Vücutta su toplanması ve atılması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 3rdeM tarafından 13 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 3rdeM

3rdeM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.
    Benim sorum vucut da toplanan fazla suların atımıyla ilgili olacak.
    10 ay düzenli spor yaptım.ama vucudum hala istediğim gibi değil.
    yapılan testte
    Kas oranı:Normalin üstünde
    Su oranı:Normalin üstünde
    yağ oranı:normalin altında
    Bunu endofrin sistemiyle oynamadan nasıl suyu atarız.
    aklımdakilker. Norvadex (hormansal olduğundan almak istemişyorum)
    anti di üretikler:eczanelerden alabilirmiyim.
    veya başka kolay bi seçenek var mı
    (supplementde denedim suyu atmak için olmadı)
    saolun

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sakın ha diüretik ilaç kullanayım deme sadece günlük aldığın tuzu biraz sınırlandır, su atıcam diye su içmeyi ihmal etme tam tersi bol bol su iç, sabahları kahvaltıdan sonra bir fincan neskafe iç, birde kısa süreliğine çinko tableti kullanabilirsin. Bu konuyuda fazla önemseme, üzerinede gitme, tavsiye ettiklerimin dozlarını arttırma.

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    Evet centaur un da dediği gibi vücuttan su atıcam diye sakın su içmemezlik yapma. bir çok kişi bunu uyguluyor çünkü. su içmezsek böbreklerden idrar atımı ve kandaki sıvı hacmi azalır. tansiyon düştüğü gibi diğer bir zararı da vücut daha çok sodyum ve su tutmaya başlar. yeterince su alımı daha fazla kas yapılanmasına yardımcı olur.

fakat kiraz sapı ve maydanoz sapını kaynatıp bu karışımı içince vücuttaki fazla suyu atmaya yardımcı olduğunu duydum. birde böğürtlen çayını tavsiye ediyorlar.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu flex point. Kiraz sapını daha önce duymuştum başka faydalarıda vardı galiba şu anda hatırlayamadım nedense. Böyle doğal alternatiflere yönelmek çok güzel birşey. Yine klasik "herşeyin fazlası zarardır" konusunu unutmayalım, bir arkadaşımın annesi bu tür maydonoz suyu, keten tohumu gibi birçok şeyi haddinden fazla kullanması sonucu feci zaafiyet geçirmişti :).

5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    vucudunun doğal dengeleri ile oynama. hem nerde ölçtürdün de vucudunda fazla su var dendi sana. vucutta fazla su demek ya böbrek yetmezliğinin yada kalp yetmezliğinin sonucudur. o da ödeme neden olurki genel olarak yaşlı insanlarda görülür. böbrek yetmezliği ile ilişkili ise diyalize sokarlar kalp yetmezliği ile ilişkili ise de diüretik denen ilaçlar kullanılır ki o da doktor kontrolüyle olur. ha sen steroid kullanıp su tutmadı isen vücutta fazla su var kanısına o testle ulaşılamaz...vücudumuzun %70 su dan oluşur. unutma. sıvı dengesi çok önemli vücutta. aşırı sıvı kaybı kalp krizlerini de neden olur. sodyum ve potasyum dengesizliği özellikle potasyum eksikliği kalp krizine davetiye çıkarır...futbolcular maç esnasında yeterli sıvı takviyesi yapamadıklarında ekranlarda da gördük patır patır düşüyorlardı sahanın ortasına.....

6. 3rdeM

3rdeM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşşekürler

herkeze teşşekürler.
    sorunumu arbuterol içindekilker(caffein ,ısırgan otu(su atmada iyi bir seçenek vs.) tamamen doğal.maydonoz sapına gelince kaynatıp suyunu içmek iyi bir su atımı sağlıyomuş bunu araştırıken öğrendim gibi maddelerle aşıcam.tekrar saolun :O)

Sayfayı Paylaş