Vücut ne zaman , ne kadar bozulur ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cimhenun tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cimhenun

Cimhenun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1 senedir bu sporla uğraşıyorum yaz aylarının gelmesiyle sporu bıraktım . yaklaşık 4 ay spordan uzak kalacağım bu 4 ay içerisinde ne kadar formdan düşerim veya bi yağlanma olur mu ? Beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ...

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu süre beslenmenize ve vucut gen yapınıza göre değişiklik gösterir. Beslenmenize dikkat ederek ve ara ara idman yaparak kasları uyarırsanız bu süreyi maximal düzeye çıkartabilirsiniz.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu soruyu bende cok merak edıyorum aynen yazın 4 ay bırakıcam onun dısında tum sene spor yaptım yedıklerımıze dıkkat edersek hıc yaglanma olmaya bılırmı yazın yuzup bahcede calısıcam en azından kardıo olur sınav mekık dambıllarlada kasları uyarırım?

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Benim orduevinde spor salonunda çalışırken tanıdığım bir denizci yüzbaşı vardı, vücudunu, özellikle sırt ve omuz genişliğini görmenizi isterdim... Bu abimiz 6 ay sefere gidiyor, tahmin edeceğiniz üzere gemide de ağırlık malzemeleri yok, yanına aldığı yaylarla, bantlarla, gemide eline geçen ağırlıklarla ve bulduğu barfiks demirleriyle çalışıyormuş... Gerçekten vücudunun hemen hemen hiç bozulmadığını söyleyebilirim. Tabii burda kendini spora adamış olmasının, beslenme bilincinin ve disiplininin rolü büyük. Bence mazeretleri bırakıp, az yapmak hiç yapmamaktan iyidir mantığıyla hareket edersek, olası kas kaybı ve deformasyonunu da minimuma indirmiş oluruz. Hep söylenen bir klişe ama doğruluk payı yüzde yüz, sporu bir yaşam tarzı haline getirdiğiniz takdirde, böyle sorunlarınız olmuyor.

5. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Beslenmeye bağlı olarak yağlanma etkisi değişebilir diye düşünüyorum kısacası sağlıklı beslenirseniz pek sorun olmaz. Mekik ve bi kaç basit antrenman ile de formunuzu koruyabilirsiniz sanırım haftada 1-2 defa şeklinde.

Sayfayı Paylaş