Vücut'da Kanat'ın artıları..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve securesystem tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. securesystem

securesystem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    ISTANBUL
    Merhabalar;

Ben 1,89 boyunda 92 Kiloda biriyim, Kanat konusunu danışmak istiyorum sizlere.Göğüs ve Kol olarak ölçü alıp mesela önkol 48 civarı ince kalabilmek için KANAT olmaması görüşüne sahibim değerli üstadlarım konu hakkında ne düşünür acaba? Yanlış mı düşünüyorum yoksa?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben sorunu pek anlayamadım.

3. securesystem

securesystem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    ISTANBUL
    Daha basit sorabilirsem.Göğüs ve Kol olarak irileşmek istiyorum ama kanat olmamasını istiyorum ince bir görüntü için..Yanılıyormuyum diye merak ettim..

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    kanatların çıkmadan büyüyeb kollar seni tahmin edemeyeceğin kadar orantısız yapacak. Erkekler kadınlarla aynı şekilde bir incelme stratejisi izleyemez. Senin ince kalmasını isteyeceğin yerler bel ve kalça olmalı.
    Vücut geliştirme bir bütün halindedir. Her yerine önem vermelisin.

5. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    ben usta degılım ama kanatsız vucut dusunemıyorum kotu dururdu heralde
    soyle yandan guzel gozukmezmı o ıstemedıgın kanat brad seklı ;)

6. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    İnce bir görüntü için kanat olmaması pek yararlı olmaz.özellikle geniş bir göğüs kafesine sahip birinin ince görünmesi pek mümkün değil zaten, kanat olsun yada olmasın. Vücut simetrisini bozacak bir şekilde program kanat hareketlerinin olmaması ince görünmek adına yapılan gereksiz bir çalışma olur.Bu spor hangi amaçla yapılırsa yapılsın orantılı bir vücut yakalamak hedeflenir.Bu sebeple omuz istemem, bacak çalışmam , kanat olmasın göğüs kötü görünüyor gibi bir yaklaşımdan daha çok orantılı bir vücuda sahip olmak istenmeli.

7. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    journalist isimli kullanıcının fiziği gayet güzel. (göreceli bir şey gerçi)boyu uzun olmadığından kanat çalışmadığını söylemişti. bir bak ona istersen hoşuna giderse görüntüsü kanat çalışmassın. bu arada kanat diyorum sırt çok başka bir şey o süper gösreriyor vücudu. gerçi kanat çalışmadan sırt olmaz deniliyor ama onunda bir yolu vardır elbet :)

8. securesystem

securesystem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    ISTANBUL
    Bütün yorumlar için teşekkür ederim...

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kanat insanı kalın göstermez kesinlikle, geniş gösterir, kalınlık çok farklı bir mevzu kolun 48 olup ince olamazsın zaten öyle bir düşünceyi aklından çıkart.
    Kanat uzun boyda, güzel yukarı doğru açılan bir görüntü verir.
    Sırtın kalınlığı, ön omuzların doluluğu ve göğüs ölçüsü insanı kalınlaştırır.
    Kanat insana bence kaba bir görüntü vermez.
    Güreşçilerdeki kaba görüntü kanattan kaynaklanmıyor, çünkü yüzücülerde gelişmiş kanatlara sahip, onlar son derece zarif kas görüntüsüne sahipler.

10. securesystem

securesystem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    ISTANBUL
    Bu durumda sırt ön omuz ve göğüs hacmine dikkat etmek gerekicek sanırım..Bu arada ince görüntüden kastım kesinlikle Profesyonel body ile ilgilenen ve büyük ölçüler alan insanları kaba gördüğümden değil yanlış anlaşılmasın..Benim durum tamamiyle amatörce body sevdası ve alabileceğim ölçüler mesleğim gereği fazlalaşamıyor malum gömlek kravat : )

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yorumlar güzel zaten bunu başarmakta zor güzel bir kol güzel bir göğüs tabiki bu partiden komşularda istifade edecektir hatta çalışkansa başabaş zevkli bir mücadele olur

bu aynı balonu şişirirken nefesle balonun farklı yerlerini şişirmeye benziyor

Leadri bunu beğendi.
  12. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Kanatları aşağı doğru uzatmak için hangi hareketleri yapabiliriz. Özellikle barfikste tutuş nasıl olmalı ?

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kanatların aşşağı yayılması onu tam anlamıyla çalışmana bağlıdır yoksabüyük bölümü ile incelen bölüm arasında bir tıkanma yada bir engel yoktur sadece büyük olan bölüm antremana hakim olur pastadan buyuk payı alır büyüğü pastaya doyurursan eh bundan sonra pastayı küçük yiyecektir :)

14. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam kanatların kısa kalmasını engellemek ve aşağı doğru uzamasını sağlamak için özellikle hangi hareketleri yapmak gerekir? Hangi hareketler kanatları aşağı doğru uzatır ?

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Luciano, Flexor hocaya sormuşsun ama bende yorum yapmak isterim, kanat uzunluğu hemen hemen tamamen genetik.
    Evet, dar tutuş barfiks kanatların alt bölümünü çalıştırır, ama genetik olarak kanatların kısaysa aşağı doğru sihirli bir şekilde kesinlikle uzamazlar.

Ancak Franco Colombu gibi kanatları uzun bir adam, hayatında 3-4 kere dar tutuşla barfiks çekse bile kanatları aşağı doğru uzar giderdi, çünkü adamın kas bağları beline doğru uzanıyor, mevcut bir adale uzunluğu var, uyarım gördüğü zaman gelişerek görünür hale geliyor.
    Kısacık bir kası ne yaparsan yap aşağı çekemezsin.

Ronnie Coleman muhteşem kanatları olduğu halde önde pek aşağı doğru uzun değil kanatları, hatta adını koyalım, önden çift biceps pozunda kanatları oldukça kısa, yukarıda toplanmış durumda ve bu konuda yapabileceği birşey yok.

Kas uzatma, kasları sivriltme yanılgısı hep o konuda yetenekli adamlardan kaynaklanıyor.

İşte Arnold biceps çalışırken dumbbell'ı çeviriyormuş, Larry Scott, Scott sehbasını geliştirmiş...

Arnold'ın zaten genetik olarak sivri bicepleri, Larry Scott'ın aşırı uzun, dirseğinin içine gire bicepleri vardı.
    Tamam, öyle bicepsi olan bir adam, kasın alt bölümünü uyardığı zaman, o bölüm gözle görülür şekilde gelişerek kasa amerikan futbol topu gibi eliptik harika bir şekil verir, ama bicepleri kısacık bir adam ne yaparsa yapsın, biceplerinin bittiği bölümle dirseği arasında mesafe var olmaya devam edecektir.
    Bakınız Franco Colombu, Albert Beckles.

Bence anafikir, elimizdeki kas grubunu maksimum şekilde geliştirmeye odaklanalım, şekil egzersizleri müsabık olmadıktan sonra gözle görülür bir fark yaratamazlar...

glory, luciano ve WolfSoN bunu beğendi.
  16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Benim en sevdiğim ve en iyi geliştirdiğim yerlerden birtanesi kanat. Evde barfiks demirim olduğu için body'e ilk başladığımda da enseye çekiş ve öne çekiş hareketlerinde 60 yapmıştım. Bence üçgen vücudun başı kanattır . Ön taraftan bakıldığında o kadar üçgen durmuyorum; ama arka taraftan kendime baktığımda muntazam bir üçgen gözüküyor. Belim kalın olmasına rağmen kanatlar belimi de ince gösteriyor. Özellikle tyşört giyince koltuk altı ve yan taraflar kanattan dolayı geriliyor. Sanki tyşört size göre yapılmış gibi cuk oturuyor.
    Bence bir bodycinin bodyci olduğunu anlamanın en iyi yolu kanatlarına bakmak ya da onu arkadan görmektir. Çünkü kanatlar geliştiğinde artık koltuk altı birleşmiyor; farkında olmadan kasılarak yürümek zorunda kalıyorsunuz.;herkes artistik olsun diye yaptığınızı düşünse de...

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kanata kötü ününü veren güreşçiler zaten, kalın ve kısa boyunlu, gelişmiş trapezli güreşçiler kanatların çirkin olduğu yanılgısını veriyorlar, daha öncede yazdığım gibi böyle olmak zorunda değil.
    Yüzücülerin kasları ne kadar akıcı ve zarif, kanat benim gözümde kaba olabilecek son kas gruplarından bir tanesi.
    Vallahi benim sırtım son derece geniş olduğu halde kollarım açık yürümüyorum sanırım, ya da benim haberim yok.
    Hayatımda duyduğum en güzel iltifatlardan bir tanesi de, üniversitede ilk senemde, pek az sohbetim olduğu bir arkadaşın, "abi, sen kendini hiç arkadan gördün mü? Sırtın çok güzel!" demesi oldu.
    Bir erkeğin bir erkeğe kolay kolay bunu demeyeceği düşünülürse, gerçekten güzel bir andı benim için :D

luciano bunu beğendi.
  18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Emre, sırtın çok kalın falan dese daha yerinde olurdu sanki. Arkadaşın da sanırım body buldingle uğraşıyor. Çünkü benim çevremdekiler kanatlıları Boğa gibi görüyor. Aklına gelen tüm hayvanlara benzetiyorlar. Çevre de biraz bilinçli olmalı di mi. Senin bunca yıllık emeğinin meyvesini binevi taşlamaya çalışmak gibi.
    Ben kollarımı kapatamıyorum emre, bilincli olarak kollarımı kapatarak yürürsem daha cins duruyor ki 5-10 dk. sonra klasik Ergün yürüyüşüne geçiyorum.

Sayfayı Paylaş