Vücut Tipleri Diye Birşey Yoktur?!!?!!?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pulbiber072 tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba arkadaşlar tesadüfen böyle bi videoya rastladım görüşlerinizi merak ediyorum :)

2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Adam çok önemli birşeyler bulmuş gibi konuşuyo bence dikkat etmek lazım :)) ama cidden dedikleri çok ta saçma degil :)

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bana da mantıklı geldiği için başkalarının ne yorumda bulunacağını merak ettim :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut tipleri kendini sıkıp da çok yiyemeyenlere gelişememenin veya az yiyemeyenlere yağ yakamamanın bahanesi olarak kullanılıyor, başka da herhangi bir gerçekliği, bilimsel dayanağı yok. Henüz videoyu izlemedim, izleyecem.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mart 2014 ---
    İzledim, adamı dinleyin. Ektomorf olduğundan kilo alamadığını zanneden arkadaşlara güzel seslenmiş: "Yemiyorsunuz arkadaşlar". Şunu anlayabilseler hormon testine falan da gerek kalmayacak aslında. Diğer videolarına da bakarım, kendini geliştiren adam bulmak zor.

Son düzenleme: 3 Mart 2014
    ajn16 bunu beğendi.
  5. sthammer

sthammer Guest

Fazla iddialı olmuş :)
    Kemik yoğunluğu denen birşey var.. arnold un fotoları saçma olmuş, kendini ekto olarak lanse ettiği fotoda omuzları geniş epey..

6. ardablgn

ardablgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Kategorilenirken kemik yapısı baz alınmıyormu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bana biraz mantıklı geldi. Kemik yapısını saymazsak tabiki. Çünkü fazla abartılıyor insanların bazı lafları çok komiğime gidiyor. '' ektomorfum kas yapabilirmiyim '' '' endolar six pack çıkarabilirmi ? ''

Bir ekto günde x2 protein ve yeterli miktarda komplex karbonhıdrat aldıktan sonra neden gelişmesin? Ya da bir endomorf hayatından şekeri , trans yağı vb. çıkarınca neden iyi bir karına sahip olamasın?

8. sthammer

sthammer Guest

Ektolar konusunda yemiyorsunuz deyisine katiliyorum lakin oyle bir demeye getirmiski sanki herkes eşit.. Ben ektomorf agirlikli bir genetige sahibim, yuzdesini net bilmiyorum, brhmcr % 80 civari diye tahmin etti, neyse.. ben anormal yiyerek ve duzensiz agirlik calismasi yaparak yaklaşık 100 kiloya ciktim zamaninda.. Endomorf oldum tamam, peki kemikler niye aynı :) al sana foto, endomorf oldum ama hala incecik kemikler..

Ben spora 25 cm kolla baslayayim, bir başkası 35 cm kolla baslasin, dogustan adamin ince bel genis omuz kalin kemikli, bizim dar omuz yagli bel cin ali, skinny fat ama herkes esit :) boyle genelleme olmaz, hadi ordan..

ajn16 ve redpack bunu beğendi.
  9. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Videoda dip not şeklinde şöyle birşey yazmış; Kemiklerde kaslar gibi egzersizle sıkılaşır ve büyürler demiş. Bunun bilimsel bir dayanağı var mı? Kemik büyümesi ergenlikten sonra durmaz mı?

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Savas baya bilgili bir sporcu,bilimsel kismini yalamis yutmus gibi,egitim olarak temeli saglam,face ve youtube kanali gayet faydali

11. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, eğer kemiği geliştirebilen bir antreman varsa hemen başlayalım

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kemik hacim olarak özellikle genç yaşlarda büyür. Belli bir yaştan sonra sadece büyüme hormonu takviyesiyle hacim artabilir. Ancak her yaşta direnç egzersizinin kemik yoğunluğuna etkisi var, yoğunluğun artışı da zaten kütle artışı anlamına gelir. Sadece yerçekiminin etkisi bile kemik yoğunluğunu korur, astronotların kemik erimesine uğradığını duymuşsunuzdur. Tekrar sayısının artması, antrenman frekansının artması, ama en çok ağırlığın artması kemik gelişimini sağlar. Yani evet, ağırlık çalışmak sadece kas değil kemik kütlesini de arttırır. Elbette dar omuzlu biri geniş omuzlu birine dönüşmez ama daha iri kemikli birine dönüşür.

13. sthammer

sthammer Guest

Bende pek artmadı, arttırabilenlere kolay gelsin :) Birde şunu ekleyeyim o dönem ağırlık çalışmasıda yapiyordum 2007-2008 seneleri, sadece yağ değildim yani [​IMG]

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Mart 2014
    redpack bunu beğendi.
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İlla ki artmıştır @Dr.Steelhammer, önce-sonra diye ölçüm almak lazım. Boyut olarak gözle görülür değişim olmamıştır ama kemik yoğunluğu kesinlikle artmıştır. Hiç spor yapmamış bir genetik kopyan olsa da gerekli ölçümler yapılsa eminim fark gündüz-gece gibidir :)

15. sthammer

sthammer Guest

Artsa dahi öyle insanlarin düşündüğü şekilde bir artış mümkün değil, ben anlıyorum minimal değerlerde olabilir ancak kendimde deneyimledigim şeyler oldu, ben bu kemik yapisiyla 100 kilolarda tutunamadim, çünkü denedim, eskisi gibi hizli yürümeye kalktigimda ayak bilekleri sismeye basliyordu ve yürümekte sorun yasiyordum.. Bu kiloda kalmak için çektiğim eziyeti de ben bilirim, kiloyu tutmak için ekstra çaba sarfettim bir müddet..

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Christian Bale bence bu konuya çok iyi örnek olan bir artist. Adam bir insanın sahip olacağı her vücuda sahip oldu.
    İri Kaslı oldu. Aşırı zayıf bir deri bir kemik oldu. Obez oldu. Her şeyi oldu.
    Her türlü vücuda sahip oldu.

17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar kemik yapısı anne karnındaki beslenmeden tut bebeklik ve çocukluk çağındaki beslenmeye göre değişir. Diğer videolarında gördüm. Kemikler egzersizlede gelişir.
    Benim 5 yıl öce 3.5 kg idi şimdi 4.5 kg öyle kaslar gibi değil yani:) kürden önceki ölçülerim 10 hafta içinde 5 kilo olur.Kemik ölçümü yaptırmıştım ordan hatılıyorum 5 yıl önce 3.5 kg idi kürden önce bir daha yaptrdım 4.5 kg çıktı:)

abseto bunu beğendi.
  18. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    İlk mesajdaki video pek anlaşılamamış gördüğüm kadarıyla. Adam genetik olarak herkes eşittir demiyor. İnsan anatomisinin 3 farklı vücut tipiyle sınıflandırılamayacağını belirtiyor. İnsanların hepsi birbirlerinden belli ölçülerde genetik farklılık gösterir. Anlayamayan arkadaşlar keşke şu videoyu da izleselerdi.

19. Emporio

Emporio Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bu adam soylediklerini kafadan sallamıyor , vg nin bilim kısmını yalamiş yutmuş tecrube kısmınıda 15-20 yıllık spor gecmisiyle butunlemis birisi. Türk vg camiasında saygi duydugum sayili kisilerden. Soylediklerinin %90 ı kafama yatıyor yani

20. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Kafana yatmayan ne var?

Sayfayı Paylaş