Vücut Geliştirmeciler İçin Kardiyo Çalışması

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve okankut tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 72 üye.
  1. qarma

qarma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar ben yurtdisinda yasiyorum 36 yasindayim 2 yil once bir motorsiklet kazasi gecirdim rehabilite sonrasi spora geri dondum (dizim parcalandi bu arada ) 1 aydir spora basladim ekmek .seker olayini bitirdim.fakat gobegimde malum o kadar sure asalak gibi yatinca bi armut gobegim oldu.bu gobekten kurtulmak isitiyorum ayni zamanda kas kaybi yasamak istemiyorum.vucuduma bir formda kazandirmak isitiyorum. acaba hem gobegimi eritecek hemde kas kutlemi arttiracak bir programm varmidir.internet o kadar cok genis ki bilgi kirliligi cok fazla herkes birseyler yazmis olayi direk olarak pro arkadaslardan ogrenmek istedim. yas 36 kilo 90 boy 178.
    herturlu yorum ve onerilerinizi bekliyorum saygilar.

2. Haluk Erener

Haluk Erener Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık olarak 1.5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Sizce programım doğrumu.
    P.tesi: Off Day
    Salı: 15dk pisiklet + 15 dk değişken tempolarda koşu + 45dk ağırlık çalışması + 15 dk sabit hızda spd:6,5 yürüyüş.
    Çarşamba: Off Day
    Perşembe: 15dk pisiklet + 15 dk değişken tempolarda koşu + 45dk ağırlık çalışması + 15 dk sabit hızda spd:6,5 yürüyüş.
    Cuma: Off Day
    C.tesi: 15dk pisiklet + 15 dk değişken tempolarda koşu + 45dk ağırlık çalışması + 15 dk sabit hızda spd:6,5 yürüyüş.
    Pazar: 15dk pisiklet + 15 dk değişken tempolarda koşu + 45dk ağırlık çalışması + 15 dk sabit hızda spd:6,5 yürüyüş.

Bunun dışında çalışma yaptığım günler antrenman sonrası 1 ölçek optimum %100 whey gold protein tozunu suyla karıştırıp alıyorum, yatarkende 300-350ml kadar yağsız süt içiyorum. Ayrıca off ve çalışma yapacağım günlerde sabah kalkar kalmaz 2 yumurtayı 300ml yağsız süt içerisine kırıp içiyorum ve son olarak off daylerde akşamları yatarken yağsız süt içerisine 2 yumurta kırıp içiyorum. Bunun dığında beslenmeme dikkkat diyorum ve yağlı ve hamurişi gıdalardan uzak duruyorum. Sizde çelışma ve beslenme programım doğrumu yoksa değiştirmem gereken birşey varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

3. yilmaztahsin

yilmaztahsin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun aynı sıkıntıları bende yaşadım 14 ay önce motor kazası diz kapağı parçalı kırık ve kilo alımı benimde yaşım 35 dizinide hareket kısıtlılığı varmı acaba? Koşabiliyormusunuz? Ağrınız var ise bence yürüyüş,bisiklet,yüzme yapın ayrıca ketojen diet,karatay beslenme tarzını denemenizi öneririm ağırlık antremanı olarakta süperset yapabilirsiniz bu arada rehabilite sürecinde neler yaşadığınızı bana özelden yazarsanız çok sevinirim teşekkürler...

4. dynamo7+

dynamo7+ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende size katiliyorum, ayrica bir alinti var elimde Muscle & Fitness - Workouts, Nutrition Tips, Supplements & Advice dan gerci ingilizce ama sanirim anlasilir bir metin olarak destekleyici bir icerikte.

5. Adem Sancaktar

Adem Sancaktar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    nasıl bir çalışma içersindesiniz hocam birde Flexor Hoca'nin verdigi 1. ay calismasi demişsiniz bu çalışmayı nasıl bulabilirim benim de 8-10 kilo vermem gerek 2 ay içerisinde :/

6. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben agirlik calismasi gunlerinde 5 dk isinma amacli ve antrenman sonrasi 5 dk seklinde kosu bandinda yuruyus yapiyorum ertesi gun yuksek yogunluklu kardiyo ama Bsn syntha 6 protein tozu ve amino full kullaniyorum acaba kas kaybi yasarmiyim ?

7. AzimliBirey

AzimliBirey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    Hocam % 14. 4 olan yağ oranımı düşürmek için diyet yapıyorum hedef % 10 yağ oranı .....

Pazartesi Sali Çarşamba ağırlık Perşembe ve Haftasonu koşu hergün egzersiz yapıyorum ..... Tabi diyetisyen kontrolünde diyette fakat 20 gün oldu 3.5 litre su içmeme rağmen 4 kilo su kaybetmisim. 400 gr yağ.Yardım ederseniz memnun olurum ..... 7 aydır body yapıyorum fakat istediğim vücud olmadı .... Tavsiyeleriniz ....

bu arada yeniyim yanlış yerde yanlış birsey yazıyor isem affola .....

2 ay önceki ölçülerim :
    Kol:34
    göğüs : 105
    omuz : 116

Hedefim yağsız olarak:
    Kol.:38
    Göğüs:110-115
    omuz 119

Six pack
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    Diyet listem

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Ağustos 2014
  8. geridöntulay

geridöntulay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Forumda ilk yazım ve sorum şu: Evde cardio nasıl yapabilirim?
    Son 1 aydır Piti eğitimi aldım ve diyetle 5 kg yağ verdim, kas aldım. 17 yaşımda bir body salonuna yazılarak kas ve spor maceram başladı.(hep sporla yaşadım ama okul iş her an profesyonel takılamadım.)
    Salonu kişisel düşüncelerim gereği bıraktım ve evde çalışmalarıma devam etme kararı aldım(3 gün önce), yaz gelmesiyle haftanın 2 günü tenis oynuyorum ve mayısta 2 gün yüzmeye başlıyorum.
    Evde dumbell setim, mekik sehpam ve matım var birde youtube sayesinde sınırsız video.

Salonda 30 dk, son 1 haftadır 40 dk cardio yapıyordum, hatta son 2 hafta interval yapıodum (ilk 2 dk yürüyüş sonra 1 dk koşu, 1 dk yürüyüş 15 dk böyle) sonra 15 dk eliptik. Antreman sonrası da 15 dk eliptik yada interval ypaıodum yada dik bisiklet.

2 gündür evde takılarak terliyorum ve kaslarımın çalıştığını hissediyorum. Ama cardio? o tempoyu nasıl yakalıyıcam?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2015 ---
    Selamlar,

Forumda ilk yazım ve sorum şu: Evde cardio nasıl yapabilirim?
    Son 1 aydır Piti eğitimi aldım ve diyetle 5 kg yağ verdim, kas aldım. 17 yaşımda bir body salonuna yazılarak kas ve spor maceram başladı.(hep sporla yaşadım ama okul iş her an profesyonel takılamadım.)
    Salonu kişisel düşüncelerim gereği bıraktım ve evde çalışmalarıma devam etme kararı aldım(3 gün önce), yaz gelmesiyle haftanın 2 günü tenis oynuyorum ve mayısta 2 gün yüzmeye başlıyorum.
    Evde dumbell setim, mekik sehpam ve matım var birde youtube sayesinde sınırsız video.

Salonda 30 dk, son 1 haftadır 40 dk cardio yapıyordum, hatta son 2 hafta interval yapıodum (ilk 2 dk yürüyüş sonra 1 dk koşu, 1 dk yürüyüş 15 dk böyle) sonra 15 dk eliptik. Antreman sonrası da 15 dk eliptik yada interval ypaıodum yada dik bisiklet.

2 gündür evde takılarak terliyorum ve kaslarımın çalıştığını hissediyorum. Ama cardio? o tempoyu nasıl yakalıyıcam?

Son düzenleme: 28 Nisan 2015
  9. Celil25

Celil25 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba forumda ilk yazım 175 cm boy ve aç karnına 86.5 kg kiloya sahibim 98den 90a düştüm agustostan eylül sonuna kadar ve 30 eylül de spor salonuna başladım 30 ekime kadar sadece kardio yaptım ve mekik çakı ters mekik yaptım haftada 3 gün gidiyorum xfite 30 ekim cumadan beri ağırlık calismaya başladım ilk gün kanat enseye kanat göğüse military kanat ve squat leg press leg extension ve leg Curl yapıyorum ve mekikler de var tabi hepsini 15erden 3 set yapıyorum başlamadan önce 5 dakika hızlı yürüyüş yapıyorum bitirince de 15 dakika yürüyüş yapıyorum
    2.gün dumbell press sırttan press shoulder press omuz yana ve öne açış halat triceps lat triceps dum triceps ve mekikler yine 3 set 15erden ve 15 dakikalık yürüyüş
    3. gün dumbell bench press dumbell flyes Inc dumbell bench Inc dumbell flyes kelebek alt biceps skoç biceps ve hummer ardından mekikler 15 dakika hızlı yürüyüş

benim programim böyle beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum ama görüldüğü üzere ilk defa başladım ve 10 kilo fazlam var neredeyse bu program hakkında tavsiyelerinizi almak istiyorum önceliğim zayıflamak cevaplar için şimdiden teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2015 ---
    sabahları bir yumurta haşlama biraz civil peynir(Erzurum peyniri) 5 6 tane siyah zeytin yiyorum ve şekersiz açık çay içiyorum öğlen çorba varsa çorba eğer yoksa sulu yemek ve kış salatası yiyorum ekmek yok hiç tabiki ara öğün olarak yulaf ezmesini 4 yemek kaşığı bi kaba koyup 3 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıyorum azıcık da bal koyuyorum tatlansin diye yoksa yenmiyo akşam yemeği de öğle gibi oluyo aksam 9 gibi çok acıkırsam bi elma yiyorum veya bi mandalina beslenme programim da böyle
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2015 ---
    Ağustostan bugüne kadar tok karnına yüz kilodan aç karnına 86.5 kiloya düştüm ama boy 175 cm olduğu için daha çok zayıflamaliyım sizce bu program beni fit duruma getirir mi

Son düzenleme: 6 Kasım 2015
  10. murathan_61

murathan_61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Eksper
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar,
    3 ay oldu v.g ye başlayalı kas gelişimi oldu fakat göbek bölgesindeki yağlanmada bir değişiklik yok . Boy : 181 kilo 77.5 2 gündür ağırlık çalıştıktan sonra 30 dk 9 mph hızda koşu yapıyorum ve günde gerekli makroları alıp 2500 kaloril civarı besleniyorum. Koşu ya ağırlık çalışmasını bitirip protein tozu bcaa glutamin karışımını içtik ten sonra başlıyorum. Sizce bu şekilde göbek bölgemdeki yağları eritip kas gelişimini devam ettire bilir miyim ? Yoksa bu şekilde kas gelişimi olmaz mı ?

11. ozan41

ozan41 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar yeni başlık açmama adına konuları sürekli takip ediyorum ve size bir sorum olacak 1.86 bıyunda 95 kiloyum an çokta yağlanmam karın bölgemde..bu gün bmx 1500 mg l-carnitine alıp koşuya başlayacağım 1ay kadar diyetle baraber.bana buna göre 1 aylık zayıflama diyeti yazabilirmisiniz arkadaşlar..Dumbell ve burbell takımı var evimde daha önce ara ara amatör olarak evde çalışıyordum.şimdi kilolar aldı başına gitti evet tecrübeli arkadaşlar abiler bana göbeğimdeki yağlardan kurtulacağım bir diyet lazım yardımlarınzı rica ediyorum..

12. Fitness61

Fitness61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum 1.76 kilom 75 yaşım 15 nasıl bir beslenme programı önerirsiniz ?

13. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    45-60 dk ağırlık sonrası 30-60 dk. Kardiyo çalışması yaparak yağ seviyemi düşürüp kilo vermiş birisiyim. Buraya kadar herşey güzel ancak şimdi istediğim kilodayım hacim arttırmam lazım am göbekte hafif yağlı tam istediğim kıvamda değil. Şimdi ben tektar kardiyo olaylarına girsem kalori açığı olacak ve ben olduğum yerde saymaya devam edecekmişim geliyor ve kardiyoyu bu aralar pek yapmıyorum. Merak ettiğim bazal metabolizma hızı+300-500 kalori almam gerekiyorki ben kas kütlesi arttırayım. Peki ben böyle beslenirken bi yandanda karnımdaki yağlardan nasıl kurtulacağım?

14. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bulka gir bir daha definasyonda kurtulucaksın malesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. odunadam18

odunadam18 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Günde 1 saat kardiyo yapıyorum bana yetiyor.

Sayfayı Paylaş