Vücut Geliştirmeye Hazırlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bilgisayarbagimlisi tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba arkadaşlar.Kendimde önemli değişiklikler yapmaya karar verdim ve buna ilk olarak kaslarımdan ve yağlarımdan başlayacağım.Direk vücut geliştirmeye yazılmak araştırmalar sonucunda şu şekilde kendime bir program çıkardım;

1.Gün
    ---------------------------
    (Okullar açılana kadar düşük tempo bisikleti sabah aç karnına sürerek daha fazla yağ yakmayı düşüyorum)
    -3DK Gölge Boksu
    -Barfiks(V,Dar Tutuş)
    Dinlenme
    -Şınav(Normal,Geniş ve Ayaklar sandalyede)
    Dinlenme
    -Mekik(Yan,Alt,Üst)

-30DK Düşük Tempo Bisiklet

2.Gün
    ---------------------------
    (Okullar açılana kadar düşük tempo bisikleti sabah aç karnına sürerek daha fazla yağ yakmayı düşüyorum)
    -3DK Gölge Boksu
    -Eller Üçgen Şınav
    -Dips
    Dinlenme
    -Düşük Vites Uzun Süre Bisiklet
    -Yüksek Vites Kısa Süre Bİsiklet
    Dinlenme
    -Climbing
    -Calves Raising

sürekli olarak bu programı uygulamayı düşüüyorum zaten ertesi güne bugün yorduğum kaslarım dinlenmiş olacaktır diye düşünüyorum.Bu hareketleri çok iyi bir şekilde yapabilecek bir seviyeye geldiğimde vücut geliştirmeye yazılacağım.Fakat sizce kaç hareketleri kaç set,set başı kaç adet yapmalıyım?(Ben bu tarz hareketlerde genellikle pes edene kadar yapıyorum ama iyi bir gelişim için doğru mudur?)

Fazla yağım yok ama karın kaslarımı kapatacak şekilde yağ mevcut.Bu egzersizleri yaptığım sürece kardiyo olarak bisiklet sürmeyi düşünüyorum.Tatilde daha fazla yağ yakmak için bisiklet sürmeyi sabah aç karnına yapmayı düşünüyorum forumda araştırma yaptım kimisi daha fazla yakarsın diyor kimisi kötü olur diyor kimisi sporcuysan sorun olmaz diyor.

Bu arada barfiks hareketi çekebileceğim bir yer bulamadım malesef şuan için.Kapılarda sağlam değil o yüzden kapı barı alamam.Duvara monteli barlarda hem pahalı hem bizimkiler izin vermez o yüzden bulabildiğim en yakın spor parkına gideceğim sanırsam.

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

Sorularımı cevaplayacak birileri yok mu acaba:(

2. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap gelmedi fakat ben bugün neler yapacağımı yazayım;

10 dk önce ilk olarak 1 bardak yarım yağlı dost süt içtim.Sonrasında bir miktar sarı,yeşil üzüm ve de kırmızı erik yedim.Yediklerim sindirildiğinde bisiklet ile kardiyo yapmaya çalışacağım bakalım:)

3. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu sorularımı cevaplayacak biri?

4. Fos4Lu

Fos4Lu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    İstanbul-Pendik
    en önemli değişikliklerden biri nickini değiştirmek olabilir.

5. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    400 kişi bu bölümde aktif fakat kimse cevap yazmaya tenezzür bile etmiyor.Zaten çoğu bilgiyi araştırarak forumdaki konulardan buldum fakat bunları bulamadım ve sormak istedim ama kimsenin umrunda değil.

Ayrıca nickimle bir sorunum yok ve bilgisayarı programlama ağırlıklı olarak kullanmaya dikkat ediyorum.

6. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugünki sporumu yaptım.Barfisk çekecek yer bulamadığım için onun yerine farklı saçma sapan bir hareket yapmaya çalıştım fakat barfiks için yer şart onu anladım.

Sabah kahvaltıda

lavaş ekmeği(Köy Yapımı)
    köy peyniri(Köy yapımı)
    çökelek(Oldukça ekşikafa_ buda köy yapımı)
    haşlanmış yumurta
    süzme yoğurt yedim.

15.30 da;

-2 bardak süt
    -3 adet bisküvi.

18.00'da antreman

18.15'de bilmemezlikten protein için çökelek,süzme yoğurt ve nar suyu.20 dk sonrada 2 bardak süt.Şimdi farkettim süt ürünleri geç kana karışıyormuş bakalım:)

Antreman öncesi ve sonrası neler tüketmeliyim?Fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

7. regmore

regmore Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar...Öncelikle biraz kendi hakkinda bilgi versen daha rahat yorum yazabiliriz yaşin kac ? boyun kac ? kilon kaç nasil bir yag durumun var bunlar olmadan yorum yazmak zor olucak

ama sunu unutmaki başlamak bitirmenin yarisidir azimle devam et

8. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ölçtüm boyumu 1.75 çıktı kısaymışım ya:eek: Kilomda 65-70 arasıdır şuanda ölçülemedim evdeki terazi bozuk malesef.

Bugün damacana ile biceps çalıştırdım.Aslında dambıl var fakat ben bb'ye gitmeden önce tüm vücut ağırlıklarıyla yapmak istiyordum ama barfisk çekebileceğim bir yer yok.

9. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    o boy ve o kiloya göre pek fazla yağın olabileceğini sanmıyorum. benim gibi bu spora başlamadna önce kilo vermen gerekmeyecek gibi o açıdan şanslısın. başarılar dilerim.

10. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim hocam.Ya ben boyumu yanlış ölçüyorum yada cidden bu boydayım bilmiyorum artık fakat yağ oranım %15 civarıdır diye düşünüyorum.Karnımda,kalçamda ve baldırlarımdaki yağlarımdan tahmin ettiğim yaklaşık değer bu.

Sayfayı Paylaş