Vücuttaki Kılllar kas gelisimini etkiler mi?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve mpaydas tarafından 8 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. mpaydas

mpaydas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.Adım Mehmet 23 yaşında öğrenciyim, bir çok resimde vücut geliştirme sporunu yapan insanlarda kıl olmadığını veya az olduğunu gördüm, vücuttaki kılların kas gelişimine bir etkisi var mıdır? Teşekkürler başarılar

2. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    onlar kıllarını vücut gözüksün diye kesiyor yoksa nasıl göreceksin her çizgiyi.Yüksek testesteron da saç dökülmeisne sebep olur ama vücutta sıfır kıl durumu traşladıkları için oluyor(ağda v.b)

3. RobinHood

RobinHood Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek testosteron saçı döker kılları artırır... :)

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    kılların kıllık yapmaktan başka bi işlevi yok arkadaşım hehehehe :D sen kesiyon onlar cıkıyo.. bi daha kesiyon gene cıkıyo .. insanı deli ediolar :D

5. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Geçenlerde birisi şunu anlattı: kasapla berberin küçük oğlulları varmış. Kasap, oğlu kilo alsın, büyüsün diye oğluna her gün et yediriyormuş; berberde hergün oğlunun saçlarını kesiyormuş. Aradan zaman geçtikten sonra karşılaşmışlar. Kasabın oğlu bereberin oğlunun yanında küçük kalmış. Kasap nasıl olur ben her gün etle besledim oğlumu demiş. Berberde asıl ben her gün traş ettim oğlumu demiş. Bana öyle geliyor ki saçlara ve kıllara vücut aldığı esinlerden harcıyor; ama bilemiyorum bu konuda bilgisi olan var mı?

6. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Saç kessende kesmesende uzamaya devam eder uzun saç için daha çok besin gittini zannetmem çünkü saçta kökten uca besin taşıyacak damar felan yok neticede kessende aynı kesmesende, kıllara gelince genellikle göğüs vs. kılları belli bir uzunluktan sonra uzamaz sabit kalır bunlarda saçlar kadar besin harcamaz, fakat kesildiğinde gereken seviyeye gelene kadar uzarlar yani sadece uzarken besin harcanır uzamaları bitince bu nispeten azalır Allah' ın hikmeti işte

deist190 bunu beğendi.
  7. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    kessen bi dert kesmesen bi dert o zaman , teşekkürler.

8. mmt

mmt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6019 bu linkte kendilerinden bahsettiğim teyze oğulları:D ve bikaç diğer futbol oynayan akrabam ve arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla bacak bölgesindeki kıllar kas gelişimini negatif etkiliyo bu etkinin derecesini bilmiyorum ama onlar kesiyolar kılları..hatta bi keresinde askeri lise talebelerinin de çoğunun özellikle göğüs kıllarını gelişimi hızlandırmak için kestiğini duymuştum..tabi bunlar duyumlar...en güzeli bi doktora danışmak.

kendimden bi örnek wercek olursam mesela benim bacaklarım vücudumun diğer yerlerine oranla daha güçlüdür.yani göğüsle en fazla 70 kilo basarım heralde bi seferde ama bacaklarla 150 kiloyla 3*8 rahat yaparım benimde bacaklarımda kıl çok az war hatta gören sorar alıyomusun kıllarını diye..lisedede düzenli futbol idmanı yapıyodum mesela bacak kılları dökülüyodu kendi kendine hemen..

9. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Bende şöyle biliyorum, Çok kaslı insanlarda deri ile kas arasındaki yağlı bölgede azalma olduğu için kas kıl oluşumu için varolan zemini yokettiğinden kıllarda azalma oluyormuş..Gelişim içinde kıllar vücuttaki protein ve vitaminlerle beslendikleri için fazla kıllı arkadaşlarda daha fazla protein ve vitamin kullanmaları gerekiyormuş..

(Kulaktan dolmadır, gerçeğini biliyorsanız konuşalım )

10. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Benim bacaklarımla saçlarım arasında pek bir fark yok :( İlerde kel kalırsam, bacaklarımdakileri başıma ektirebilirim. Tek faydaları bu olur herhalde :(

Espirisi bir yana berbere gidiyorum, saçım 1 hafta sonra eski halini alıyor. Sürekli tıraş oluyorum. Tırnaklarım falan çok çabuk uzuyor. Hal böyle olunca baya araştırdım ben de. Paylaşayım:

Kıllar, dokunma duyusunu algılama görevinin yanında, yoğun olduğu zaman yalıtıcı (sıcak ve soğuğa karşı) olarak da görev yapar. Her bir kıl kökü duyusal sinir ağıyla çevrilidir. Kökün hareket etmesiyle beyne ulaştırılacak bir uyartı meydana gelir. Örneğin derimizdeki tek bir kılın hareket ettirilmesi bile, bir algı oluşmasına neden olur. Bu şekilde olmasaydı, algılama ve yalıtım sorunları ortaya çıkardı. Ancak, modern yaşam bu sorunları zaten çözdüğünden, bedenimizdeki kılların bir işe yaramadığı sanılıyor. Soğuktan korunmak için binalar ve giysiler yeterli. Ancak kullanılmayan organların zaman içinde işlevlerini yitireceğini de göz önüne alırsak, günümüzün koşulları da bu biçimde devam ederse, binlerce yıl sonra kılsız insanlar olacaktır. Örneğin deniz memelilerinden balina ve yunusların vücut kılları, hızlı yüzmek için kaybolmuştur (yalnızca bıyık kısımlarında çok az olarak bulunur). Bilindiği gibi deniz memelileri karadan suya geçmiş canlılardır. Bu suya geçiş aşamasın ilk zamanlarında vücutlarının tamamı kılla kaplıydı. İnsanlarda da (özellikle bayanlarda) estetik kaygılar nedeniyle bedenin bazı bölgelerindeki kıllar psikolojik rahatsızlık veriyor ve kılların bir işe yaramadığı düşünülüyor. Ancak bedenimizdeki her organın ve yapının bir işlevi var. İşe yaramayan bir yapı zaten bedenimizde bulunmuyor.

Mesela korktuğumuzda tüylerimiz diken diken olur bu memeli atalarımızdan kalma bir özelliktir kedi korktuğu veya şöyle genelleme yapalım simpatik sinirler uyarıldığı anda kendisini daha büyük göstermek için arrector pili(tam yazımı böyle mi bilmiyom ama kasa bağlana kas oluyo)kasılır ve kendini olduğundan daha büyük gösterir.aynısı bol kıllı atalarımızda varmıydı bilmiyom ama ben ce insanda korkunca kılların diken diken olmasının nedeni atalarımızdan miras bir özellik.

Burunda, kulakta sürekli kıllar çıkar. Eğer olmasalar, bir sürü toz burayı kaplayacak, ayrıca kirlenme dışta olmak yerine içte olup, belki de hayati tehlike oluşturacaktı. (Burnuna kedi kılı girdiği için ölen insanlar biliyorum ya : ( )

Derinin solıngaçları olarak da bilinir kıllar.

Son olarak, vücut ısısı düzensiz, sık hastalanan ve en önemlisi kilo alamayan insanlarda kıllanma teorik olarak daha fazladır!

11. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kasların zaten zamanla kıl köklerini ezdiğini duydum.Ne kadar doğru bilemem ama oldukça mantıklı,sonuçta kökler doku üzerinde önemli bir alan sahibi.

12. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu tamamen hurafedır yanı kahve muhabbetınden oteye gecmez sız ıstedıgınız kadar kaslı olun kıllar yerınde sayar asla kıllar dokulmez kı zaten kıl koklerı oyle santımlık alan falan kaplamıyorkı koklere yer kalmasın eger kas kılları dokseydı olımpıalar kılsız olurduu ama hepsı lazer epılasyon yaptırıyor yada agda yaptırıyor

13. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    çok alakasız bir durum. çünkü kılın üstünü kesmen birşey değiştirmez. kök duruyor uzamaya devam ediyor. eger ağda gibi kökten aldım deseydi belki mantık arayabilirdik ama bu durum kesinlikle alakasız bir durum var.

SEZER YZL bunu beğendi.
  14. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında agdayla alınması bıle bırseyı degıstırmez bu sefrde kıl yenıden olusmak ıcın daha fazla enerjı tuketıcek

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bence ağda vb. yöntemler bb ile kullanılmamalı. Forumda protein kaynaklarıyla ilgili bir yazı okumuştum etten %80 daha fazla protein içerdikleri için vücuda alınan proteinin önemli bir kısmını kullanır diye düşünüyorum. En güzeli lazer epilasyon. Ayrıca kasların kıl köklerini ezmesi biraz saçma. [​IMG]

16. neshter_90

neshter_90 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    vücudumuzdaki kıllar evrimsel süreçte işlevini yitirmiştir.Atalarımızı yani primatları soğuktan koruyordu,vücudun her bölgesini kaplamıştı evrim sürecinde kıllar köreldi işlevini yitirdi aynı kuyruk sokumu kemiği veya apendix gibi şimdilik sadece soğukta dikiliyorlar:)bu da pek bir işe yaramıyor.

yani kesin gitsin:)

Lorethlorien ve deist190 bunu beğendi.
  17. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    benim bildiğim tam olarak öyle değil

çünkü kıllar sürekli uzama fazında değiller. ayrıca tekrar uzamak için ekstra çaba harcamıyorlar. normalde uzamak için ne kadar madde gerekliyse kessende aynı kesmesende

18. Tayson

Tayson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pekı sonuc olarak ne:D bence ustadlar burada bu konu hakkında yorum yapsa fena olmaz hocalarımız onların bılgısıne muhtacızdır .

19. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Evet benim kuzende prof futbol oynuyordu oda baldırlarındakı kas gelişimini engelliyor diye kılları traş ediyordu ne derece etki ediyor bilmiyorum ama kasın görünümü açısından olumlu etkiye sahip...:)

20. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    saç vücuttan enerji tüketir.özellikle uzun saçlılar.ne saçlarım var yaw diyip övünmeyin.kısa tutun.ilerde çok ararsınız.

Sayfayı Paylaş