Vücut Geliştirme DÖVÜŞ SPORU değildir !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve moloday tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar, abiler;
    Bu konuyu açma sebebim insanların Vücut Geliştirme sporuna başlarken ki düşüncelerini değiştirmek.
    Vücut Geliştirme sporu hiçbir zaman kavga etmek için yapılmamalı.
    Ben kendimden örnek veriyorum, minyon tipli olmama rağmen kaslarımı gören insanlar hemen "sen mi döversin şu mu ?" diyor ve bir tartışma başlıyor.
    Ben 2 yıldır amatör olarak evde spor yapıyorum, şuanda her gün günde 2 saat antreman yapıyorum.
    Şınav, mekik, dips hareketleri ile başladım, şuanda da 12,5 kg' lik dambıllar ile çalışıyorum.
    Spor yapmak için önünüzde hiçbir engel yok, parasızlık spor yapmanıza engel olamaz.
    20'li setler halinde günde 200 şınav çekseniz birkaç ay sonra kollarınızda ki ve göğüslerinizde gelişmeyi farkediceksiniz.

BB bir dövüş sporu değildir.
    Ne kadar iyi bir vücuda sahip olsanızda sokak hayatında vücudunuza güvenerek kavgaya girmeyin.
    Karşı taraftan yediğiniz bir bıçak darbesi sizi öldürmese bile spor hayatınızı bitirebilir.

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    :)

moloday bunu beğendi.
  3. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    o yaşlarda öyle oluyor dediğin gibide bir süre sonra o muhabbetler çok saçma gelir ama o kasların ve sporun verdiği özgüveni doğru şekilde kullanarak faydalanabiliriz. Aliyar hocanın bir yazısında kaslarınızı barıştan yana kullanan insanlar olun diyordu bende böyle düşünüyorum en azından insanların size saldırmasına bile engel (caydırıcı) olursunuz . Güçlü olmak şu zamanda çok önemli eğer karşınızdaki sizi zayıf güvensiz biri olarak görüyor ise vay halinize bunun tam tersi olarak spor yapan kendine güvenen bireyler olarak faydaları çok olacaktır iyi çalışmalar.

moloday bunu beğendi.
  4. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Bide ülkemizde sporcuya özürlü muamelesi yapıyorlar.
    Parkta spor yapıyorum, gelen geçen bakıyor. Spor yapıyoruz arkadaş, parkta sevişsek kimse bakmaz spor yapınca tip tip bakıyorlar...

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    çok doğru vg sporu dövüş değildir belki vgci normal spor yapmayan genetiği kötü bir insandan güçlüdür ve onu devirebilir ancak dövüş bilen birinin karşısında şansı yoktur zaten vg sporu görsel bir sporudur neticede güçte kazandırır bir yere kadar ama hepsi bu ayrıca gerek vg sporu gerekse dövüş sporları kavgada hiçbir işe yaramayabilir silah ve bıçağa karşı koyamazsınız adam çeker silahı uzaktan iki tane sıkar ayağına olanlar olur kavga son çare olmalı

moloday bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş