Vücut Geliştirme (Fit ve Sıkınca Çıkan Bir Vücut)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BlackEagle tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BlackEagle

BlackEagle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Selamlar,

Boy : 1.75
    Kilo : 64

Genellikle her akşam en az 2 saat basket oynarım , haftada 1-2 gün belki gitmeyebiliyorum ama genellikle her gün giderim.Zaten 67 68 kilo civarıydım 3-5 ay gittiğimden dolayı bu kiloya düştüm.

Çok yemek seçerim , hiç bir şekilde sebze ve türlerini yemem.Sürekli makarna,patates,et ve tavuk ürünleri.Tatlı az yerim , Meyve'de az yerim... içecek pek seçmem , alkol'de aynı şekilde... :lol:

Çocukken bir kaç sene yüzmüştüm , son zamanlardada basket oynadığım için omuzlarım baya geniş , bicepslerde bana göre kalın gayet iyi durumdalar.

Benim istediğim olay her tarafım kas olayı değil.Fit ve sıktığım zaman gözükücek kaslar istiyorum , çok kalınlaşmak istemiyorum çünkü çok seriyimdir ve bu özelliğimi pek kaybetmek istemiyorum.

Örneğin karın kaslarımı sıktığım zaman ordaki 6'lı görünsün istiyorum , omuzlar ve kollar sıktığım zaman çıksın , biraz da göğüs çıksın istiyorum.

Şuan ki durumum omuzlarım ve kollarım gayet iyi ama tabii daha da iyi olması gerekiyor , göğüs pek yok , hatta hiç te denebilir.Karın kası sanki yavaş yavaş geliyor ama 6 lı hiç bir zaman gözükmüyor... :)

İstediğimi anlatabilmişimdir umarım , neler yapmam gerekiyor ? , resimli ve detaylı bir şekilde yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2. BlackEagle

BlackEagle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    BlackEagle terziye kıyafet tarif eder gibi olmuş keşke herkes böyle tarif edip ona göre bir çözüm bulabilse ;) Spor ile ilgili olman ve hedef belirlemen çok iyi.Fakat sanal ortamda başkalarının yaptığı yorumlar herzaman eksik kalacaktır. Kendin birşeyler okuyup, araştırıp onları uygulamalısın ve vücudunun verdiği tepkilere göre bir yol çizmelisin.Çünki uykundan,beslenmene hatta özel hayatına kadar bir bütün içinde olmalı herşey.

Ben günde 1-1,5 saat vücut geliştirme ile ilgili yazılar okurum. Ama idmanlarım 40 dakikayı geçmez çünki neye ihtiyacım oludugunu ve bilip ve ona göre kendimi ayarlıyorum.

Örnek verdiğin kişinin vücudu kendine has bir yapıdır sen daha iyi veya daha zayif olabilirsin, aynı ölçüler sende daha etkileyici de durabilir. Bu senin azmine ve yapına baglıdır.

STD-FREE-LONDON ve SEZER YZL bunu beğendi.
  4. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sabırlı bi şekilde çok çalışmalısın...Kusura bakma pek ayrıntılı olmadı ama benim söyleyebilceğim en yararlı fikir bu...Burda şunu yap bunu yap desemde (ki demem :D ) bir anda olucak iş değil bu, kendi vücudunun neye nasıl tepki verdiğini en iyi sen bilebilirsin.Forumda mevcut çalışma yöntemleri rehberliğinde kendine en iyi yolu çizebilirsin.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    okadar genel bir soruki ancak tüm forumu okumanız lazım denebilir..sipariş üzerine, resim koyarak, beğendiğin vücut tipini söylerek program yazılamaz..

araştırmalısınız..

göğüs için göğüs , omuz için omuz vs kelimeleri ile arama yapmanız lazım..

uymanız gereken kurallar var lütfen öncelikle onları okuyunuz..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=1581

STD-FREE-LONDON bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş