Vücuttaki Kılları Yok Etmek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Motörhead- tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Motörhead-

Motörhead- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar. Bu konu daha önce açılmış mı bilemiyorum. Şöyle bir bakındım, gözüme ilişmedi. Mevzu şu; Bacaklarımı ağda ile almayı denedim, hem çok can yakıcı, hemde cildime alerji yapıyor. Sivilce tarzı şeyler çıkıyor bacağımda içi iltihaplı falan. Üstelik deli gibi kaşınıyor, kaşıdıkça yara oluyor. Bu yüzden ağdayı pas geçiyorum. Kökten kılları alan makinalarla denedim, oda yine çok can yakıyor. İlginç bir can yakma şekli birde, acı çekmek değil, sinirlendiriyor beni, katlanamıyorum iki tane bacağa. Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz, ne önerirsiniz?

Ha birde şunu sorayım, makinaların kökten almayan, kafanızı 3 numaraya vurdurduğunuzda kullanılan makina başlıkları varya, o başlıklarla aldığımız zaman, bahsettiğim sorunların hiçbiri yaşanmıyor ama bu işe yarıyor mu ki? Kimileri diyorki, kılları kökünden almadığından dolayı, kısa kıllarında beslenmesi normalden daha fazla güç emmesine sebebiyet veriyor. Eğer kökünden almadığımızda, bu işe yarıyorsa, ağda ve makinayla kökten aldığımızdan daha çabuk uzasın kıllar umurumda değil. Hergün gerekirse bacaklarımı traş ederim, ama ağdaya ve makinayla kökten almaya katlanamam... Saygılar.

2. DeliKadir17

DeliKadir17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    cilet :)

3. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Sporcu arkadaşlar bir sprey tarzı bir şeyden bahsediyorlardı ama
    Bir araştır kardeşim
    GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Profesyonel sporcu degilsen bacaklara ne gerek var arkadaşim pişman olursun ilerdr eger yaşin kucuk ise. Estetik diyorsun bayanlar ozellikle bacaklari tuysuz erkeklerden hoşlanmazlar. Ben gogus ve omuz aldirdim ama o estetige girer işte. İpl denilen teknoloji ile aldirdim. %90 civari gitti. Biraz pahali tabiki. Bir de killar kas gelişimini etkiler sacmaligini unutunuz. Öyle bir bilim yok. Kolay gelsin.

Sent from my HD7 T9292 using Tapatalk

kerem191 bunu beğendi.
  5. Motörhead-

Motörhead- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    yapma gözünü seveyim :D
    O spreyler tırt. Pek işe yaramıyor. Gerçi ben seneler önce denemiştim, teknoloji işe yarayanları hayata geçirmiş olabilir, bilemiyorum. Bakmak lazım tabii yine.
    Kılları almakla profesyonel olmanın ne ilgisi var hocam? Kıllarımı kadınlar beğensin diye almıyorum, ben öyle istediğim için alıyorum :) 5-6 sene öncesine kadar lisanslı futbolcuydum, o zamanlarda bahsettiğim gibi bacakları traş ediyorduk, kökten almıyorduk. Onda bir sıkıntı yok, ama dediğim gibi bu yöntemin işe yaramadığını söyleyenler var. Sen şimdi kalktın kıllar hiç bir şekilde kas gelişimini etkilemez diyerek konuyu kökten kestin :D Dediğim gibi 5-6 yıl öncesine kadar futbolcuydum, şimdiye kadar kılların hep alınması gerektiğini, bunun kas gelişimine dezavantaj sağladığını duydum. Aslını bilemeyeceğim, ama şimdiye kadar hep böyle duyduk, gördük, doğru bildik... Param olsa dediğin lazer yöntemleriyle belden aşağısını aldırıveririm hiç acımadan...

6. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Kıl kas Emer gelişimi %5 ile %15 kadar yavaşlatır ve vücud yapısına göre durdurur

7. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sporcuysan o baska tabiki ama böyle ergenlige yeni giren arkadaslar tüylenince bi telasa kapilirlar jilet, tüy dökücü benzeri girisirler daha da güclendirip killarini gürlestirirler. Ben de yaptim ordan biliyorum. Kil ve kas gelisimi olayina gelcek olursak.
    benim bacaklarim killi, hic almadim, kesmedim aslada düsünmüyorum ve üst vücut konusunda cok iddali degilim ama bacak konusunda iddaaliyim.Yagli degil bildigin parcali pro bodycilerin gibi(abartayim biraz jay cutlerla yarisirim bacakta:)) ve salonda sürekli gelip elemanlar soruyorlar abi nasil calisiyorsun bacak diye. Yani killi olmasi hicte etkilemedi saglam calisip saglam beslendikten sonra. Neyse ben kendi fikrimi belirttim senin bilcegin is. Ayrica estetik de eger pro bodyci degilseniz bi kendiniz icin bir de karsi cins icin yapilir. Son olarak bu kil olayini cok arastirmis ve bir sürü metot uygulamis biri olarak (Gögüs bölgemden rahazsizdim özellikle) IPL veya lazer kesin cözüm derim. Bu arada Ipl lazer degil, daha ucuzdur ama daha cok seans sürer. Normalde lazer daha mantikli süre acisindan fiyat sonunda asagi yukari ayni olur ikisinde de. fakat ben lazerin cilt kanseri tehlikesi oldugunu ögrendigimden IPL yaptirdim.

8. Motörhead-

Motörhead- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Pekala ben şimdilik bacakları traş etmeye devam edicem anlaşılan. Ayrıca IPL ve lazer arasındaki farklılık hakkında bilgilendirmen için teşekkürler. Benim vücutta en yavaş gelişim gösterdiğim bölgedir bacak. Madem bacakta bu kadar iddaalısın, bacak için ne yapıyorsun, ne ediyorsun bizede tüyolar verirsen seviniriz :)

9. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara

mit bunlar... nasıl ilaç kullananlar hemen şişer safsatası gibi birşey bu. hiçbir bilimsel dayanağı yok kusura bakmayın. klasik bir mit!

doxux ve sthammer bunu beğendi.
  10. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Peki bana kılları olan kaslı bodybuildingci gösterin ...
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ocak 2014 ---
    Safsata falan değil güzel kardeşim Kıl kas emer vücudun enerjisini çeker ..... mit de değil asparagasta değil KIL KAS GELİŞİMİNİN MİNİMUMDA OLSA GELİŞİMİNİ DURDURUR

11. sthammer

sthammer Guest

lazar angelov un suratina bakman yeterli, hemen hepsi aldiriyor killari, senin dedigin mantikla butun bayanlarin daha kasli olmasi gerekiyor, onlarda kil daha az degil mi :) peki erkeklerde kil fazlaligi neden kaynaklaniyor, erkeklik hormonu vasitasiyla ve bu hormon sayesinde kaslarimiz daha fazla bayanlardan..

kerem191 ve yaibo bunu beğendi.
  12. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Senin dediğin mantıklada sakalı olan kadınların bizim kadar güçlü olması lazım ;)
    Düz mantık ...

13. sthammer

sthammer Guest

Vucuduna sentetik erkeklik hormonu alan kadinlara bak istersen :) pek kadina benzemiyorlar

14. Motörhead-

Motörhead- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Yahu kıllı kadın, kılsız kadın, ne olursa olsun... Erkekle mi kıyaslıyorsunuz? Dr.Steelhammer çok yanlış yerden bir örnekle ele almış konuyu. O tartışmaya girmeyeceğim bile onun için. Bende kılın kas gelişimini etkileyeceğini düşünüyorum. Nitekim sadece body building yapan sporculara değil, diğer branşlardaki sporculara bakın? Hepsi mi keyfine alıyor kılları arkadaş? Ben buraya bu konuyu, kıl sorununu nasıl hallederim, traş ederek kesmem gelişimimi engellemeyi hallediyor mu falan bunları öğrenmek için açtım. Başlıktan alakasız, düşüncemin çok başka tarafına gitti mevzu. Benim yakındığım derde bakarsak, kılları umursamayarak benden daha mühim durumda olan arkadaşlar varmış :)

15. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara

kusura bakma biraz ileri gitmiş olabilirim ama verdiğin cevaba göre senin zihniyetin tam manasıyla cahil cesareti... dunning-kruger etkisi deniyor bu bilmiş bilmiş cevap vermen direkt bu olgu... :) angelov dediğin adam tam esmer ve sakalları nasıl gür volkan demirel gibi bir bak istersen. bu adamda göğüs kılı bacak kılı, göbek kılı had safhadadır. sen önce kılların kas gelişimini %15 azalttığını bir açıkla ona göre cevap verelim. gerçi açıklasan bile sorun yok çünkü mantıklı 1 tanecik bile cevap yazamazsın buraya. doktor arkadaşım var, bunu söyleyince hangi kafadaki adamlar bu tür saçmalıklar uyduruyor demişti... bu da son nokta olsun. boyu 1.78cm olup 92kg olan arkadaşım vardı 2-3 sene önce. yağ oranı %10'du. göğüs kıllarından kasları gözükmüyordu. :) bacak kılları da malumdu. hatta sırtı mide bulandırıcı derecede kıllıydı. yeterli değil mi cevap olarak?!?! gerisini yazmaya gerek bile yok. :)

sthammer bunu beğendi.
  16. sthammer

sthammer Guest

Bir kere konuyu açan arkadaş kusura bakmasın, onun mesajını dahi okumadım, kadın ana tema değildi ve zaten verdiğim örneği anlayan anladı, ayrıca kıldan tüyden konuşuyoruz, başlığa uygun :)
    Neyse ben arkadaş için kıllı Türk bodybuildingçi örneği vereyim, konu kapansın, uzatmaya gerek yok, ilk foto bariz kıllar çok uzamasada alınmamış, ikincisi yarışmadan..

İnanç Egeaka

734646_481085618593314_595352172_n.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ocak 2014 ---
    neyse soruna da cevap vereyim, kıla tüye takılacağına beslenme-dinlenme ve antrenman kompozisyonuna odaklan, bu kıl tüy olayının gelişimle uzaktan yakından alakası yok sadece görsellik.. ve testo kıllandırır, bende kıllandım bu konudan iyice hadi eyvallah :)

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ocak 2014
    kerem191 bunu beğendi.
  17. ultras1905

ultras1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    weet sprey var eczanelerde onları sıkıyorsun 5-7 dakika bekliyorsun tamamdır

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    vucut geliştirmeciler kıllar kas gelişimini engellediği için değil parlak ve pürüssüz güzel bir cilt görünümü ve bu sayede kasların güzel görünümü için tüylerden kurtulurlar
    bu konu forumda daha öncede konuşulmuştu

doxux ve sthammer bunu beğendi.
  19. pavik94

pavik94 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Denedim onu kılları jilet gibi kesiyor ona vereceğin parayla git 10 tane jilet al daha çok faydasını görürsün hem daha ucuz olur. onu kullanırken 3-4 saatim banyoda geçti ve pis kokusundan zehirlenmek üzereydim kılların bi kısmını alıp diğer kısmını almıyordu yani önermem.

Sayfayı Paylaş