Vücut Geliştirme ve Sosyal Hayat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bi benmi böyle düşünüyorum? bunu merak ettiğim için konuyu açıyorum...Spora başlayalı 1ay oldu ve boyum 177 kilom 62.5! 1ayda gelişme gösterdim...gösterdim göstermesine ama bide sosyal hayatımla karmaşıklaşma içindeyim...Yani arkadaşlarımla gezerken sanki kilo veriyo hissi uyanıyor içimde...Attığım her adım enerji sarfedip kilo veriyo endişesi geliyo direk aklıma...Arkadaşlarımla gezmeyi tozmayı çok seviyorum ve uzun yürüyüşler yapıyoruz..böyle düşünmekle yanılıyormuyum bilmiyorum gerçekten kilo veriyorummudur?Yani bi yürümekle bu iş olmucaksa hiç gitmeyelim spor salonuna...Ama bide şu açıdan bakmak var...bu iş sanki spor salonundan antremanı bitirdikten sonra 30dklık koşu bandında yürümeye benziyor ki bende kilo almak isteyen biri olduğum için ters geliyor bana..Sizce psikolijik bişeymi?

2. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok bilgili olduğumu söyleyemem tecrübem ya da bilimsel verilerim de yok. Fakat yürümek BB yapar iken kullandığın kaslarını yoran ve dinlenmesini önleyen bir spor bir fiil değil, sadece yediğin yemekten iki kaşık daha yiyeceksin. Kaybettiğin kaloriyi alman gerekiyor kilonu korumak için, bu her zaman geçerli.

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    doğru söylemiş bb kadar hoşuma giden bir spor yok benim :)

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Fitness kadar kendini sevdiren ve nefret ettiren başka bir spor yoktur. Bisiklet ve sualtı ile de uğraştım da fitness bir hayli farklı bir yere sahip desek yanlış olmaz. Sosyal hayat konusunda ise aşırı zaman çalan bir uğraş haline geldiğinde sıkıntı yaratabilir. Ayrıca çok ağır idmanlar sosyal yaşantıdan uzaklaşmayı da getirebilir. Hatta sıkı diyet dönemleri dış dünyadan uzaklaşan birçok insana da tanık olmak yine mümkündür. Amatör sporcular olduğumuzu bilmenin bilinciyle birlikte günde bir saat kadar spor yapmanın kafi olduğunu düşünüyorum. Bıkıp bırakmaktan çok eğlenerek yaşama dahil edip sürekli yapabilmek güzel olanı oluyor, birçok şey gibi...

Sayfayı Paylaş