Vücut Geliştirme Bağımlılığı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve WStrongest tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Selam millet,

Antrenman bağımlılığından bahsetmiyorum.Antrenman bağımlılğı kickboks antrenmanlarında da olabilir.
    Bu spor dalına başlayalı 1 yıl oldu supplement kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu.Çok güzel bi spor insan vücudunun geliştiğini,değiştiğini ve güçlendiğini görünce gerçekten çok motive oluyor ama sorun şu ki ben spora dövüş sporlarıyla başladım ve tekrar devam etmek istiyorum ancak bu iki sporu aynı anda yapmam imkansız çünkü zamanım yok.Dövüş sporuna başlamayı çok istiyorum ama vücut geliştirmeyi bırakamıyorum napıcam bilmiyorum valla dövüş sporlarından vazgeçmek zorundayım galiba.Bu spor bağımlılık yaptı bende sürekli gelişmek istiyorum bırakamıyorum.

2. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dövüşmeyi öğrenmek istiyorum,Kick Boks yapmak istiyorum,fakat aynı zamanda gayet güzel bir vücut yapmak istiyorum.Sorunumuz ortak sanırım.Ne istediğini iyi bilmen gerek,sen gerçekte kimsin?Mesela ben;ne çok güçlü,ne de çok güçsüz biriyim,kavga etmişliğim yok denecek kadar az,çok olmasa da narin bir yapım var.Kick boks istiyorum ama gerçekte ben Kick Boks için yaratılmadım.Öte yandan egom çok yüksek,baklavalarımın olması veya güzel kol ve göğüsümün olmasını istiyorum çünkü egoistim.İsteklerime derinlemesine baktığımda görüyorum ki ben vücut geliştirme istiyorum.SEN GERÇEKTE NE İSTİYORSUN?

sporcu. bunu beğendi.
  3. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben 3 yıl dövüş sporlarıyla uğraştım zaten ( boks ve kickboks) istanbul şampiyonalarına çıktım derecelerimde var hatta çok sevdiğim sporlar ama malesef vücut istediğim ölçüde gelişmiyo sadece bu sporla bu yüzden bıraktım. Ben yaşıma göre çok güçlü birisiyim yani lisedede ortaokuldada sınıfta hatta hep o şekilde anılırdım yani bu hoşuma giderdi açıkcası. Bende baklavalar büyük kollar falan istiyorum tabiki ama bunu dövüş sporlarıyla yapmam mümkün değil. onun yerine bi fikir buldum hafta 1 veya 2 kez evde kum torbasıyla çalışcam çünkü gerçekten istediğim görüntü açısından daha iyi olmak

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kickbox idmanları hacim isyteyen biri için gerçekten çok ağır.askeri talim gibi yani koş yat kalk zıpla çömelerek yürü falan.ama definasyon için birebir.yerinde olsam sadece definasyon amaçlı kum torbası yumruklarım.

WStrongest bunu beğendi.
  5. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Dans ve fitness

Ben de sizlerle benzer bir sorunu yasiyorum. Hep aklimi kurcaliyor.

Zayiflamak icin fitness'a baslamistim ve cok seviyorum. bayagi kilo verdim ve üstelik kas kazandim, sertlestim biraz yani. Ancak latin danslariyla da ilgileniyorum dansi da birakamiyorum, onu da cok seviyorum. Hatta yarismaya katilmak istiyorum. Tabi bunun icin cok siki calismak lazim. Aklimdan bazen fitness'a ara verip dansa agirlik vermek geciyor. Ancak agirlik calismadan, cardio yapmadan duramayacagimi düsünüyorum. Yani ben de bagimlisi oldum galiba :)
    Ama ikisi birarada yürümez, saatlerce dans ettikten sonra agirlik falan calisamam. Bir de dansta partner sorunu falan var, oysa fitness yalniz basina yapilabilen bir spor.

6. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    sendede aynı sorun varmış cidden. ama ikisini ayrı günler yapma şansın yokmu yani tabiki dans ettikten sonra ağırlık çalışılmazda ayrı günler yapma şansın varsa baya etkili olur ikisi heralde

7. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Madem dövüş geçmişin iyi o zaman vücut yap olsun bitsin profesyonel boksör olmayacaksan vücuduna önem ver zaten güçlüymüşsün ve dövüşmeyi biliyormuşsun ben olsam öyle yapardım ki hala karar veremedim Kick Boks mu yoksa vücuda devam mı diye.

WStrongest bunu beğendi.
  8. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Hem iyi vücudun olup hem dövüşmek böyle bişey hocam :)

deist190 ve WStrongest bunu beğendi.
  9. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    eğer işin oysa hayatını bu şekilde kazanıyosan resimdeki adam gibi olabilirsin tabi ama öbür türlü ikisini birden yapmak çok zor bikere zaman ayırmak ayrı bi dert

10. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet iki sporu birden yapmak cok zor. Fiziksel olarak alt yapin yoksa hele de. Cardio yaparken okadar kosuyorum, aman ne iyi, kondüsyonum cok iyi diyorum, sonra dans ederken 3 dakika da yoruluyorum. Farkli kas gruplari ile calisiliyor ve farkli kondüsyon gerektiren seyler. Bunu da gözardi etmemek lazim iki sporu devam ettirirken.

11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Fotodaki adam Murat Kazgan.Adamın mesleği mma.Wstrongestin dediği gibi bu sporu meslek olarak yapan birinin böyle vücudu olması doğal.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    haftada en az 2 kere dövüş sporu idmanı gerek malum, en az da 3 kere vg idmanı yapmak gerek. ikisinden de az olacak derecede faydalanırsan gayet rahat yürüyebilir. benim tavsiyem 4 vg 2 dövüş sporu idmanıdır. yalnız çok sıkı beslenmen gerekli. sen de biliyorsun ve belirtmişsin ki dövüş sporları adama epey kilo verdiriyor :D

13. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    kilo vermeyi geç insan o tempoya dayanamaz yahu

14. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ben haftada bazen 4 vgye 3 boks, bazen 5 vgye 2 boks yapıyordum :D dayanıyorsun elbet ama bazen iki idmanın bir günde yapman gerekiyor. mesela omuz-bacak-bilek idmanının ardından boks idmanı yapmak iyi oluyordu.

WStrongest bunu beğendi.
  15. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    helal olsun valla size ben dayanamazdım o tempoya bide baya bi sağlamda beslenmek lazım zor iş gerçekten

16. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu 30.10.11 tarihinde açmışım ama hala dövüş sporlarına başlamak istiyorum bu sporu bırakıp ama bırakamıyorum işte

17. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Bende taekwando ya başlamak istiyorum.

Dövüş sporu antramanlarının kazandırdıklarını anlatabilirmisin lütfen.:)

18. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben boksa küçük yaşta başladım , bikere çok hızlı yağ yakımı oluyo ayrıca çok iyi güç kazandım. bazen iyiki başlamışım diyorum başlamasaydım şimdi çok farklı olurdu. Sonra onu bırakınca kickboksa devam ettim kickboksdada baya esneklik kazandı vücudum , bacakları falan baya yukarı kaldırabiliyodum ayrıca kickboksunda güç bakımından önemli katkıları oldu. Ayrıca insanın ciddi anlamda özgüveni oluşuyo bu sporları bi süre yaptıktan sonra.

isooo_94 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş