Vücut geliştirme ile altyapı oluşturup, iyi bir sporcu olmak istiyorum!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    uzun bir yazı olacağını şimdiden belirtmek isterim sadece içimi dökmek istiyorum.

kendimi bildim bileli 6-7 yaşlarından beri spora ilgi duyardım, bir gün mike tyson'ı tv de gördüğümde aileme tıpkı onun gibi olacağım demiştim, tabi bu söz cılız bir çocuğun sözleriydi, aileim hiçbir zaman spor yapmamı istememişti, okuyup büyük adam olmalıydım, bundan 2 yıl önce bir karar verdim ve masa başında kağıtlarla uğraşan insanlara emir yağdıran birisi olmaktansa spor salonunda vakit geçiren birisi olmalıydım, hayatını hep cılız, korunmasız olarak geçiren birisi için büyük bir adımdı bu, yaşadığım şehir belkide 81 şehir içinde sıralama yapılsa 70ten sonralara kalır, sporun s si olmayan bir şehirdi, ve ne yazıkki şehir dışında okuyamazdım, bir karar verdim ileride amerikada okuyacağım dedim sadece okumakta değil hayatımı sürdüreceğim diye söz verdim ve girdim 4yıl +1 yıl ing.hazırlık sınıfı olan sosyal bilimler lisesine, şanslıydım aslında. ingilizceyle alakası olmayan ben okulun ilk öğrencileri olmanın avantajıyla çalıştım ve şu an anadil gibi ingilizce konuşabiliyorum anladım ki insan hedefine ulaşmak isteyince herşeyi yapabiliyormuş.

tabi bu sırada vücut geliştirmeye başladım, lise başladığından beri spor yapıyorum diyebilirim(2 yıl oldu) vücut geliştirmeyi 6 ay yaptıktan sonra çeşitli sporlar denedim kickboks-boks ve güreş gibi hepsi toplam 9-12 ay kadar sürdü ve vakit kaybettiğimi anladım, bir tane hoca gelip yumruk nasıl atılır onu bile öğretmedi yılmadım onu da kendim öğrendim, kız gibi yumruk sallayan ben şu an bir boksör gibi güçlü olmasada en az amatör böksör kadar hızlı olduğumu düşünüyorum 1-2 hafta oldu tekrar vücut geliştirmeye döndüm, yapacağım başka şey yoktu çünkü, yapabileceğim tek şey vücudumun sağlam olmasını sağlamak ve ileride hayallerimin ülkesinde üniversite ile birlikte spor eğitimi alıp iyi bir sporcu olmak.

herkes spora başladığımda zayıflıktan kırılacağımı söylerdi, yapamazsın edemezsin derdi, bir tane destek çıkan olmadı çevremde,yılmadım bu forum sayesinde beslenme programları hazırladım, ant. programları hazırladım, malum salona sadece aletler için gidiyordum.

hep istemişimdir başımda bir antrenör olsun ve beni gücüm tükenene kadar çalıştırsın, şu an gelip deseler profesyonel boksörün yaptığı antrenmanı bile yapmaya razıyım o derece istekliyim diyebilirim. insanı en çok üzende hiçbirşey yapamayacak olması hele yaş ilerledikçe işler daha da zorlaşıyor. ama kararlıyım bu kez vücut geliştirmeye dört elle sarılıp başarılı olacağım.

niye yazdın bunları diye düşünenleriniz olabilir sadece rahatlama amaçlı paylaşmak istedim.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    samimi bir yazı olmuş insan isteyince herşeyi yapabilir gibi geliyor ama yaş ilerleyince birazda azimli olmanın kararlı olmanın çalışkan olmanın yanında şanslıda olmanın gerektiğini anlıyor insan çünkü örneğin çok iyi futbol oynayan bu konuda kendini çok geliştimiş azimli hırslı çalışkan insanlar var fakat istemediği işi yapıyor çünkü elinden tutan olmamış şansı olmamış ne yapsın küçükken herşey yapılabilir gibi geliyorda 20 yaşından sonra gerçekler su yüzüne çıkıyor maalesef küçükken üzüldüğümüz şeylerin sadece fragman olduğunu anlıyoruz asıl film büyüyünce başlıyor birde 20 yaşından sonra kendine iş bulman gerekiyor çünkü vücut geliştirme örneğin masraflı bi spor hiçbir ailede sanmıyorumki bu spor için sonuna kadar destek olsun belki bi süre sonra kendi kendini bakmak zorunda kalıyorsun yinede içimizdeki hırsı öldürmemek gerekir ama çok hayaller alemindede dolaşmamak gerekir diye düşünüyorum umarım ilerde istediğin işi yaparsın mutlu olursun

"FURKAN" bunu beğendi.
  3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mucadele ruhu budur ! :) Umarım ıstedıgın seye varırsın .

"FURKAN" bunu beğendi.
  4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    keşke ülkemizde spora (futbol hariç) önem verilse.yazıyı çok beğendim insanın kendi istekleriyle imkanlarıyla birşeyler yapması çok güzel

"FURKAN" bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    desteğini belirten herkese teşekkür ederim. ne yazıkki ülkede spor durumu kötü, fakat bir hedefim var, zaten kaybedek birşeyim yok, eninde sonunda amerikaya gideceğim spor için de olsa okumak için de olsa, ama sadece mesleğim olmuş olacak boks,güreş bir yaştan sonra başarması zor sporlar olsa da kafamdan profesyonel güreş de geçmiyor değil belki son çare o olur, hiç değilse yine sporcu hayatı yaşamış olacağım.

hocam aslında haklısınız özellikle vücut geliştirme çok emek ve para isteyen bir spor ancak bu sporu seviyorum belki 50 cm genişliğinde kollar istemiyorum ama her zaman fit geniş omuzlu olmak istemişimdir ve bu spor bunları olağan kılıyor olur da şansım yaver giderse ben zaten doğuştan yetenekli olduğumu düşünüyorum. hep söylüyorum başımda antrenör olsa gıkım çıkmaz ama madem yok kendi kendimin antrenörü olmaya çalışıyorum.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. Aurora

Aurora Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yarama tuz bastın,allah gönlüne göre versin

Sayfayı Paylaş