Vücut gelistirme kondisyon yükseltirmi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YipMan tarafından 30 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar. Bir arkadasimdan duyduguma göre kondisyon yükseltmek sadece cardio calismayla degil kaslada alakaliymis. Sizce bu gerkcekmi? Benim cok büyük kondisyon probremlerim var 10 dakikadan fazla hafifte tempoda kosunca ölecek gibi oluyorum (bu duyguyu tarif edemem). Birde etrafimda fitnes salonunda 1 saat kosan insanlari görünce dahada cildiriyorum. Benim bu kondisyona hemen bir care bulmam gerek. Sizce bacak kaslarimi gelistirsem kosmam kolaylasirmi?

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Bacak çalışabilrisin, ip atlasanda iyi olur deparlı koşu düz koşu gibi koşularda yaparsan bünyen yavaş yavaş o ritme alışacaktır zaman içinde 1saat koşabilecek duruma gelirsin :)

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bunun 1.sebebi beslenme ile alakalıdır.2.sebebinde spor devreye girer.

Vücut geliştirmeyi gerçek anlamında yapıyorsan eğer tam anlamında kondisyon sağlamaz.Çünkü kişi kaslarının gelişmesi için kısa süreli kuvvetli kasılmalar elde eder, oysaki kondisyonda önemli olan dayanıklılık ve uzun süreli kasılmalar sağlamaktır.

Hiç sağlamaz demiyorum fakat kondisyondan çok güce yönelir vücudun.

Bunun yerine ;

1.Olarak beslenmene dikkat et.
    2.Akciğerlerin kondisyon konusunda çok önemlidir çünkü sağlam ve derin nefes alırsan kondisyonun o kadar üst seviyelerde olur.
    3.Vücut geliştirme egzersizlerinden çok kondisyona yönelik hareketlere yönel.

Sayfayı Paylaş