Vücutta Orantısız Gelişme Olur mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xerox3435 tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xerox3435

xerox3435 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pazu Kasları için 3kg hafif geliyor ,, Ağırlığı 5kg'a çıkarmayı düşünüyorum .

Ama Omuz kasları için 5kg ağır gelir bana ,,

Biceps ve tricepsi 5kg ile
    Omuzlarıda 3kg ile çalışsam

olur mu ? :D

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    hayır cnm ne alaka :D sen kasları düzgün bi şekilde uyarırsan vücut kendi gelişimini başarıyla tamamlayacaktır başarılar..

3. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    aynı kiloda çalışmak zaten mümkün değil ki ben biceps için son setini 12kg ile yapıyorum ama omuzda dambılla yana açışta 5 kg da bile zorlanıyorum artıramıyorum halterle enseye presste biraz arttırabiliyorum son seti bugün 18kg+bar(10kg)=28 kg ile yaptım ama titreye titreye kramplar gire gire :( omuz hareketlerini hiç sevmiyorum..Orantısızlık sadece sag ve sol bölgeler arasında olur bence mesela benim sol kol sağdan yarım cm daha küçük ayrıca sağ göğsüm daha dolgun sola göre karın kaslarında da sağ taraf ezik büzük sol dolgun parçalı sağdan bakınca karın kası zar zor görünüyor ama soldan bakınca iyi duruyo avatarımdan da anlaşıldığı gibi hep soldan poz veriyorum :D:D

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    orantısızlık 2 kg ile olmaz . Anca göze kötü görünme olur oda bir insan tek göğüs çalışır göbeği vardır öle orantısızlık olur veya sol sağ orantısızlığı olur..

5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dostum ne yaptn sen :D
    Bacak 200 kg kaldırıyorum kol 15 kg orantısız mı oldu şimdi :D

Her gurup farklı ağırlıkla çalışılır. Büyük kas gurubu yüksek kilolarla kücük kaslar daha düşük kilolarla. Kasın maruz kaldıgığı kaldırma pozisyonuna da bağlı.
    Örneğin biceps çalışırken parmak ucları aşşağıya doğru bakarak mı dumbell i daha kolay kaldırırsın yoksa parmak ucların yukarı doğru bakarken mi ?
    Yani anlicagın her kas gurubu aynı kilo da çalıştırılmazthums:

Ayrıca Omuz, sırt-kanat, karın kaslarında az kilo çok tekrar daha cok verim verir. Yüksek kilo her zaman kas deildir. Fazla kilo kaldırıp kas yapcam derken kücücük kası zorlarsın daha beter kası geriletirsin. Ayrıca hareketi tamda yapamazsın

Son düzenleme: 4 Kasım 2010
  6. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Tuna 200 biraz abartılı oldu galiba emin misin? 200 kiloluk bacak aleti mi var ya :D hadi ağırlık takılanlar olsa ayakla 200 kaldıran kolda 15 ile çalışır mı ben bacakta 50 ye zor dayanırken kolda max 12 kaldırıyorum dambıl olarak

7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Leg press

Leg press de 200 basıyorum onu eklemeyi unutmuşum. Leg press o kadar zor bir hareket deil

8. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Salona gitmediğim için bir şey söyleyemeyeceğim basitliği ile ilgili :)

Sayfayı Paylaş