Vücut geliştirme ve Boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Merhaba ben 14 yaşındayım 57 kg yim boy 170 Trabzon da yaşıyorum.4-5 aydır boks yapıyorum.Vücut geliştirmeye karşıda ilgim var.Hatta bir sene önce falan kendi çapımda 4 kg lik dambıllarımla çalışıyordum.Baya yararını gördüm vücudum biraz sıkılaştı.masraflı ve zaman isteyen bir spor olduğunu anlayınca bıraktım.

Ben yapacağım sporda ilerlemek başarılar elde etmek istiyorum.Müsabık sporcu olmak istiyorum.İkisini beraber yap demeyin.Birisine yoğunlaşmam gerek başarılı olabilmem için.Vücut geliştirme ile boks birbirine zıt sporlardır zaten beraber olmaz.Boksla beraber ağırlık antrenmanları olur o ayrı ama vücut geliştirme antrenmanı olmaz.Sadece birini yapacağım ama tam yapacağım.

İki sporunda iyi ve kötü yanları var.Boksun tek kötü yanı müsabık olursam başıma gelebilecek sakatlıklardır.bunlarda olacak artık sonuçta bale yapmıyorum dövüşüyorum.birbirine vuruyorsun her halde bir şeyler olacak.bunları göze almam gerekiyor.boks biraz fedakarlık isteyen bir spor.

Vücut geliştirmenin bir çok kötü yanı var ilerleyen zamanlarda ergenlik bittiğinde steroid ilaç supplement kürü vs. bir sürü şeyle uğraşacağım.bunlar zaman ister tüm hayatımı alacak vücut geliştirme.boksta tüm hayatımı alır aynı şey.zararlı bir takım şeyleri vücuduma enjekte edeceğim.ama olsun iyi bir vücutcu olabilmek için ne gerekiyorsa yaparım bunları düşünmem.bir diğer kötü yanı çok uzun sürede müsabık olabilirim öyle 1-2 senede olacak iş değil.

Vg nin iyi yanı yaşam tarzı olarak hoşuma gidiyor bu kadar :)

Boksta beslenme vg gibi değil 3 ana öğün yetiyor.antrenmanları vg kadar zor değil zahmetli değil.dövüşüyorsun sadece ama vg den daha zevkli olduğu kesindir :)

Daha bir çok karşılaştırma yapabilirim.Hangisini seçmeliyim sizce?

2. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu ikisinden birinde sonuna kadar gidicem diyosun ve kararı bize mi bırakıyosun?

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evet çünkü sizin bu konuda bilgili olduğunuzu ve bana yol gösterebileceğinizi düşünüyorum.sorunum büyük olabilir ama siz doğru yolu seçmeme yardımcı olabilirsiniz.gerisi bana kalmış.sizin görüşlerinizi almak istiyorum sadece.

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Savunma sporlarının maddi yönden sana bir getirisi olmaz, yıllarca yaptım. Bana kalan sadece tekniğim ve bilgim oldu. He vücut geliştirmeninde getirisi olmaz maddi olarak ama, güzel bir görüntün olur en azından. Ülkemizde bu tarz sporların kıymeti bilinmiyor ne yazıkki.

rockybalboa7 ve vücutcuu bunu beğendi.
  5. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Bence boksör ol. thums:

vücutcuu bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evet ülkemizde sporcu olmak futbolcu olmak aynı şey.boksörler sporcu olarak görülmüyor vücutcular sadece vücut geliştirme dünyasında tanınıyor.

eğer destek çıkan elimden tutan olursa yaptığım sporda ilerleyebilirim.boks yaptığım kulüp gayet iyi hocamda iyi Trabzon zaten boksta en iyi şehirlerden birisi.Trabzon da futboldan sonra boks en çok yapılan spordur diyebilirim.örneğin eskilerden cemal kamacı var yeni boksör selçuk aydın var ;)

maddi yönden bakarsak boks daha iyi.boksta para var abi ama ekip işi.en beğendiğim takımlar klitschko team ve en sevdiğim money team mayweather.adamın terini bile başkası siliyor :D antrenman sırasında yanında 4-5 kişi var yardım ediyorlar.ekip işi bu.amerika da olsam şimdi çoktan boksör olurdum.

ama Türkiye de zor çok zor destek çıkan olmalı.kulübüme güveniyorum beni yarı yolda bırakmaz ilerleyebilirim.prof boks hiç düşünmüyorum zaten.

sadece amatör boksta büyük başarılar elde etmek istiyorum.dünya çapında olabilir olimpiyat falan.ama prof boks düşünmüyorum.prof boks yapmadan nasıl para kazanacağım bu spordan bilmiyorum :)

albatros46 bunu beğendi.
  7. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Amatörde zaten birşey bekleme, klubünede öyle çok güvenme :) Yaşın daha 14, Amerikada boksör olmak buradakinden daha zor, burda bir mahallede bir kişi boks yapar, orada on kişi.

vücutcuu ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    öyle kolay değil rocky filmlerinde gördüğün bir anda şampiyonla maç yapma teklifi gelmez böyle bir şans olmaz o sadece bir film ama güzel bir film gerçek hayattan eksitler var.rocky de gördüğüm bazı çalışmaları bende yapıyorum :)

şampiyon olmak için şampiyonları devirmek lazım.şampiyon olmak için şampiyon gibi çalışmak hak etmek lazım rocky filmindeki kadar kolay bir şey değil gerekirse yıllarını veriyorsun ama sonunda başarıyorsun.

9. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Biliyorum zor olduğunu kardeşim sen dedin ya hangisini seçmeliyim diye bende fikrimi söyledim :]

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    savuma sporlarından vg sporundan para kazanmak yok ülkemizde bu bir gerçek popüler sporlar değil futbolcu basketbolcu birde sanırım bayanlar voleybol takımı iyi para kazanıyor Amerikada evet boxsörler büyük para kazanır diğer savunma sporlarıyla ilgilenenlere film teklifi bile ediyorlar ancak oralardada çok zor boxsör olmak insanlarımız zaten yurt dışını şöyle sanıyor uçaktan inerim iş hazır para hazır çok geçmeden lüks hayat kadın kız böyle yaşar giderim böyle bir şey yok konuya gelelim bende mr olimpia yarışmasına katılmak isterim ama Amerikaya gitsem yapabileceğim en fazla Gold sGym üye olmaktır maalesef gerçek bu Rocky filmindeki hareketlere dikkat edersen kendi vücuduyla yapılan egzersizler ve temel hareketler bench press squatta yapıyordu seri filmlerinde senaryosuda gerçek bir maçtan etkilenipde yazılmıştır gelmiş geçmiş en iyi filmlerden

vücutcuu ve albatros46 bunu beğendi.
  11. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    Ben 7 sene kadar boks ile uğraştım çok faydalı bi spor bende vücüt geliştirmeden kat kat zor ve yorucu zaman alıyor yaşın boks başlamak için çok uygun boks da kolum çıktı kırıl bir çok sakatlık yaşadım şuan bıraktım vücüt geliştirme yapıyorum tavsiyem boks boks da iyi paralar kazana bilirsin ama doping almadan dövüşen çok az kişi var yani günümüzde dopingsiz iş yapman çok zor profosyonel düşünüyosan burun kemiklerimi aldırmak zorunda kaldım 2 defa ameliyat oldum evet çoğu erken ölüyorum bununda genelde nedeni doping alıp karaciğerlerini bitirmeleri örn:Sinan Şamil Sam tavsiyem boks yapman

vücutcuu bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    doping falan kullanmam ben spor sağlık içindir.tabi antrenman öncesi maç öncesi bir bardak nescafe fena olmuyor :) yada burn red bull :) bunları denemedim işe yarar mı?

antrenmanda çok halsiz oluyorum 6 raund torba dövüyoruz 3. raundda bitiyorum ilk başta fazlamı bastırıyorum ne yapıyorsam artık gardım bile düşüyor.

dikkat arttırıcı enerji verici bir şey istiyorum antrenmanda enerji patlaması yaşayayım antrenmanda bütün enerjimi atayım istiyorum ama nerede o enerji :) burn veya red bull deneyeceğim.

burun kemiğini bende ileride aldıracağım.burnunuz kırılmış sanırım çok acıyor mu? benim forumda burun kırılması ile ilgili bir konum vardı baya tartışma oldu :)

kanama önemli değilde kırık baya acır ya :(

doping olarak ne alıyorlar ki? bende şampiyonaya giden boksörlerin arasında böyle bir konuşma duymuştum salonda.

boks yap demişsin zaten bir kaç aydır yapıyorum şimdilik memnunum suratımda yumruklar patlayınca boksa karşı olan ilgi isteğim birazcık düşüyor ama ertesi gün aynı istekle devam :)

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    işin içine profesyonellik girince steroidde girer zaten tüm spor dallarında steroid vardır spor sağlık içindirde profesyonellikde iş başkadır işin içinde para vardır çünkü boks çok tehlikeli bir spor bunu zaten biliyorsun cesur adam korkusuz adam profesyonel boxsör olur zaten yaşlı boxsörlerde vardır şimdi steroid kullanan herkesde erken yaşta göçüp gitmiyor bilinçli bir şekilde kullanılırsa tabiki yine sağlığa zararlı ama bilinçsizce kullanmaktan kat kat daha iyi çok para şöyle kazanırsın popüler bir boxsör olman lazım bu işin para babalarıyla tanışman gerekir dövüş stilin farklı ilgi çekici olmak zorunda şimdi sayısız boxsör yetişiyor dünyada kaçı Mike Tyson gibi yetenekli işte bu işler zor yani

Danny Boy ve vücutcuu bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tabi yetenekli kabiliyetli olmakta önemli.belki çok çok yetenekli değilim ama çalışırsam başarabileceğime inanıyorum.bokstan para kazanmak kolay bir iş değil.reklam yapacaksın sponsorların falan olacak mesela en bilindik GAZİ :) böyle yollardan para kazanacaksın birde şovun stilin olacak adın olacak ünvanın olacak.bunları bende biliyorum.

boksörler ne için steroid kullanıyor ki?

ben zaten prof boks düşünmüyorum şuan için.belki iyice ileride.yaşım 14 vg ye diyelim 4-5 senemi verdim yarışma seviyesine geldim finallere kadar geldim ve elendim ne olacak? senelerim boşa gidecek halbuki boks yapsaydım o yaşlarda bir sürü derece alabilirdim. işte bunları demek istemiyorum ileride o yüzden tercihimi bokstan yana kullanıyorum.boks çalışırsan çok güzel bir spor üstüne bir şeyler ekleyince nasıl vücut gelişiyor bokstada teknik gelişim var teknik geliştikçe o kadar iyi oluyorsun.güç kuvvet 2. plandadır.boksörde önce yürek olacak sonra akıl sonra teknik ve en sonada güç.

amatör boksta güç çokta önemli değil.önemli olan hızlı seri olmak ayak oyunları iyi olacak seri vuruşlar yapmak lazım amaç zaten nakavt edip paraları almak değil puan almak.

ayın 9 unda sbs var 11 inde disiplinli şekilde antrenmanlara başlayacağım beslenme uyku antrenman üçünede elimden geldiğince dikkat etmeye çalışacağım.bakalım kilom ne olacak düşebilirim.sadece 3 gün boksa yoğunlaşacağım.

15. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    hiç bir şekilde hiç bir besin takviyesine ihtiyacın yok +18 genelde o ilaçlar sakın kullanma aklından çıkar piskolojik azim en iyi enerji unutma kendini böyle alıştır zaten boks bu yaşdan başlarsan cok sıkı bir vücüdun olucaktır her şey görüntü değil bende vücüt çalışıyorum ama kilo fazlam var ve omzumu güçlendiriyorum tavsiyem boks devam etmen

Eğer gardın düşüyosa koşarken gardını al ellerine 1 yada 2 kg dambıllardan al onlarla koş çok faydasını görürsün bence redbul dahi içmene gerek yok doğal yollardan çok rahat şekilde enerjiyi alırsın her şey kafanda bitiyo

vücutcuu bunu beğendi.
  16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    antrenmanda konsantre ol motivasyonun tam olsun diyorsun yani :) tamam bende antrenmana gitmeden önce motivasyon müzikleri videoları izlerim biraz motive olurum.antrenmana başlamadan önce ısınma yapıyorum zaten konsantre oluyorum o anda ısınmada.15-20 dk ısınıyorum elmacık kemikleri burun dahil :)

red bull burn falan zararlı aslında dediğin gibi her şey kafada bitiyor.uyku düzenime ve beslenmeme dikkat edersem zaten dinç olurum.antrenmansız kalıncada kötü oluyorum performansım ve dayanıklılığım düşüyor.

17. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Vücutcu önecelikle merhaba. Ben 2 ay MuayThai sporu ile ilgilendim sonradan bana göre bir spor olmadığını ve aşırı yorgunluk belirtileri yüzünden MuayTahiyi bırakmak zorunda kaldım ve ona daha yakın bir dövüş sanatı olan KickBoksa dönüş yaptım. Hem haraketleri ona göre daha az ve fazla yorucu değil. Hocama biz bu sporu yapıyoruz ama aşırı terliyoruz kilo kaybımız çok olur eririz biz burda dedim :) Oda sadece yağlar erir ve kasa dönüşür dedi. Yani burda anlatmak istediğim Boksta yaptığın haraketler vucudunu zaten güzel br şekile getirecektir. Eğer getirdiğine inanmıyorsan haftada 3 gün boksa gidyorsundur büyük ihtimal. Bunu Pazartesi-Çarbamba-Cuma olarak düşünürsek geriye 4 gün kalıyor Bu 4 günde kendini aşırı zorlamayacak kendi vucud ağırlığınla haraketler uygulayabilirsin. Bence kendine bir program hazırlamalısın.(Şınav,Mekik,Barfik) Vs gibi Düzenli bir şekilde çalışırsan bu Boksada yansır ve daha fazla verim alırsın. Ama asla 14 yaşında bir vucud geliştirme salonuna giden biriyle aynı görünümde olmassın.Yinede karar senin. Umarım doğru yolu bulursun.

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    o hocaya yağların kasa dönüşmediğini anlatırsan başkalarına rezil olmaktan kurtarır kendini.

vücutcu olmaktan vazgeçtim boks bir çok yönden daha iyi.tek sorun müsabık olduğum zaman yaşayacağım sakatlıklar.bunlarıda göze alacağım artık bu bir dövüş sporu dövüşüyoruz bale yapmıyoruz surata vuruyorsun tabi ki bazı sakatlıklar olacaktır.biraz fedakar olmak lazım bu sporda başarılı olmak için elimde geleni yapacağım.

kendi ağırlığınla kuvvet kazan programı var haftada 4 gün o programı yapabilirim aslında.makaleler antrenman bölümü 3.saydada görürsünüz.

zaten şuanda antrenman sırasında ve sonunda vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri yapıyorum kuvvet ve dayanıklılık için.antrenman sonu şınav barfiks yaparım ve mide çalışırım hemde soğuma oluyor.

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    boks ile ilgili aklına gelebilcek herşey için kullanılır steroidler acıdan tut -motivasyona-kilo düşürmek-kalp atım hızını yavaslatmak ve sayesınde heyacanı bıtırmek-serileşmek için-sert yumruklar için-nefes için-kondisyon için-siklet atlamak için ve daha bir çok şey için

ve gercek profesyoneller artık öle bunu konusmaz bile zaten belli başlı kullanım şekilleri vardır olurda kı olmaz ama yınede oldu dıyelım dopınglı cıkmamak ıcın yada dava edılırse testte olmasın bısey dıye

her zaman derim dopingli yakalananlar eğer ciddi olarak testten gecmedne yakalnırsa kı klasık dopıng testlerı cıddı degıldır saflıktan yakalnır cahıl oldukları için yakalanır

bu arada neden sakatlıkları dert edıyosun kı sonucta bunu onlemek mumkun degıl ben kı her egzersizin nereye etkı ettıgını bılırdım 3 yııldır kinesiyoloji derslerı alıyorum ben bıle sakatlandım omuzumu cıkardım ve kronık halde artık hayat boyu devam etcek skatlık

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
  20. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Genelde zaten ısınma haraketlerini yaparken normal şınav,yumruk üzeri şınav gibi haraketleri ısınma bölümünde yaptırırlar.Dediğim gibi kendini zorlamadan boş günlerinde hafif bir ağırlık programı uygulamak en mantıklısı. Yada bunların hepsini bir köşeye iterek. Boş günlerindede Boks yapabilirsin. Gölge boksu olabilir.Yumruktan korunmak için refleks çalışabilirsin ip atlayabilirsin.

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş