Vücut geliştirme ve beyin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JJJoker tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. JJJoker

JJJoker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar biliyorsunuz beynin kana pompalanmasıyla besinler (şeker) beyine geçiyor ve beyin görevlerini buradan sağladığı enerjiyle yerine getiriyor...
    Vücut geliştiren bir insanın kasları gelişeceğinden daha fazla enerji isteyecek ve kaslara pompalanan kan miktarı artacak...
    Doğal olarak beyne pompalanan kan miktarı azalacak ve beyin işlem hafıza vs. gibi görevlerini yerine getirmekte zorlanacak...
    Bu düşünce aklıma bizim bir hoca vg yapan sevdiği bir öğrencisi için bu çocuk geliştikçe anlayışı kıtlaşıyor :D deyice aklıma takıldı.
    Hatta erkek birey ereksiyon halindeyken bile beyne giden kan miktarının azaldığını duymuştum...
    Yani sonuç olarak vgnin beyni olumsuz etkilediğini düşünüyorum...
    Sizlerde düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.....

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Yok artık :)

3. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    sen düşüne dur anca düşündüğünle kalırsın......Atatürkün sözünüde unut......sağlam kafa sağlam vücutta bulunur :D

4. JJJoker

JJJoker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilimseline gerek yok mantıklı bir şekilde tersini ispatlayabiliyorsan ne âlâ...

Kanın beyne pompalanmasıyla demek istedim:D

Son düzenleme: 4 Ağustos 2010
  5. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    arkadaşım, çok saçma bir yönerme olmuş, örnek verecek olursak, 60 kilo sağlıklı ve yağ oranı düşük bir bireyle, 80 kilo sağlıklı ve yağ oranı düşük bir bireydeki kan miktarı aynı değildir. ve hatta 80 kiloluk insan üzerinden devam ediyorum, hiçbirşey yapmadan geçirilin bir haftaya bakacak olursak, bu insanın 3 gün önceki kan miktarı, 3 gün sonraki kan miktarını da eşit değildir, sürekli miktarı değişir.

vücut ihtiyacı doğrultusunda kan miktarını arttırır, sabitlenmiş bir miktar olsaydı eğer, kimse kimseye kan vermezdi. ayrıca spor yapan insanın kanındaki hücreler, spor yapmayan bir insana göre her zaman daha sağlıklı hücrelerden meydana gelir. bu da daha iyi oksijen taşınımı, besin taşınımı, vs. ve zararlı maddelerin daha hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaştırmasında etkendir.

JJJoker bunu beğendi.
  6. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O zaman, çalışmamıza oranla iyi beslenmek şart.
    Peki bu doğrultuda beslenmenin yanında birde daşıradın ek takviye alan(hap vs...) bi sporcu var mı? bu konuda işi sadece beslenmeye mi bırakmalıyız?
    mesela omega nın hem besini hemde hapı gibi birşey?

7. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    spor yaparken ortaya çıkan büyüme sonucunda kan miktarın aynı kalmıyor.
    örneğin
    Yetişkin 80 kiloluk bir insan vücudunda ortalama altı litre kan bulunmaktadır.Bu kişi 90 kiloya çıktığında 6 değil muhtemelen 7 litreye fln çıkar.Yani beyine hep aynı miktarda kan gider.İçin rahat olsun spora devam :)

JJJoker bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    o zaman oturalım kolumuzu bacağımızı kıpırdatmayalım aman beyindeki kan başka yere gitmesin.

sylvesterstalon bunu beğendi.
  10. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sırasında gerek yorgunluk gerek kanın adalede toplanması sonucu biraz afallama olabilir ancak aradan az bir zman gecince kan adaleden ayrılıyor bu sebeplede hic bir yerde kan sürekli kalmaz

insan vücudundaki kan sürekli değişir ve akış halindedir böyle saçma bir seyi espiri olsun diye demiş olabilir hocan yada antreman sırasında anlayışı kıtlasabilir bu dogal bişi mesela bende masadaki kendi suyum yerne baskasının suyunu içtiğim oluyor yada biri bişey dediğinde öle anlamadan bakabiliyorum bu yorgunluk sonucu olusan bişey

11. JJJoker

JJJoker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    johnny bravo geldi aklıma ....:D

Bir insanda vücut ağırlığının 13 de biri kadar kan bulunur. Meselâ 65 kilo ağırlığında bir insanda beş kilo kan vardır. Ama bu kanın hepsi dolaşıma katılmaz. Bir miktarı yedek olarak dalakta, karaciğerde, deri altında durur. İhtiyaç ha:)linde, meselâ sporda bu yedek kan dolaşım uzuvlarına girer.
    Demişler ayrıca bir forumda

Ayrıca arkadaşlar burası bir forum aklıma takıldı paylaştım....Yok oturalım kıpırdamayalım gibi gereksiz şeyler yazmanıza gerek yok...
    Yanılıyorsam düzeltin....

Ayrıca sylvesterstalon umarım Ulu Önderimizin sadece bu sözünü uygulamaya dökmekle kalmıyorsundur umarım...

Son düzenleme: 5 Ağustos 2010
  12. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    bu sporda 5. yılım body hakkında bilmediğim çok az şey var ama yinede öğrenmeye her an açığım hatta bazı makaleleri belki 20 defa okumuşumdur........ben sadece bir sözle örnekleyeyim dedim art niyetim olmaz olamaz.....başarılar kolay gelsin..... alındıysan özür dilerim hakkkını helal et

JJJoker bunu beğendi.
  13. rambo34

rambo34 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Katılıyorum Ömer abi güzel yazmışsın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:23 ----------

İyi açıklamışsın tebrikler...

14. JJJoker

JJJoker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet değerli bftr üyeleri açıklamalarınız için teşekkür ederim.Aklımdaki soru işaretleri kalktı kalkacak :D... Herkese iyi çalışmalar

Ayrıca sylvesterstalon belirttiğin için teşekkürler . Emeğinde saygı duyuyorum nice 5 senelere....

15. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş