalıkları olan hastalar (hafif ve ortanın üzerinde kilolu olan hastalara da VHD yapılabilir) Yapılan işlemin sonuçları kalıcıdır.
    Ortaya çıkan kendi kaslarınız olduğu için herhangi bir yabancılık hissedilmez. Eğer işlemi yaptırdıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir, sporu tamamen keserseniz daha az belirgin olur ancak o kaslar hep oradadır. Eğer işlemden sonra kilo alırsanız belli bir kiloya kadar örneğin 8-10 kiloya kadar çok büyük değişiklik olmaz ama daha fazla kilo alınırsa sonuçta kasların belirginliği azalmaya baslar. Kilo vermenin ise kotu bir etkisi yoktur.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Fotografları asagıda yazacagım 3 asama ıcın ayrı ayrı detaylı olarak her yonden pozlarla paylasırsan cok sevınırım.

-Amelıyat oncesı
    -Su an yanı odemlı ıken
    -Odemler ındıkten sonra amacladıgınız durum ortaya cıktıgında

Gecmıs olsun.

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bende fotoğrafları merakla bekliyorum.Bir de fiyat konusunda bir açıklama yaparsanız sevinirim.Ayrıca bu ameliyatla ilgili bir video paylaşmak istedim vaser hi def ameliyatı https://www.youtube.com/watch?v=k2rHoToaq7E linke tıklayıp merak edenler izleyebilirler.Bu arada demeyi unuttum geçmiş olsun gerçekten de zor bir ameliyat atlatmışsınız.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2011
  4. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Yeniden,
    Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Bu estetik bir operasyon olduğu için forum açısından öncesi ve sonrası fotografları sorun olmayacağı hakkında forum yöneticisi bana bilgilendirirse bu sayfada seve seve paylaşırım. Böyle bir yasak varmış konuyu araştırırken öğrendim. Örnekler görmek istedim Türkiye'de yasak ama yurtdışında bir sürü sitede öncesi sonrası fotograflar konmuş.

Umarım sorun olmaz öncesi ve ödemli (tek başımayım nasıl çekerim bilemiyorum) halin fotograflarını az sonra koymaya çalışacağım.

Buna ek olarak operasyon sonrası daha ödem yapmadan ki halini keşke çektirseymişim. Ben anestezi şokunu yaşarken odadakilerin oha dediklerini hatırlıyorum. belimde 2 adet gamze çıkmış karın inanılmazmış tabi sonrasında ben 2 gün zor süreçte olunca bunlara hiç bakamadım. Yeni yeni toparlandım kollarım ki eskiden hiç yoktu muhtesem oldu göğüs keza öyle tek henüz işlem tamamlanmamış ve ödem olan yer karın bölgesi gerçi bugün itibari ile orada da six packler görülmeye başladı. Bu hafta içi bir fizyoterapistten ultrasonikc masaj yaptırmamı istediler. Ya da bekleyecekmişim ödem dağılsın diye.

Aslında keşke hergün adım adım günlük gibi yazsaydım

ilk 2 gün Allahım bu nasıl bir kabus diye düşündüm çok pişman oldum ilk günlere ait hatırladığım bu.

Şu anda kendi işimi knedim yapıyorum ödem konusuna gelince acı eşiğim kuvvetli olmadığı için operasyon sonra sı biraz yürüyüp biraz masaj yapsaydım bu kadar da ödem olmayacakmış. Şu anda aşağı yukarı 10-15 litre ödem var.

fiyat konusuna gelince 15.000 $ ödedim fotografları az sonra yollayacağım.

Selamlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:59 ----------

Videosunu maçam yiyip izlememiştim şimdi izledim de inanılmaz kötü gözüküyor. Bu adamı tek renk kalemle çizmişler bende 3 ayrı renk kalem kullanıldı alacakları yerleri siyah ile dolduracakları yerleride kırmızı ile boyadılar. Kavis verecekleri yeride yeşil ile boyadılar ya da ben öyle biliyorum.

Videoyu izleyince içim kalktı iyiki operasyon öncesi izlememişim.

5. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3-5 ameliyat öncesi fotograf ekledim. Şu anda kendimi çekemiyorum ama ilk fırsatta çekip yollayacağım

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    geçmiş olsun.
    tabii ki verilen bir karar var ortada ve saygı duyuyorum

ama senin pencerenin manzarasının diğer çoğu insnanın manzarası ile aynı olduğunu görmen gerekirdi.
    ben 37 yaşındayım ve spora gerçek anlamda başlayalı 8-9 ay oluyor.
    mart ayında salona yazıldım.
    burda 43 yaşında olup da hala spor yapan üyeler var
    yaş-zamansızlık bir neden değil
    bahane her zaman bulunur...

biri 4 biri 8 yaşında iki tane oğlum var, ve en büyük korkum onlara vakit ayıramama korkusu idi, yendim.... pazarları onları da salona götürüyorum birlikte yüzüyoruz.
    çözüm her zaman vardır.

ayrıca bu ameliyat işin sağlık kısmını riske ediyor, eminim burdaki çoğu üyenin body sporunu yapmasındaki ya da body'yi bıraktım spor yapmasındaki amaç daha sağlıklı olmaktır...

ama yine kararına saygılıyım
    geçmiş olsun
    umarım başarılı bir şekilde atlatırsın

mma-, demircan256, Bodysoft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Savaş bey
    Bu operasyonu geçirme sürecim öncesinde sizin gibi düşünüyordum ki hala sizinle bu konuda hem fikirim. Bahsettiğiniz gibi riskleri bir anda atladım ki (8 saat süren bir operasyon sırasında sigaraya bağlı olarak yukarıda da yazdığım gibi solunum sorunu yaşamışım) Benim için akıl tokmağı oldu en azından bu yaşta asla yapamayacağım şekille bir vücuda sahip oldum. Hepsini bir kenara bırakın bu vesile ile sigaraya ara verdim. Bunu bile avantaj olarak artı hanesine yazdım.

Bu vucuda sahip ol sonra ye iç yat 2 sene sonra tekrar operasyon geçir yerine bunu korumak adına bundan sonra zaman ayırıp spor yapmanın bu vucut ile daha motive olacağınıda düşünmekteyim.

yorumunuz için tekrar teşekkürler, aklın yolu bir.

8. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    ben tam olarak şunu anlayamadım. yağların alındığı konusunda problem yok ama kaslar nasıl belirginleştiriyor şekil veriliyor? gerçekten kaslarmı görünen yoksa vücuda farklı birşeymi enjekte ediliyor. biraz araştırdım ama bununla ilgili hiçbir açıklama buşamadım.

9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Ben SAVAS74 gibi kararınıza maalesef saygı duyamıyorum!

Lakin hayati riskleri olan ve daha sonra (kesinlikle olmasını istemem) ciddi komplikasyonlar oluşturabilecek bir operasyondur bu! Vücut, üzerinde bulunan her bir yağ hücresinin nerede/ne kadar olduğunu kodlanmış bir şekilde bilmektedir.

Siz bu kodlamayı böyle bir operasyonla alt üst etmiş bulunuyorsunuz!

Düzgün bir şekilde, vücudun anlayabileceği denklem de (spor/diyet) işi vadeye yayarak kilo vermiş olsaydınız hem kalıcı olurdu hem de vücudun yağ depolama kodlamasını yeniden inşaa etmesini sağlayabilirdiniz.

Tabii olan olmuş. Şimdi vücudunuz bir şok altında!

3-6 ay değişen (yağ çekme durumuna göre) bir adaptasyon süreciniz var. Daha da uzun sürebilir. Ayrıca yüz'de oluşan bir takım komplikasyonlar da var. (Şişme veya çökme gibi...)

Ameliyat olmadan önce burada konu açmış olsaydınız ilk karşı çıkacakların başında beni bulurdunuz! Ben böyle açık sözlüyümdür kusura bakmayın!

Bu tip bir ameliyat'dan iki kişiyi vazgeçirdim. Böyle bir şeye bir daha kalkışmanızı önermem.

Egzersiz ve diyet'i bir yaşam tarzı haline getirip hayatınızın geri kalanını böyle geçirin.

Saygılar...

10. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Bu yazdıklarınız şimdi biraz aklımı karıştırdı bu sorunu ileteceğim ve cevabı buradan sizlerle paylaşacağım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:01 ----------

Vaser hi def hakkında yurdışında bir çok isteyi araştırdım Türkiye'de de 1 site buldum zaten oradan karar vererek operasyonu geçirdim. Kaynak siteler

http://www.vaser.com/
    http://www.hansplace.com/procedures.asp?proceduresName=Vaser-HiDef&proceduresID=45
    http://www.vaserhidefinition.com/

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bunların benzeri durumlarını hatta daha kotulerini gordum. hpside duzenli spor ve beslenmeyle yeniden bir hayata başladılar. olayın etikliği beni hiç ilgilendirmez. ama sağlığınızı neden boyle bir iş için riske ediyorsunuz ki. bundan sonrada gogus ve omuz kasları için protezde taktırın bari... herşeyden once sağlık. gerisi hep hikaye. umarım normale dondukten sonra artık bu vb. işlere kalkışmassınız.

12. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Tabii ki bu sorunu istediğiniz uzmana (sizi ameliyat etmemiş) yöneltebilirsiniz!

Ben sallama yazı yazmam beni bu forumda tanıyan tanır, bir şey söylüyorsam geçerlilik payı oldukça yüksek ve tamamıyla bilimseldir.

Daha geçenlerde "Liposuction" ile ilgili Colorado Üniversitesi'n de (ABD) bir araştırma yapıldı. Araştırmanın sonuçları oldukça çarpıcıydı! (Colorada Üniversitesi'n de obezite bölümü var ve bu bölüm kilo konusun da çeşitli araştırmalar yürütüyor. Darısı bizim üniversitelerimizin de başına! Lakin kilo sorunu çığ gibi büyüyor...)

Sözü fazla uzatmadan; Colorado Üniversitesi'nin obezite araştırmacılarından biri olan Dr. Rudolph Leibel "New York Times" gazetesinin internet sitesine bir röportaj verdi. Konu yeni yaptıkları bir çalışmayla ilgiliydi.

Dr. Leibel kısaca; vücudun her zaman yağ hücreleri sayısını ve yağ oranını muhafaza etmeye çalıştığını (doğası gereği) ve bir yağ hücresi kaybedildiğinde veya öldüğünde derhal yerine yeni bir yağ hücresi üretme çabasına girdiğini belirtiyor. Liposuction tekniği ise deri altındaki yağ yapısını ve dağılımını bozduğu için artık bu bölgede yeni yağ hücreleri üretilemiyor ancak buna karşılık yeni yağ hücreleri, vücudun başka bölgelerinde üretiliyor!

Dr. Leibel bunu "doğa anayı kandıramazsınız" olarak yorumluyor. Ki bence de çok haklı...

Araştırma 30'lu yaşların da 32 kadın üzerinde yapılıyor ve kadınlardan 14'ünün kalça, bacak ve karın bölgelerinden yağ alınıyor. Diğer 18 kadına ise bir yıl beklemeleri önerilerek, yağ alınan kadınlarda ki sonuçlara göre liposuction yaptırıp yaptırmama kararını vermeleri isteniyor.

Liposuction yaptıran 14 kadının sorunlu bölgelerin de yağ hücreleri yeniden ortaya çıkmıyor ancak bir yıllık süre sonunda hemen hemen aynı miktarda ki yağ oranı bu sefer vücudun üst bölgelerinde oluşmaya başlıyor!

Beklemede olan 18 kadına bu sonuçlar açıklanıp liposuction isteyip istemedikleri sorulmuş ve yarısı sonuçlara rağmen istediklerini açıklamışlar!

Yani yeter ki sorunlu bölgede ki yağlar gitsin gibi bir çıkmazın içindeler sanırım. :)

İşin ilginç yanı liposuction yaptıran 14 kadın 1 yıl sonra yağ'ların başka bölgelerde çıkmasına rağmen operasyondan memnun olduklarını da bildirmişler.

Independent Gazetesi'nin sitesi bu haber ile ilgili ilginç bir not'da düşmüş;
    Liposuction'ın riskli bir operasyon olduğu, 2002'de eski futbolcu Colin Hendry'nin eşinin (Denise Hendry) karnından yağ aldırma sırasında bağırsağının delindiği ve kan zehirlenmesine yol açtığı bildirilmiş. Uzun bir yaşam mücadelesinden sonra ise Hendry'nin 2009 yılında öldüğünü belirtiliyor.

Sonuç olarak;
    Doğa anayı kandırmak hemen hemen imkansızdır ama onunla işbirliği yapmak olanaklıdır. İşbirliğinin yolu da diyet ve egzersiz'den geçer üstelik kalıcıdır. Şekil bozukluğuna da sebebiyet vermez. :)

Sağlıcakla kalın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    Kaynaklar :
    1- Natural News
    2- The Independent
    3- The New York Times
    4- BioScholar

loveofbody ve SAVAŞ74 bunu beğendi.
  13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    "olmak" yerine "görünmek" içgüdüsü çok ağır basıyor bu kadınlarda yav :)
    zaten başlarına ne gelirse bu "görünme" güdüsünden geliyor...

bu arada nytimes sitesindeki resme bittim :D

Bodysoft bunu beğendi.
  14. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    videoyu izleyemedim resmen resimlerinizi merakla bekliyoruz.

15. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    vücudunuz o kadar abartılacak durumda değilmiş sağlam ellerde 1 yıl gibi bir sürede istediğiniz forma yaklaşırdı ama olan olmuş kaybetmemek için spor yapın resimlerinizi bekliyoruz

Efrahim bunu beğendi.
  16. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba Arkadaşlar

Negatif ve pozitif yorumlarınızı okudum ama hiç biriniz empati yapıp benim yerime kendinizi koymuyorsunuz ? Haklısınız doğanın dengeleri ile oynamak ne kadar doğru ? Her zaman bunu sorgulamışımdır ama dediğim gibi ne oldu ne bitti anlamadan kendim buna karar verdim ve operasyonu geçirdim. Dediğimiz gibi olan oldu, önemli olan bundan sonrası bu vucudu koruyabilmek. Vucut 2 haftada ödemi atacakmış bunu hılznadırmak için ultrasonik masaj önerdi doktorum yarın ona başlayacağım. Direnler çıktıktan 2 gün sonra tüm akıntılar bitti bugün itibari ile six packler patır batır çıkmaya başladı.

Sizden ricam 40 yaş için bu vucudu korumak adına neler yapabilirim bu konuda bana yardımcı olacak bir başlığa yönlendirmeniz. Yarın muayenede fotograf çekip son halini sizlerle paylaşacağım.

Negatif yorum yapıp demotive etmektense pozitfi yönlendirmenizi rica edeceğim zira olan oldu. Önemli olan bundan sonrası. Yaş 40 40 üzerinde ne üyelerimiz var diyorsunuz ama o arkadaşların hayatları spor bu yaşta bu vucudu sahip olmak mümkün değil.

17. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    ekonomik durumunuz algıladığım kadarıyla yerinde ikamet ettiğiniz şehirde iyi bir salona yazılın iyi bir hocayla çalışın o sizi yönlendirecektir

18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hurriyet pazar gazetesinde, bu ameliyatı yapan bir doktorun kendi karnının resmi de var... Bilginiz olsun.

Bana pek estetik gibi gelmedi...

19. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Ana konusu body building olan bir site de estetik operasyonla vücut kaslarınızı belirginleştirmeyi kimseye anlatamazsınız!

Empati "etik" olan durumlar için geçerlidir! Bence "empati" konusuna hiç girmeyin!

VG dünyasında six pack olayının ne kadar zor çıktığını ve ne kadar ciddi bir diyet ve insanı bezdiren hareketler uygulanarak bu amaca ulaşıldığını bilmeyen yoktur.

2 saatlik bir operasyonla bu amaca ulaşmanızı "yorumsuz" bırakıyorum! Ayrıca 39 yaş'ın da olmanıza da sığınmayın, 45 yaşında olup son derece estetik six pack'leri olan tanıdığım kişiler var, kaldı ki günümüz de 50 yaş bile duruma göre genç sayılmaktadır.

Empati ve etik konusunu unutun. :)

Toparlanma hızını arttırır, yerinde bir karar...

Yapmanız gerekenleri bildiğinize eminim; spor, hareketli bir yaşam tarzı, kalori kısıtlaması (günlük almanız gerekenden daha yükseğini almamak), koşmak, yüzmek, bisiklete binmek, kısacası hareket etmek... İlla ağırlık kaldırmanız gerekmiyor...

Ama ben hazır kasları ortaya çıkarmışken bu işi ilerleteyim düşüncesi varsa elbette ki bir spor salonu, iyi bir program ve beslenme düzeni sizi istediğiniz konuma ulaştırabilir...

Negatif yorum yok, yorumları nasıl algıladığınız önemli. Daha önce bir başlık açmış olsaydınız bu tip ameliyatlar da size şekil bozukluğunun olabileceğini söylerdim. Özellikle six pack'ler de bu durum oldukça can sıkıcı olabilmekte.

"Lazer Lipoliz" yöntemi uygulandığında (operasyon için bu yöntem kullanıldığında) şekil bozukluklarının da önüne geçilmiş oluyor. Lazer Lipoliz (Sculpturing) bölgesel zayıflama için kullanılan bir yöntem. Onayladığımdan değil sadece şekil bozukluklarını daha iyi önlediği için belirtim. Lazer Lipoliz, liposuction'ın lazer kullanılarak uygulanan yöntemidir.

Sizin ameliyat farklı, kaldı ki sizin ameliyat da yağ alınırken bazı bölgelere tekrar yağ basılabilmektedir. Özellikle göğüs bölgesini şekillendirirken... O an da operatör doktor neyi nasıl uygun görürse yağ dağılımını yeniden düzenliyor.

Sonuç olarak negatif yorum yok, tam aksine sizi rahatlatan yorumlar yapıldığını düşünüyorum, yaptırdığınız operasyon dünyanın sonu değil. :) Ama doğal olarak empati duyulmasını beklemeyin! Bu siteye takılanların büyük çoğunluğu (ben de dahil) bir spor salonuna düzenli gidip o işkence aletlerinin altına giren insanlarız. İşin zevki de belki orada saklı :)

Spor'a vakit ayırın, beslenme sisteminizi tekrar gözden geçirin, diyet'i bir zorunluluk değil, yaşam tarzı haline getirin...

Kara Kalem, loveofbody ve draft bunu beğendi.
  20. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    alınan yağlarla başka bölgelere yapılan dolguların ömürleri için doktorunuz ne diyor?

Sayfayı Paylaş