Vücut Tipini Hakkında soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rakkibeni tarafından 21 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rakkibeni

rakkibeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    http://img521.imageshack.us/img521/2711/51150815.jpg

Arkadaşlar vücut tipim aşağı yukarı bu şekilde imkanım olmadığı için fotoğraf ekleyemiyorum.
    Rahatsız olduğum durum ise daire içine alınmış olan bölge yani obliklerin üstü oluyor bu bu vücut tipini düzeltmek için yani bel bölgesiyle oblik üstünün dengeli biçimde olması için hangi antremanları yapmak gerekir ?

not:188cm boy 73 kiloyum , yani ektoyum ve hacime yönelik çalışıyorum ve yağ oranım %13-15 arası değişiyor bel bölgesindekiorantısızlığın yağdan olduğunu düşünmüyorum.

Hocamın söylediğine göre alt kanat egzersizleriyle o bölgeyi güçlendirerek aşabilirmişim fakat burada da danışmak istedim.

2. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu doğru yere açmamışsın sanırım. bende de aynı sorun var ama bunun düzeltilebileceğini bilmiyordum, gerçekten düzeltilebilir mi merak ettim doğrusu.

rakkibeni bunu beğendi.
  3. rakkibeni

rakkibeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    hala sonuç alamamış olduğum için konuyu diriltmek istedim yok mu yardımcı olabilecek ?

4. aht

aht Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    oblikler icin russian twist calışabilirsin herkez bılmez ama squat ve deatlift o bolgelerı ıyı calıstırırr bacak hareketı olmasına ramen yıne ek olarak denge hareketlerı guzel vuruyor son olarak vucut yagındanda kurtulmak ıstıosan bol bol kardıo yap

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ağırlıklı mekik çekiyorsan , ekstradan oblik çalışıyorsan tamamen bırak bunları . Squat ve deadlift hareketleri de oblikleri gerçekten çok iyi çalıştırır bu nedenle oblikleri gelişime uygun kişilerde güzel bir görüntü olmayabilir. Bunu gidermek için squat ve deadlift yaparken bel kemeri kullanmalisin . Hocan doğru söylemiş kanadını ne kadar uzatırsan o görüntüyü o derece yok edersin . En iyi kanat uzatan hareket Dar Lat pulldown , eller normaldeki gibi karşıya değil sana bakacak pozisyonda olmalı . Bir de enseye lat var bunlari denemelisin.

Sayfayı Paylaş