vücut geliştirmeye karşı bir anne

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ceyhunn tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar malum bu sene sınav var bende sınava girdim astsubaylık vede polsilik istiryorum vede kazanırım gibi geliyor.ama sorun şu yaklaşık 7ay önce babamında desteği ile bir spor salonuna yazıldım.hergün gelip gidiyordum filan.sonra bende bi tutku olmaya başladı.salonlarda vardır böyle daha yeni başlayan resimlere filan bakıp "ben bu kadar olmak istemiyorum ya"diyenlerdendim.sonra yavaş yavaş fikrim değişti.salona gitmemle birlikte hayatım değişti.önceden gerçektende garip gelirdi vucütgeliştirme ama şimdilerde bir tutku oldu benim için.sonraları 5 ayı filan doldurdum dedimki neymiş bu amino protein filan.biraz araştırdım.dedimki alıcam tamam.ee tabi aile yanında yaşadığımızdan izin almak gerek.dedimki anneme böle böle ben protein tozu alıcam.annem tamam dedi geçiştirdi.sonra kendisi hemşire gitmiş hastanede doktorlara diyetisyenlere filan sordu.onlarda demiş sakın kullanmasın çok sakıncalı hatta bunlardan ölenler bile var.ee tabi alamadım hiçbirşey.ama günlerce araştırdım okudum nedri bunlar diye.baya bilgi birikimim oldu.onu atlattık dedim üniversiteye gidersem kullanırım.şimdilerde ise annem sen hayvan gibi oldun ne bu kollar.birde üstüne kollarda çatlaklar çıktı.kadın resmen vücut geliştirmeye karşı oldu çıktı. birde nette dolaşırken hardline nın kampanyalarını gördüm.almak istiyorum ama alamıyorum.tavsiyelerinize ihtiyacım var.acaba alsam kargo işini filan nasıl yaparım.yardımlarınızı bekliyorum.

2. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    ailende gızlı supplement alıp kullanman ne kadar dogru olur onu bılemem ama eger cok ıstıyorsan adres olarak bı arkadasının evının adresını verırısın.daha sonra ondan alır gızlıce kullanırsın.
    ama ev sonucta bu.enınde sonunda bu durum ortaya cıkar..yınede sen bılırsın tabıkı..

3. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ya zaten az bi zamanım kaldı 5 ay sonra evden ayrılacağım da arkadaş filanda olmaz bu aralar gördüğüm tek insan salondaki hocamız,okula gitmiyorum evimizde zaten merkeze uzak sadece salona gidip geliyorum artık başka bişiler ayarlıcam.

4. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    eğer salon güvenilirse salona koyabilirsin dahada pratik olur
    protein tozunun zararı ben görmedim
    ama yorgun bir karaciğeri üstüne protein tozuda yorabilir
    o yüzden en önce alt ve ast değerleri ölçümü
    salon güvenilirse dediğim gibi yap derim.
    benim annemde böyleydi
    şimdi evin her yerine zulaladığım supplement kutularını görünce bol bol beni anıyor.

5. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    saklama sorun değil önemli olan almak asıl osrun burda netten sipariş vermem gerek.

6. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyenler neden böyle bir şey demiş ki?

7. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benin annem babam da kızıyor,hele bir de sağdan soldan duydukları sarkıyor,hasta ediyor vs saçma salak şeyler yüzünden bayağı karşılar supplement kullanmama.
    En son annemden kredi kartını istedim vermedi,ben de aldığım öğrenim kredisi ile alıyorum supplementimi.Tabii 1 ay okulda aç geziyorum,arkadaşlarla takılamıyorum vs ama yapacak bir şey yok.
    Supplementi aldıktan sonraki 3-5 gün laf ediyorlar,surat asıyorlar sonra normale dönüyor.Her ay aynı olay.
    Anne babayı aslında kırmamak lazım ama bu benim hayatım,benim hayatımı başkasının yaşamasına izin veremem.
    Supplementi alıyorum odanın orta yerine koyuyorum,para benim param,inat yaptım kredi bitse bile ailemden mümkün olduğunca para istememeye çalışıyorum,parasız gidiyorum üniversiteye.
    Aldığım supplementi de dökecek değiller ya,sanki tekmeleyeceklermiş gibi cins cins bakıyorlar 2.2 kglık protein kutusuna. :D

8. çağlar-b

çağlar-b Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba gençlik benim ailem yediğim 20 kuruşluk yumurtayı gözüme sokuyorlar yaptığım spora karşılar ulan sigarayı alkolü bıraktım ben bu spor için sanki bali çekiyoruz ot içiyoruz supplement almak istedim alt tarafı bir whey proteğin birde karbonhidrat gerizekalılar cahiller kulakdan duyma yok bir beden eğitimi hocasından duyma laflar ile dayak yemekten beter ettiler beni psikolojimi bozdular spora mecbur 7,8 ara verdim çünkü salon parasını bile vermediler daha nediyim a.q larımın sonunda kendileri zararlı çıktılar hayatımda ilk defa birşeyi başarmak istedim hedefleri oldu içine ettiler şu an 3 ay oldu tekrar başlayalı ailemden ayrı yaşıyorum yaş 18 yazlık tipi bir ev vardı orada kendimim şu an mami geldi 1 2 haftalığına normal bir konuşmam yok onlada benim aile durumları böle isyan etmek zorunda kaldım bir müddetten sonra çünkü bunalıma girdim hayatımda bana bir engel gibiler şu an istediğim onların içine ettiği hayatımdan sıyrılmak için çabalıyorum onlardan aldığım parayıda kesicem işi giricem siz annenizden hergün başarısız gerizeklaı aptal salak bi boka sap olamadın gibi kişilik silici lafları duysaydınız yaptığınız spor için hakaret yemekten beter muamele görseydiniz ne olurdunuz bilmem ben şu an kendi hayatımı kurmaya çalışıyorum kimsede engel olamaz yaşım 18 işe giriyim gerisi gelir biraz uzun oldu ama burası TÜRKİYE spor kültüründen yoksun lanet yaşanmaz biryer burası allah yardımederde bu sporda başarılı olup avrupada amerikada yaşamımı devam ettiririm allah size kolaylık versin burası türkiye başka türkiye yok bunu aklınızdan çıkarmayında durumumuz içler acısı hadi iyi akşamlar.

aslangur bunu beğendi.
  9. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ya kardeş nasıl da lafı memlekete getirmeyi başarmışın anlamadım.suç senin ailende vede sende.1,2 haftadır ailemi birazda olsa bilinçlerdimeyi başardım.hatta bunda şu canlı paraya katılan biri tımucın caneldi galiba vgcilerin büyük katkısı oldu.babam filan bir anda merak sardı vücut geliştirmeye.bence sende büyük suç.insanlar nerden bilsin supplementtir,hormondur,cardio dur falan.senin onları bilgilendirmen gerekir.hem suçu hemen de ülkemize atman yanlış.suçlamayı bırakıpta bilgi sahibi olmayı seçsen,insanları bilgilendirmeyi seçsen abd den avrupadan farkımız kalmazdı spor konusunda.

10. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    sende bi bakıma haklısın oda.
    aılesını bılınclendırse bıle etrafındakı herkesı bılınclendıremez.
    ne sporu yapıyorsun diye soruyorlar,vucut geliştirme dedigimde 1-2 sanıye yuzume bos bos bakıp sonra hıı diyen insanlar oldukça cok.ustelık oyle tabiri caizse cahil insanlarda degıller.bu durum ınsanların moralını gercekten bozuyor..

11. çağlar-b

çağlar-b Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ceyhuna laf anlatıcak birşeyleri ispatlıcak değilim ama burası türkiye sen nerede yaşıyorsun bebek etiler bağdat izmir antalya bu tip yerlerde yaşıyorsan türkiyede yaşadığını günlük hayatta pek farketmezsin bana nutuk atma bir daha :) en kültürlüyüm diyen adam bile ne sporu yapıyorsun dediğinde body yani vucüt geliştirme diyorum bi boş boş bakıyo sonra sonra küfür edicekmiş gibi suratında bir ifade oluşuyo ben kafa dengi adam buldummu muhabbet ediyorum yoksa canımı sıkıcak fazlalıkları uzak tutuyorum kendimden bu arada aileni bilinçlerdir demişsin böle saf saf sözler sarf etme bana her gün yeni birşeyler anlatmaktan gel spor hocam la konuş bu sporu yapmayan alakası olmayan insanın bilgisiyle yargılama beni ilaç filan kullanmıcam ek gıda sporcu gıdası bu zararlı değil bu gidip okuldaki beden eğitimi hocasından etraftan duyma laflarla bana konuşma demekten depresyona girdim bu saat ten sonrada açıklama yapma ihtiyacı duymuyorum artık bildiğimi okuyorum bi maddi destek yok tabi evden o ayrı çalışıcam zaten geçen 6 tane yumurta akı yedim diye sanki batırdım onu başıma kaktı moralimi bozdu tanesi 20 kuruşluk şey günde 15 tane yesem haftada 25 tl yi aşmaz ki bende günde 6 ila 10 arası yiyorum çokmu neyse aradabi yalaklık olsun diye sevgi göstermeye çalışıyo det diyorum :) arkadaşım sen şu forum aracılığından cevap verme bana daha mutlu edersin saf saf yazarak beni sinir ediyorsun lütfen birde alıntı yapma sinirden dişlerimi gıcırdatıyorum oldumu abisi uzamasın...

mehmet_oztan bunu beğendi.
  12. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    bence ailene faydalarını güzelce anlat tamamen doğal oldugunu (biraz katkı maddesi olsada) peynir altı suyundan yapıldıklarını anlat
    birde ölen şu ana kadar olmamıştır protein tozundan veya suplementten
    anlamsız bence halkımız tam olarak bilgili degil kulaktan dolma bilgilerlerle çıkıyorlar karşılarımıza
    dedigim gibi kardeşim doğal oldugunu anlat ailene ozaman hakverebilirler sana

13. gökmen kemer

gökmen kemer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta akı proteini kullan, tamamen yumurtadan yapılır

1 kg yumurta akı proteini 250 tane yumurtanın akına eşdeğerdir, böylece doğal bir şeyle protein almış olursun,

gerçi saf protein tozları da var, katkısız, tatsız tamamen saf,

14. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Aileden gizli suplement saklamak çok zor olur çünkü anneler evde temizlik yapsınlar yaz temizliği falan hemen bulurlar bence ailene faydalarını anlat ve alıştır sonra al .

Sayfayı Paylaş