Vücuttaki Normal Testo

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Deli333 tarafından 25 Ocak 2005 başlatılmıştır.

1. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    vücut günlük 5-10 mg testo üretiyormuş. Şimdi kaba taslak bir program yapsak. ortalama 8 desen. 8 x 7 = haftada 56 mg doğal testo eder. Şimdi bu testo yu çeşitli nedenlerle harcamazsak ( sex vs) doğal doping etkisi olurmu? Yani işin kısacası bu testo oranını korursak ve devamlılık sağlarsak vücutta belirgin gelişme olurmu? Belirgin gelişmeden kasıt olarak kaç kg olur bu? ( ortalama) Saf kas halindemi olur yoksa su filanda toplarmı.

birde 1-2 hafta nasıl yapmadan durur insan. tavsiyeleriniz varsa :)

edit : 87 liyim. yani 17.5 yaş. bu yaşlarda vücut diğer insanlara göre daha çok testo üretir. günlük 10 mg desen. haftalık 70 mg eder. haftalık 70 mg testo ile haftalık alıcağın 70 mg testo enanathate nın etkileri arasında ne kadar fark olur?

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Soru biraz karışık oldu kusura bakmayın. :D

Geçen aylarda spora biraz ara verdim. çok kilo kaybettim. Gerçi vücüt baya su attı. Kas kaybı olarak ne kadar oldu pek tahmin edemiyeceğim. Yalnız bu gerilemenin sebebini öğrenmem lazım. Anladığım kadarıyla sadece beslenmeden değil, fazla asılmadan dolayıda gerileme hızlanmış olabilir diye tahmin ediyorum.

3. Guest

Guest Guest

@Deli333

Testosteron islevi vücutta o kadar intizamli dizayn edilmiski gercekden yaraticimiz muhtesem bir sanat eseri sunmus bizlere.

Vücuda dengeli bir sekilde günlük testo üretme kapasitesi kurulmustur. Fazla üretim saglanmiyor ve vücut dengeside bozulmuyor. Cünkü fazla üretimde testo vücutta öströjen hormonuna dönüsebilmektedir. Yada erkegi daha agressiv ve saldirgan bir hava icerisine sokmaktadir. Ayrica vücuda alinan yüksek testo yada alinan baska madde ile testo hormonunun ypkselmesi , insan beyninin düzgün calismasini da engellemektedir. Kisacasi insanin düsünmesi+konsantre olmasi+hafiza isbirligi gibi durumlarda zayiflama olmustur. Cok androjenik madde kullananlarda cok görülen bir diger yan etkide unutkanlik ve dalginliktir.
    Normal saglikli bir insan 10mg a kadar günde testo üretmektedir. protein aliminda cok düsüs yoksa bu testo üretim protein ile hem sperma kalitesini ve hemde vücuttaki testonun düzgün isleyisini saglayacaktir.

Vücut dogal olarak ürettigi testoyu bir kac saat icinde yapmaktadir hatta daha erken. Buna göre üretim 10mg oldugunu sayarsak bu üretim sabit kalmaktadir. Vücut bunu harcamasi icap ettiginden daima hareket halinde 10mg testoyu degerlendirir.
    Vücudun ürettigi testo hormonu normal testo enantat yada baska depot bir testoyla karsilastirmak yanlis olur. Cünkü depot testolar uzun ester icerir ve etkisi 4 ay gibidir. 250mg haftalik injeksiyon ayni zamanda günlük 250mg vücudun testo ile yasamini saglamasi demektir. Dogal testo ise günlük üretir ve depot degildir. Bunu propionat ile kiyaslayabiliriz ama propionat etkisini 6-8 saat sonra göstermektedir. ve 2 gün etkisi kalicidr. Buna göre dogal testo her gün 10mg yada 6 mg gibi bir rakamda üretim yapmaktadir.

Insanin en cok azginlik cektigi saaatlerin sabah 08.00 ile 11.00 arasi oldugunu uzman doktorlar söylemistir. Bu genclerde 06.00 ile 12.00 arasi oldugunu da tahmin ediyorlar. Buna göre vücutta en cok testo o saatlerde olmaktadir. Buradan anliyoruz ki vücut 24 saat 10mg testo altinda kalmiyor. sabah 10mg testosunu üretip bunu gün dagiliminda kullaniyor. Sabah cok sex yapan bir sahis aksama kadar kendisini ölü hisseder belkide huzursuz hisseder. Huzursuzlukda testodan ileri gelmektedir. Vücut yeterince testo ürettiginde insan kendisini rahat ve güvenli hisseder. Bu durum steroid kullanan sahislarda da vardir.

Sex düzenli olursa vücut buradan fazla bir sey kayip etmez. Mesela 1. gün 2 kere sex ssatler degisik. 2. günü ise 4 kere sex ve ssatler yine degisik. ve bu böyle devam ediyor. O zaman vücut yeterince kas yapamayacak ve kuvvette artis meydana gelmeyecek bilakis kuvvette düsüs meydana gelme ihtimalide vardir.
    PEKI NE YAPMALIDIR?

sex olayini mecburi gibi her gün yapma aliskanligindan uzak tutulmali. her gün sex yapmayi aliskanlik haline getirmemeli. haftada bir kere sex yapmaya calismali ve bunu mümkünse her seferinde uzatmali. mesela 8 gün daha sonra 10 gün. Tabi bu kolay degildir :D
    sexten bir nebze olsun uzak durmanin yollari sunlardir.

1. her sabah kalktiginda yada penis sertlestiginde dogru banyoya gdip soguk suyla(cok soguk olursa iyi olur) yikanmalidir. üzerine su tutulmalidir.
    2. fazla televizyon izlenilmemelidir.
    3. spor yapilmalidir ki bunu zaten yapiyoruz.
    mümkünse ögleden önce spor yapmaya calisilmali. Eger zaman varsa.
    4. Hayvansal gidalar insanin cinsel gücünü artirmaktadir. Ama burada hayvansal besinden uzak durun demem yanlis olur. Malum spor icin gereklidir.
    5. Fazla disarida gezilmemelidir.
    6. Cok azginlik devresi yasandiginda disari bos alana cikip yürüyüs yada hafif kosu yapilmalidir.

Eger dogal hormonunuz olan testosteronu günlük cinsel iliski ile harcamazsaniz o zaman kuvvetinizde ve kaslarinizdaki gelismeyi göreceksiniz. Bu durum aslinda ektomorfi yapili insanlar icin uygundur ama ektomorfili insanlarda azginlik da üst safhada geziyor :)

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    ektomorfil yada endormop olduğumu nasıl anlarım panzehir. cebaın için teşekkürler. Forumda vücut resimleri konusunda resimlerim var. oradan bakıp anlayabılırmısın? Vücut kilo almada ve kilo vermede zorluk çıkartmıyor. kemikler sert.

5. Guest

Guest Guest

EKTOMORFI yapili insanlar;
    1. kemikleri ince olur.
    2. kaslari az olur.
    3. omuzlar dar ve gücsüzdür
    4. ektomorfi yapili sahislar daha cok enine degilde boyuna dogru gelisme saglarlar.
    5. genelde uzun boylu gözükürler.
    6. gögüsleri kücüktür .
    7. Vücut yapisi cabuk eritiyor ve kilo almada zorluk cekiliyor.
    8. yagli gidalar tüketilmesine ragmen vücudta yag orani oldukca az kaliyor.
    9. Cilt genelde yagli olur.
    SPOR OLARAK ISTIDADLI ALAN;
    1. Atletizm
    2. Atlama
    3. bilardo
    4. okculuk

NOT; bu yapili insanlara Leptosom yani astenik tip de deniliyor.

MESOMORFI yapili insanlar;
    1. iskelet yapisi ve kaslar iyi gelismistir.
    2. Hic spor yapmamis dahi olsa vücut gayet iyi görünümdedir.
    3. omuz-gögüs-bacak ve baldirlar hepsi birbirine uyum saglamaktadir. Kaslar iyi devrede takip edildiginden ayni ölcüde vücutta gelisme de o düzeyde iyidir.
    4. vücutta asiri yag toplanmamistir ve karin normal bir görünümdedir.
    5. vücut iyi form altindadir.
    6. cilt gergin olur.
    hemen hemen her alanda basari gösterebilmektedir.

NOT; bu yapili insanlara Atletik tip de deniliyor.

ENDOMORFI yapili insanlar;
    1. Bu tip deki insanlar kilo almada kesinlikle problem yasamazlar.
    2. Daha cok vücuduna yag depolar ve sismanlamaya her zaman istidadli bir yapidadir.
    3. bu sismanlama, toplu ve yuvarlak bir karin, yuvarlak toplu bir yüzle belirgindir.
    4. kemikleri saglam ve kalindir.
    1. Boks
    2. Strongman
    3. Halter
    4. gülle atma

NOT; Bu yapili insanlara Piknik tip de denilmektedir.

Bu 3 yapi haricinde bir de karisik yapi vardir.

Mesela bir insan ektomorfi ve mesomorfi tipini tasiyabilir. onun icin yukardaki tarifler sadece tek yapili sahislar icindir.
    Mesela omuzlari genis olur ve iri olupda ektomorfi yapili insanlar da vardir. Genelde bir cok sahis karisik yapiyi temsil eder.

6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler panzehir.

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Bu durum aslinda ektomorfi yapili insanlar icin uygundur ama ektomorfili insanlarda azginlik da üst safhada geziyor

:D

kesinlikle...

8. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler için sağol panzehir. Bende bu konuyu sormayı düşünüyordum. Hakkaten yeni bir thread açmadan önce, olan threadleri okumak daha faydalı. Aradığım cevap var burda :).

Bende dediğini yaptım. İlk önce 3 günde 1 yapıyordum. Sonra 5 günde 1, şimdi 7 günde 1 e indirdim. Bi ara 16 gün dayandım. En büyük rekorum 16 gün. Şimdi 1 aylık bir deneme yapıcam, ( rüyada ereksiyon olmazsam tabi ) :D

9. Guest

Guest Guest

16 günde bir yapmak zorunda degilsin. :)

10. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 86 günde bir yapıyorum :D
    Böylelikle hem semenlerimi tasarruflu harcıyorum hemde testosteron hormonum 10 mg da kalıyor :p

Rekorum 86 gündür. Bakarsın 186 gün yapmamayı deneyeceğim.

11. Guest

Guest Guest

86 gün elbet iyidir. Fakat 10mg'a kadar yükseldigini sölylemek zordur bu yasla ilgili bir durum.
    Bu zaman zarfinda egzersiz yapilmasi gerekiyor. Özellikle kuvvet alaninda gelisme kaydetmek icin agir kilolarla calisilirsa cok fayda saglanir.

12. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şöyle birşey var, yukarıdaki yazıdan şunu çıkarıyorum.

Diyelim ekstradan vücuda testo aldık. Buda diyelim 80mg oldu. Ozaman vücut 10mg testo üretmeyecek, bu nekadar süre böyle gidecek? Beyin bu durumda fazla testo için ne yapar? Diyorsunuzki 10mg normal üretim var, peki dışarıdan alınan 80mg ne olacak? Biraz daha açar mısınız?

13. Guest

Guest Guest

disaridan yabanci bir hormon alinirsa vücut dogal hormonunu durdurup yabanci hormonu aktivite eder.

Fazla alinan hormonlarin vücudu ne hale getirdigini görüyoruz( sac dökülmesi+prostat büyümesi+iktidarsizlik+vücutta killanma+akneler vesaire)

Vücutta ne kadar kalir diye sorarsan, bu maddeye göre degisir. Sen eger bu hormonu kisa süresi bir esterle uyumlu hale getirirsen o zaman 3-4 gün sonra vücuttan kaybolur esterine göre 3-4 saat sonrada kaybolabilir. Bir baska esterde ise 20-30 gün sonra gider.
    NOT: uzun süpreli esterler vücutta fazla kaldigi icin daha cok yan etkiye sahip degillerdir. Bilakis bir anda etki eden steroidler cabuk yan etkiyi cikarma ihtimali vardir.

14. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Panzehir baba, ben işinin şakasını söyledim ama ciddi anlamış gibi cevap vermişsin... 86 gün değil 2 gün bile duramam. 24 saat ereksiyondayım. Resmen priapismus oldum. Sürekli dimdik geziyorum...

Ama tabi bu yüzden kürü bırakacak değilim.
    Nedense bu androjenler çok kötü yapıyor beni.
    Bazıları belki bu konuda daha rahat olabilir...

Not:
    Diğer başlıklardaki cevaplar için teşekkürler.

15. Guest

Guest Guest

:D

Steroid kuru esnasindaki durumu biliyorum. Normal günden iki kat potent gücüne sahip olabiliyor insan. Tabi kontrol etmek zor. Ama hem steroid yapipda hem 80 gün durmak Ignazio iskencesidir.

Ignazio iskencesini kisaca anlatayim. Okudugum bir italyan kitabinda yazar eskiden italyanlarin azgin insanlar üzerine su sekilde eziyet ettiklerini yazmisti:

Azgin adami kollarini duvara zincirle bagliyorlar ve ayaklarini da 1 metre sekilde aciyorlar ve bileklerinden bagliyorlar. Daha sonra hareket etmemesi icin birde karin kismini bagliyorlar. Bu arada adam cirilciplak duvarda duruyor. Bu adama yemek herseyi veriyorlar. Adama her 3 saatte bir ciplak kadin göstertiyorlar. kadinlar adamin tam yanindan gecip dans ediyorlar ve tahrik ediyorlar. Bu esnada eger adamdan sperma gelirse adamin penisini kesiyorlar. :D

Steroid kuru yapip da 80 gün yada birakalim 80 günü normal 30 gün bile seks den uzak kalmasi bana resmen igzanio iskencesini hatirlattirdi.

16. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Panzehir,

Fazla derken nasıl yani? Belli bir oran var mı? Diyelimki 80mg dışarıdan takviye alındı bu süre diyelimki 1 ay oldu, sonuç ne olur? Bunu kestirmek mümkün müdür? Benim anlayamadığım, süre meselesi. Dediğiniz gibi, doğal üretim duruyor peki, dışarıdan takviye kesildiğinde tekrar başlıyor ama uzun süre testo kullanıldığında vücudun üretmeme durumu olduğu söyleniyor.

Akacak kan damarda durmuyor :D bende ne yapsam etsem uzun süre kendimi tutamıyorum.

Birde ben bazen dışarı falan çıktığımda kendimi bi acayip hissediyorum, çekingen mi derler öyle oluyorum. Bazen ise acayip atılgan oluyor falan. Bir arkadaşım vardı aynı böyle, doktora gitmiş, adam günde 1 tane virigen vermiş 1 ay süre kullan demiş. Adam sürekli azgın bir halde gezer olmuş. Bu konuda ne düşünüyorsun? Günde 1 yada yarım alınan virigenin zararı olur mu?

Teşekkürler...

17. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    80 mg testosteron alınmaz. 80 mg testosteron aldıgını farzedelim.
    Dışardan aldıgın testosteron gene (-) feedback etki yapacaktır.
    Ama belki bu etki 200 mg a göre daha az olabilir. 80 mg testosteron da kendi üretiminden fazla olacağı için gene aynı yolla LH yi bastırır.

Bence böyle.

18. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi burada 80 mg olayını örnek olarak düşünmek lazım. Yoksa aklı başında insan 80-100 mg testo ile kür yapmaz.

19. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    :D :D :D :D

Esas koptugum yer burasıdır işte :D
    İşi biliyormuş adamlar... Sağlam bir işkence yöntemi :badgrin:

20. Guest

Guest Guest

Flea:

Bu meseleyi daha önce bir konuda yazdigimi saniyorum. Anlasilmadiysa yine yazabilirim.

1 ay boyunca etkili olan bir sentetik testosteron lar vücutta cok uzun kaldigi icin kur sonrasinda yumurtaliklara o kadar zarar verir. Bu cümle yanlistir.
    Cünkü vücut icerisinde ne kadar uzun durdugundan ziyade vücut icerisinde dogal testislere ne kadar etki yapipda zarar verdigi önemlidir. Kisacasi siz 500mg testo depot vurmazsiniz dersiniz ki aa bu cok büyük doz birde 15 hafta cok uzun ben maf olurum gibi yaklasim sergilersiniz. Peki ne mantik dairesi icerisinde ne yaparsiniz? kisa vadeli kullanirsiniz mesela Testosteron propionat. mantik olarak her 2 günde bir 100-150mg injekte alirsiniz ve haftalik 400-500mg a gelir. bu injektenin etkisi 3 gün sonra gider. Dolasiyila etki hemen gelir ve geri gider vücutta uzun kalmaz bu takdirde yan etkiside olmaz. MANTIK DOGRU AMA SONUC YANLIS.

500mg testo yapisini vücut icerisinde böler ve bu etkiyi günlük sergilemez. Yani bu her gün vücut 500mg üretir manasinda degildir. uzun vadeli oldugu icin öströjene dönüsür yoksa dozunun fazla olmasindan kaynaklanmaz. Testopropionat ise etkisi anidir hizlidir 6 saat sonra maksimum etkisini gösterir ve 100mg injeksiyon oldukca fazladir yan etki cikma ihtimalide cok olur. Tek avantaji öströjene dönüsmemesi(doz arttikca dönüsür). Dikkat edilirse testopropionat depotlara oranla daha fazla sac döker daha fazla prostat sorunu yasatir ve daha fazla terleme yapar. Hatta bas agrisi yapar. ISte bu ani vücuda gelen testo etkisi ve ne kadar ani gelirse testtisler o kadar ani etki görür. Ayni durum dianabol maddesi icinde gecerlidir.

Bizim insaniumiz Tr de cok mantik yürütür. TestoPropionat+winstrol+trenbolon acetat ve dianabol tabletleri vücuda hizli etki eder ve kisa zamanda vücuttan gittigi icin fazla zarari olmaz denilir. Mantik yürüterek madde ne kadar vücutta az sürede kalirsa o kadar az zarari gelmis olur denilir. ben simdi bu tür mantikla düsünen insanlara bakiyorum ve yaptiklari kurlardan örnekler söyle:

6 hafta dianabol ve yaninda deca(deca depot versiyon )

2-3 hafta boyunca HCG kullaniliyor.
    1 hafta hic bir madde kullanilmiyor ve bu esnada alinan kilolarin %60'i geri kayboluyor. Sporcu yine kura basliyor.

6 hafta dianabol ve yaninda winstrol.
    yine ayni sekilde hcg derken bu kur düellosu devam ediyor böyleve 3-4 kur yapmis oluyor bir sene icerisinde.

Simdi sahsin mantikina göre az kullanmis ve önlemini almis hcg felan. Yalniz 3 kuru bu sekilde az mola vererek yapmaktansa sunu bir kur yapipda adam akilli bir plan cizilse daha mantikli olmaz mi?
    üstelik kur bittikten sonra HCg maddesini alirsan daha sonra dogal testosteronun tekrar aktif olmasi ve harekete gecmesi icin zaman gereklidir ama 4 hafta dinlenmeyle bu zaman saglanmiyor en az 8 hafta olmalidir. Dianabol ve deca maddeleri yumurtaliklari asiri etkiler. Üstelik decanin etkisi 5. haftadan sonra yavas yavas cikar. Bu etapda 6 haftalik deca kuru yapmak mantiksizca olur.

Sayfayı Paylaş