Vücut Sarkması ve Boy ile ilgili.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yazyagmuru tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, bir sorum olacaktı.
    Doktor kontrolünden geçtikten sonra fitness a başlayacağım fakat geçen gün evde konuşulan bir konu oldu ve o konuda tedirgin oldum.
    Dediler ki sen şimdi fitness a başlayacaksın ama bıraktığın anda vücudun iğnenç bir hal alacak, vücudun sarkacak.

Bu doğru mu?
    Benim ulaşmak istediğim vücut böyle ;

https://www.hizliresim.com/724WJN

Öyle fazla kas değil yani istediğim sadece fit ve sportif bir görünüm. Bir de squat hareketleri ile fotoğraflarda gördüğümüz gibi güzel kalçalar benim hedefim.

Mesela yaptım yaptım ama maddi imkanlar izin vermedi bıraktım gittiğim yeri diyelim. Vücudum sarkar çok kötü mü olur gerçekten?

Bir de boyum 1,50. Yani çok kısa.
    Fitness boyumun uzamasını engeller mi?
    Engellemezse boyumu uzatacağım egzersizler var mı ve gerçekten işe yarıyor mu? 1,60 olabilir miyim örneğin?
    (Yaşım 16 kilom 33 fitness a da kilo alabilmek için başlıyorum zaten)

Sorularım bu kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, bir işe kalkışmadan onun her şeyinin kafamda yatmasını istemek gibi bir huyum var :)
    Değerli cevaplarınızı bekliyorum..

2. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    O denilenlere inanma sporu biraktiktan sonra spor yaparken ki beslenmene devam edersen yağlanma olacaktır ve kaslarda bi nebze olsun kuculecegi için sarkmis gibi görüntü oluşturacaktır ama sporu biraktiktan sonra beslenmene dikkat edersen sikinti olmaz.
    Bayan olduğun için çok zannetmiyorum tutupta bi squati 50 -60 kiloyla yapmayacaksin bayanlar sikilasmak için geldiği için uzamani engelleyeceğini sanmıyorum eğer hizli uzamak istiyorsan kardiyo günlerinde basket oyna ip atla daha hizli uzarsin .Bu arada biraz kilo alman gerekiyor 15 kilo kadar Alsan iyi olur gibi basarilar.,...

columbu ve yazyagmuru bunu beğendi.
  3. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım peki spor yaparkenki beslenmem protein ve karbonhidrat ağırlıklı olacak, peki ya bıraktıktan sonra nasıl olmalı ki yağlanmayayım ve vücudum sarkmasın?

Anladım tamam yapacağım.
    Aynen öyle zaten spor yaparsam acıkırım iştahım da açılır düşüncesi ile fitness a başlama kararı aldım.
    Gerçekten kilo alsam iyi olacak :)
    Şuan da sıska üflesen yıkılacak tipim hiç yok gayet orantılı her şeyim ama kilo almam lazım gerçekten..
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için.

4. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Söyle soyleyim günlük spor yaparken 3000 kalori aliyosan biraktiginda artik 2500 kalori alman gibi spor yaparken kilo basina 1.5-2 gr arazi protein 3 -4 gr karbonhidrat aliyosan bu alimlari kaloriye gore ayarlaman lazim yani önemli olan kalorialman gereken kalori miktarıdir.Ben tesekkur ederim.

yazyagmuru bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kadının vücudunu sarkıtacak kadar hacimlenmesi imkansıza yakın. Çok aşırı kalori alımına kendini alıştırırsan ve sporu bıraktığında aynı şekilde yemeye devam edersen yağlanman mümkün ama senin istediğin tarz bir vücut için bu şekilde bir yüklenmeye zaten ihtiyaç yok.

Bu arada ileride spor salonuna gitmeye imkan bulamasan bile edineceğin spor kültürüyle kendi kendine yeterli egzersizini yaparsın.

columbu ve yazyagmuru bunu beğendi.
  6. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım çok teşekkür ederim yorumlarınıza cuteii31 :)

Aynen öyle haklısınız, evet öğrendiklerimi evde kendim de uygulayabilirim, çok teşekkürler size de yorumunuz için SCHWARZXXL :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  7. Rein Body

Rein Body Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    söylediğiniz tanımlamaya katılmıyorum,yanlış düşünüyorsunuz

8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar söylenebilecek herşeyi söylemiş, üzerine kurulabilecek cümle yok ama bende şunu eklemek isterim, eşimi uzun zamandır teşvik ediyorum spor yapması hususunda, iyi kötü düzenli yaptığını söyleyebilirim, eskisine kıyasla daha dirençli bir hale geldi, daha dayanıklı lakin öyle gözle görülür bir hacimlenme, yani korktuğunuz gibi kaslanma durumu yok, ki zaten fitness yapacaksınız, hiç tereddüt etmeyin, boy konusu bildiğiniz gibi genetikle daha ilintili lakin yapılabilecek şeyler söylenmiş, doğru yerdesiniz, başlayın ve sadece kendi iç sesinizi dinleyin.

yazyagmuru bunu beğendi.
  9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi kısmına?

10. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Anladım haklısınız öyle yapacağım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2014 ---
    Hangi kısmına katılmıyorsunuz, sizin fikirlerinizi de duymak isterim.

Sayfayı Paylaş