Vaktim, beslenmem, antremanım uyusmuyor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Eylul de başladım. Ancak bilinçsiz bir şekilde bir çok ara verdım. Ramazanda verdim, orda verdim burda verdim. Yani 5 ay sure gectı ama toplam 2 ay yapmıs gibi oldum. Aslında 2 ay yapmıs gıbıde olmadım cunku cok aralar oldu arada. Yanı duzenlı bi 2 hafta yaptım sonra 15 gun yapmadım sonra 1 hafta yaptım sonra 1 ay yapmadım gıbı bır durum cıktı ortaya boyle gıttı. 3er kg lık sadece 2 dumbell la basladım

Neyse sonuc ıtıbarıyle sag kol 28.5 ken 31.5 sol kol 28 ken 30.6 gibi bir deger oldu.

Şimdi işimi şansa bırakmak ıstemıyorum ve son derece bılınclı bır sekılde yapmak ıstıyorum. 9 eylul 1993 dogumluyum 67 kıloyum (6aydır aynı bende anlamadım :D) 1.87 boy var.

Programımıda vereyım:
    (aycan1903'e katkılarından dolayı tesekkur ederim)
    1.gün
    İncline Bench Press *20kg - 12-10-10
    İncline Dumbell Fly *6kg - 8-8-7
    Dumbell Bench Press *6kg -14-12-10
    Dumbell curls *6kg 14-12-10
    Consantrition Curls *6kg 7-7-7
    Barbell Curl *20kg 10-8-8
    Kanat için bir Hareket *6kg 12-10-10
    (sehpaya dizini koyup elinde dumbella kolunu yukarı kaldırma dirsekle.)
    Mekik
    2.gun
    Dumbell Press *6kg 10-8-7
    Eğilip Kolları Yana açma*6kg 10-8-8
    Front Dumbell Raises *6kg 10-8-8
    Dumbell Upright trowsy*6kg 12-12-12
    Barbell Triceps *20kg 6-5-5
    Dumbell French *6kg 9-7-7
    Mekik
    3.Gun OFF
    Sonra Tekrar 1.gun, 2.gun, 3.gun OFF
    Program Suresi 2 ay.
    Eklemek İstediklerim:
    -Bench press'i daha çok kgla yapabılecegımden eminim ama kaynak yetersiz.
    -Bu hareketleri arada sırada tek başına yaptığımda 2 katı kadar performans gosterebılıyorum. Ancak her set ve hareket arası 40 saniye dinlendigimden bu kadar düşüyor.
    -Bu yazdıgım programdakı tekrar sayılarını deneyerek yazdım. Yani belki daha fazla tekrar yapabılırdım ama o gunku durumum ve yemek saatım kotu olabılır. Program başlamış durumda Cuma ve Cumartesi yaptım bugun Pazar Yani Dinlenme Yarın(pazartesi) 1.gunden tekrar başlayacagım.
    -----------------------------------------------------------------------
    Şimdi hafta sonuydu herşey kolaydı tabi. Benım asıl sorunum şimdi başlıyor. Yarın okul başlıyacak.
    7.30 kahvaltı
    8.00 - 12.00 arası okuldayım ve yemek yok.
    12.00 - 13.15 yemek ve evdeyim.
    13.15 - 17.00 okuldayım ve yemek yok.
    Eveeet. Şimdi geldik eve saat 5. Karnımız aç. Antreman saatı en uygun 5 de başlayıp 6.00 da bitirmek. Sonra akşam yemeği. Sonra ders çalışma 8.00 a kadar.

Evet Sayın BodyForumTR üyeleri ve yöneticileri. Şimdi ne yapıyoruz. Neler yapabiliriz programa birlikte bakalım lutfen.

Antreman prgoramımda fazla sorun oldugunu dusunmuyorum ama genede eksik veya yanlıs bir hareket çıkarılması gerekn bir hareket eklenmesi gerekn hareket veya set sayısı varsa soyleyenilirisiniz.

Ama ozellıkle hafta ıcı okul zamanı bu antremana gore gereklı enerjıyı verecek bır beslenme ve antreman zamanımın bu açıkladıgım sorunlar ve saatler ıcınde nasıl en uygun yere konulabılır. Bunu ogrenmek ıstıyorum...

NOT: Program bitişi (2 ay sonra) Spor salonuna yazılacağım. Ama bu 2 ayı cok ıyı degerlendırıp spor salonuna boş gitmemek istiyorum.

2. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    aynı sorunu bende yaşıyorum okul yüzüne beslenemiyorum dostum bence ne bulursan ye ben öyle yapıyıyorum ayrıca biraz para biriktirirsen gainer alabilirsin yada protein başka yolu olduğunu sanmıyorum

3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Maddi imkanım var Allah'a şükür. Ama hem o tür ek besinlerden korkuyorum hemde doğal yoldan yapmak istiyorum. Yani şuan zaten o kadar da çok sıkı bir çalışmam yok tabi her yerim ağrıyor ertesi gün. Yani ben antreman yaptıgım gunden sonrakı gun gerçekten calıstıgım bolgeler agrıyor. Bu zaten en cok hosuma gıden sey. Omuz mu calıstım ertesı gun omuzlarım cok guzel şekilde tepki veriyor. Triceps mi calıstım kolumu dumduz tuttugumda tricepsdeki o acı bana cevap verıyor.

Ben cogu zaman tavuk, balık, et, süt, yumurta falan yiyorum zaten. Ama 3 ogun yiyorum. Sİz bi bakın yukarda yazdıgımın hepsine antreman programımdan sonra yazdıklarıma bakın.

"Şimdi hafta sonuydu herşey kolaydı tabi. Benım asıl sorunum şimdi başlıyor. Yarın okul başlıyacak.
    7.30 kahvaltı
    8.00 - 12.00 arası okuldayım ve yemek yok.
    12.00 - 13.15 yemek ve evdeyim.
    13.15 - 17.00 okuldayım ve yemek yok.
    Eveeet. Şimdi geldik eve saat 5. Karnımız aç. Antreman saatı en uygun 5 de başlayıp 6.00 da bitirmek. Sonra akşam yemeği. Sonra ders çalışma 8.00 a kadar."

Onemlı olan burası ıste. Okuldayken nasıl yemek yıcegım kı ben? Sabah yedım gıttım okula, oglen geldım eve yemek yedım gıttım okula, 5 saat geçti karnım aç ve eve geldım. Direk yemek yersem antremanı yapamıyacagım bunu bılıyorum forumdada her yerde yazıyor. Yemekten 2 saat sonra antreman yapsam o zaman hayatım bıtıyor zaten. eve 5 te geldıgımde once antreman yapsam o zamanda karnım aç. Yanı araya bırseyler koycaz yada birşeyler yapıcaz işte ama ben bunu bılmıyorum.

Aslında protein tozu falan almak istiyorum ama pahalı 100ytl falan. Alamaz mıyım alırım ama yani imkan varken almakta ıstemıyorum. *Benım sınıftan bır arkadasım var İstanbuldan geldı buraya. Cocukta gercekten bı kutle var yanı 1 sene kadar yaptıgı soyluyor. Bana dedi ki protein tozunu sütün içine doktum 3 gun 5 gun içtim dedi. Sonra internetten bakalım dedim baktık 100 ytl falan. Sonra bana dedı ben boyle almadım benım aldıgım 100 grmlıktı 7 ytl ye falan aldım dedi. Bunlar var mı satılıyor mu?

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Tamam beslenmeyi cozecek gibiyiz ama sorun var. Arkadaşım 100gr 100gr protein tozu alıp sute karıstırıp ıcıyormus. Bende o protein tozundan alacagım yarın 7 ytl mi ne 100gramı. Markasını yarın alınca sızınle paylasıcam. Acaba zararı olur mu bu tur proteinlerin. Yanı adam kutusunun ıcınden alıp verıyormus.

Sayfayı Paylaş