vücut

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve berk1905 tarafından 25 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ben sitede yeniyim ve vücut geliştirme olaylarındada yeniyim. herneyse ben iyi bir kas yapmak istiyorum bunun için önerileriniz nelerdir. ve body gitmek istemiyorum. ev içinde aşırı değilde normal derecede kas istiyorum.

Örnek: http://imageshack.us/photo/my-images/651/ciplakerkek.jpg/

95 doğumluyum 2 ay sonra 17 yaşıma giricem.
    boyum : 1.77
    kilom : 75

vücut kitle indeksi hesapladığımda:

1. Vücut Yüzey Alanınız: 1.92 metrekare
    2. Yağsız Vücut Ağırlığınız: 60 kg
    3. İdeal Kilonuz: 72 kg
    4. Vücut Kitle Endeksiniz (BMI): 23.9 kg / metrekare
    5. Sonuç: Kilonuz tamamen normal
    sonuç bu. bel çevremi ölçtüm ama nekadar doğru bilemem 85 çıktı.
    hesapladığıma göre yağ oranım %16 şimdi beyler resimdeki gibi bir vücut için neler yapmam lazım.
    1: ilk olarak dambıldan başlayalım. dambıl alıcam ağırlığı nekadar olsun.
    2: şınav, mekik falan nasıl çalışmalıyım. şınav yarım olarak 30-40 çekebiliyorum tam şınav 20 çekebiliyorum. karın kası için mekik çalışma örneklerinizi bekliyorum.
    3: yağ oranım fazlamı fazla ise düşürmelimiyim. düşüreceksem nasıl, nekadar düşürmeliyim... beslenme vb günde nekadar çalışma. çalışmalar arasında dinlenme, çalışırken nefes alma..

beyler siz bana genel bir anlatım yaparsanız sevinirim. beslenme dambıl çalışma şınav çalışma başka şekilli çalışma vs vs

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Kimseye özel program yazılmaz , forumun yeni başlayanlar bölümünü okumalısın...

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Konu kilitlenecektir ama yinede yazayım ...

örnek resim vermişsin peki sen nasılsın...neye göre sana bilgi verecek burdaki kişiler...istediğinizi tam oalrak bilin öyle konu açın lütfen...

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş