vücuttan 3-4kg yağ atabilmek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Scoobz tarafından 12 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    fitness yaparkende hiç cardio yapmadım hiç yağ yakıcı kullanmadım yağ oranım % 8-9 falan şu sıralarda fakat ben bunu % 5-6a cekmek istiyorum. Muay thai yapıyorum antremanlar cardio derecesinde ağır acaba yağ oranımı nasıl düşürebilirim? Steroid kullanmadan bu kadar düşük yağ oranına sahip olunabilir mi?

beslenmemin konuyla alakası olarak;
    ekmek tüketmiyorum, şeker tüketmiyorum, yağlı herhangi birşey sevmem midem bulanır zaten yiyememde, tuz ara sıra yemeklere katıyorum fakat bunuda doktorlarım katmam gerektğini söylediği için katıyorum.

2. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    protein i max. a cikartip karbonhidrat i min a indirmen lazim ve bu formulu guzel bir beslenme programina uygulayip gunu en az 5 ogune bolmen lazim.. guzel bir cardio ile de istedigin sonuca ulasabilirsin

Scoobz bunu beğendi.
  3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı sıfıra düşürün iyice. Kardiyo da ağırlık verin Hiit yapabilirsiniz.

Bu dönemde yağ yakıcıda kullanırsanız iyi olur

Scoobz bunu beğendi.
  4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Benim hocam anlatmıştı steroidsiz zor oluyor diye. Ancak yağ yakıcı kullanıcan ve sıkı kardiyo yapıcan.

Ama o kadar düşük yağ oranına gerek yok. Ki olsa bile koruması çok çok zor.

Scoobz bunu beğendi.
  5. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat alımını sıfıra düşürürsen kaslarından da kilo verirsin.
    o yüzden karbonhidratı abartmadan günde 2 saatte bir az yiyerek kilo verebilirsin.
    1200 kalorinin altına düşmemelisin.
    yüzde 5 yağ oranı kolay başarılacak bir şey değil bu arada.

Scoobz bunu beğendi.
  6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    sıfır karbonhidrat bana kas+güç kaypı yaşatabilir, gün içerisinde sadece öğlen karbonhidrat oda günlük enerjimi karsılıcak kadar almayı düsünüyorum, protein artırıp + yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorum fakat yağ yakıcılar hakkında bir bilgiye sahip değlim hangisini kullanablrm bilmiyorum.

Birde ensure plus kullanıyorum günde 3 kutu; onların tanesindede 350 kalori var yaklasık, ordanda kalori alıyorum bu yüzden tek öğün öğlen kb yeterli olucaktır diye düşündüm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:15 ----------

sahip olmak istediğim yağ oranıda bu kadar :)

Son düzenleme: 13 Şubat 2012
  7. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    %8 yag oranı bence fazladır kac kilosunkı boy ve kg.?4.5kg yag verırısen nekadar yasamayı dusunuyorsun..tahmınımce %5 olacaksın o zaman emın ol kolunu kaldırcak halın kalmaz

Scoobz bunu beğendi.
  8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Şuan %7-8 yağ oranım var 1.65- 54kg, aslında bu yağ oranı koruyarak 57-60kg e cıkmayı hedefliyordum sonra vazgeçtim, 51 yada 54kg olup %5-6 yağ oranına sahip olmak istiyorum. Bunun için 3-4kg yada 2-3kg yağ kaybı yaşamam mı gerekir bilmiyorum, hedef yağ oranı düşürmek. Kesin bir kütle yok.

onurr_535 bunu beğendi.
  9. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    O gösterdiğin resimdeki yağ oranı %5 ten az.Doğal beslenme ve antrenmanla yağ oranını düşürebilirsin fakat o resimdeki görüntüye ulaşamazsın.

%5 yağ oranında 40 küsürlü kilolara düşersin onu da söyliyim.Kolların bayan kolu gibi incecik olur ki zaten çok ince kolların var.Fakat parçalı durur ön kol arka kol ayrı fakat bu görüntünün sen memnun edeceğini sanmam.

Son düzenleme: 14 Şubat 2012
    onurr_535 ve Scoobz bunu beğendi.
  10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Katılmakla beraber ekliyorum; geceleri uykuların kaçar, baygınlık geçirebilirsin, kafa gelip gider, sinir sistemin alt üst olur ve sağlık problemleride ortaya çıkabilir, henüz yazada var üstelik.

Scoobz bunu beğendi.
  11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu resimdeki gibi olmak gerçekten çok zor özellikle de bu hali korumak yağ yakıcı olarak:

L-carnitine ile Oxy Elite Pro veya Musletech Hydroxcuts Pro yu kombine ederek kullanabilirsin

Scoobz bunu beğendi.
  12. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    48kg e kadar sorun yok altına düşmek istemem zaten.

54kgde ölcülerim;
    boy 165-170 arası tam bilmiyorum
    omuz 110
    göğüs 97
    bel 74
    kol 29

bende zaten yarın bugün yada 2hafta sonra demiyorumki hedef haziran ortası gibi, bir andada düşmek istemiyorum yanında sağlık sorunları açabilir diye yavaş yavaş. diğer söylediklerinizle ilgilide vücut yağsızken değl bence vitaminsizken o söylediklerinizi yaşar sonucta %5-6da olsa bir yağ var ve yaşamak için yeterli.

resimdekinin aynısı değil sadece o derece yağ oranına sahip olmak hedefim ve unutmayın benim kütlem daha az işim daha kolay, birde onu korumak değil o aşamalardayken fotoğraf cekinip koruyabildiğim kadar korurum.

Yağ yakıcılarıda kullanımı nasıl yapılıyor bunun hakkındada bilgim yok, kullandıysanız bir bilgi verebilirmisiniz

Son düzenleme: 14 Şubat 2012
  13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah ve akşam birer adet alıyorsun genelde. Oxyelite Pro ve Muscletech Hydrocux Pro series yağ yakıcı olarak baya kalite ürünlerdir thums:(Bu ürünleri bulmanda yardımcı olurum.) Yanında bir de L-carnitine alırsın mesala Multipower baya etklili sonuç verecektir. Ben haftaya bu kombineye başlayacağım

Scoobz bunu beğendi.
  14. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım ölçülerin zaten düşük kilo alman gereken yerde kilo verirsen pişman olursun.

54 kiloda kol 29 diyorsun..

Zaten yağ oranın düşük bana kalırsa 2-3 ay çok sıkı beslen antreman yap kilo al sonra tekrar çok az daha yağ atarsın.

Benim şahsi fikrim :)

15. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    resimdeki adam fake mi adamdaki yağ oranı kaç acaba gerçekten inanmak zor.

16. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    o fotoğraflarda photoshop oluyor çok fazla inanıp kaptırmayın kendinizi..yok öyle % 3 5 yağ oranı olsada çok uzun süre o değerde tutamazlar..:)

17. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Aynen Dynamo, o hale gelene kadar kollar olacak 25cm. Ne esprisi kaldı o zaman bu işin ? He beni ilgilendirmez orasıda ayrı, kolay gelsin diyorum. :)

18. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    54 kilo nedir ya, 10 yaşında falanmısın yoksa kızmısın ? adam gibi kilo al kaslardan biraz arttır

54 kilo olupta kilo vermeye çalışanıda ilk defa gördüm

19. malcolm

malcolm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  20. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    yağ yakıcı olayına yaza mayıs gibi girmeyi planlıyorum haziran ortasıda bitirmeyi girdiğim supplement kürünü. Şimdilik ozamana kadar %7 olan yağ oranını %6ya indirmeye calısmak normal beslenerek+ cardioda yapmıyorum. Sadece mt antremanı + vücut kütlesi ile yüksek tekrarda calısıyorum. Mayıs gibi hiit cardio + muay thaii + yağ yakıcı + protein tozu düşünüyorum.

fake olduğunu sanmıyorum, değildir. %4-5 sanırsam.

kg kaybetmedende yağ oranı düşürebilme şansım var iyi beslenerek. yani yağ atarak kas kütlesi alarak bu sayede 54kgde 32kol falan yapabilirim belki. Amacım kg almak değil ayrca seneye a vizyonda ringe cıkıcam 51 yada 54kgde seneye kadar vaktim var daha fazla güçlü daha az yağlı olabilmek için

photoshop yada değil ama bu kadar kuru vücuda sahip arkadaşımda vardı clenbuterol kürü ile yapmıstı fotoğraftan sonra tekrar yağlandı korumamıstı vücudunu istediğiyde oydu fotoğraf zaten ama ben steroid kürüne girmek istemiyorum.

yağ kaybı yaşıyoruz diye hacim kaybıda olacak değil, 54kgden 51kge yağ atsam kas kütlesi olarak geri 54e cksam 29 kol olur 33-32, hedefim seneye şubat ayına. Yaza kadarda ne kadar yağ kaybı yaşarsam o kadar iyi olucak.

caner23 seni saygıya davet ediyorum, yaşına veriyorum böyle konuşmanı. Ben fitness yapmıyorum mt yapıyorum 60kgden 51kge düşüp maça cıkan arkadaşlar tanıyorum.

bunu inceledim buraya göre %7 yağ oranım var.

NOT: birde 54 kg iken bende cok istedim fitness yaparken 60-65kg olup %7-8 yağ oranına sahip olmayı fakat olmadı, sindirim sistemi rahatsızlığım var fitness yaptığım sürede günde 6 öğün yemek + protein tozu 2kere tüketyordum günde ona rağmen ne kg alabildim nede yağ tuttu vücudum, antreman programımda harikaydı haftada 4 gün 45er dk. Dünya derecesi yapmş bir antranör eşliğinde calısmıstım 6ay. Fakat olmayınca olmuyor kg alamamıstım daha sonra fitness bırakıp muay thai sardım pişmanda değilim. 54kg ydum basladığımda 52-53kg değişiyor şu sıralar sabahları ac karna. Fakat ben 51 yada 54 kg olup seneye ringe ayarlamaya calıstığım için kendimi kg almak yerine düşük yağ oranına sahip olmayı hedefliyorum cünkü 51-54kgde karsıma cıkıcak rakipler 57-60 kg den düşüp düşük yağ oranına sahip olucaklar.

Son düzenleme: 15 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş