Vücut ağırlığıyla çalışarak hacim ne kadar doğru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MuminG tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. MuminG

MuminG Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.Bir haftadır araştırdığım birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.ABD'de yaşayan Sırbistanlı bir grup genç Bar Brothers adı altında sadece kendi vücut ağırlıklarıyla çalışarak oldukça hacimli ve define bir vücut yapmışlar,hiç gymye gitmeden,supplement kullanmadan.Kendi web siteleri var ve bunu işe dökerek saatlik ücret karşılığında sizi şınav ve barfiks tarzı hareketler ve beslenme tavsiyeleriyle hacimlendiriyorlar.Sizce bu ne kadar doğrudur,bu kadar hacimlenmek mümkünmüdür?Aşağıda bu ekibin 1-2 resmini paylaşıyorum.

Ve onların yazdığı yazıdan bir alıntı:
    "Bar Brothers personal training helping you become the best person you can be. We are located in the DMV ( Washington DC, Maryland, Virginia) and offer personal training for people in and around our area. Whatever your goal is we guarantee results. Rates are stated below for an individual that comes to our location. Further details can be communicated through email."

2. Profisia

Profisia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Olabilir fakat bundan sonra çok fazla hacim elde edebileceklerini sanmam.

Yani Barlar yardımıyla çalışarak fotoğraflardaki gibi çok fit bir vücut yapılabilir. Fakat belli bir seviyeye ulaştıktan sonra hacim kazanamayabilirler.
    Bu konuda tam bir bilgim yok bu yüzden sadece düşüncemi yazdım fakat %70 böyle olduğunu düşünüyorum.

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    nacizane bilgim kapsamına giriyor bu konu.istediğin açıdan yardımcı olabilirim.resim yüzde yüz doğrudur fakat kısa sürede değil 2 yıl civari bir sürede elde edilmiştir.ayrıca bu kişinin beraber antrenman yaptığı diğer arkadaşının vücudu daha sağlam.

edit:ha zaten üste koymuşsun onun da resmini.ayrıca hacimlenilemez görüşü yanlış.onlarca örnekleri mevcut.(en basitinden hannibal,onun ekibi barstarzz da çoğumuzun hayalindeki vücuda ulaşmış elemanlar var araştırabilirsin.)

4. MuminG

MuminG Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anlamadığım dumbellsiz,barsız bicepsleri hangi hareketle geliştiriyorlar,onun dışında böyle parçalı göğüs ve sırt kaslarının sadece barfiks şınavla olucağını sanmıyorum.Dedikleri gibi supplementsiz,gym gitmeden sadece vücut ağırlıklarıyla bu noktalara gelmişlerse,helal olsun ne diyelim.

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Barfisk ile zaten sırt,biceps,forearm gelişir, bar ile karın,oblikler de geliştirilir. Göğüs,triceps ve omuz için de şınav ve degişik versiyonları yapılır, bacakları nasıl acaba? bar da bacak nasıl geliştirilir düşünemedim. Ama üst vücutlar gayet başarılı.

Son düzenleme: 16 Mart 2013
  6. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi sırtı ve kanatı barfixin değişik varyasyonlarıyla geliştiriyoruz.barfix çalışmaları ön kola yardımcı oluyor.klasik karın hareketleri ve özellikle bar üstündeki hareketlerle karında gelişim sağlayabiliyoruz.göğüs için de 60-70 civarı şınav varyasyonumuz var kafamıza göre,freestyle şeklinde göğüs çalışıyoruz.sırt ve şınav çalışmalarıyla çok iyi gelişen arka kolumuzu da full dips ve normal dipsle destekliyoruz.zaten bir street workout'cunun en gelişmiş bölgeleri trisepsler ve sırt olur.bu sw'nin tek dezavantajı bir yerden sonra bisepste gelişme kaydedemiyoruz.bu aşamada da normal bb tarzı biseps çalışmaları yapıyoruz.bacak için de ağırlıksız squat,zıplayarak squat,tek ayak squat vs vs onlarca varyasyonu var bacağı da bu şekilde çalışıyoruz.calfler zaten malum.

bunlar beginner seviyesi çalışmaları sayılabilir.ilerki seviyelerde vücutta artık çoğu harekette sayamayacağımız tekrarlara ulaşınca da daha komplike antrenmanlarımız var. http://www.madbarz.com/ inceleyerek bi kanıya varabilirsiniz.

isoLT bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    fitnessçı vücudu hedefleniyorsa aletsiz vg sporu ile yapılabilir zaten fotoğrafdaki arkadaşda fit vücuda sahip ancak hedef yüksekse maalesef olmuyor bir yerden sonra street workout çalışanların gördüğüm kadarıyla bacakları zayıf gelişmiş kas grupları ise göğüs ve sırt oluyor ayrıca belleride ince,karın kaslarıda sıkı oluyor

Son düzenleme: 16 Mart 2013
  8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    rockybalboa şu videoyu izlermisin.

https://www.youtube.com/watch?v=x743RLRoG5Y

yukarıdaki resimlerdeki bar brothers grubunun videosu oldugu icin bunu attım.bu gibi milyon video var.özellikle diger calisthenics sporcularıyla beraber antrenman yaptıkları bölümü(1:50 den sonrası özellikle)izlemeni tavsiye ederim.dev adamlar var orda.sw sporcusu hepsi.bi yerden sonra tekrar sayıları cok arttıgı için hacim alımı yavaşlıyor,bu dogru.ama hacim kazanılamaz deyimi yanlış oluyor.tamamen sw yapıyorlar demiyorum,bu adamların yarısı gym calısması da yapıyor,ama yarısı.zaten ghetto workout diye bilinir,adamın gym ye bile vericek dogru duzgun parası yoktur da burlarda calısır.bu stil burdan çıkmıştır.

ayrıca gene youtubeda izleyebileceğin birsürü videoda fitness yapan insanların gym yanında sw tarzı antrenman yaptığını da görürsün.ikisinin karışımı mükemmel oluyor.yuakrdaki videoda karnı yumrukladıkları,dirsek attıkları bölüme bak.inanılmaz bir dayanıklılık verdiği kesin sw'nin.bence herkesin dümdüz,monoton gym calısması yapmak yerine bu stilde de çalışıp hem vücuduna dayanıklılık,esneklik katmasının yanında hemde tabiri caizse bu tarzla "show"yapması en mantıklısı.

alkolica ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    zeo64 videoyu seyrettim bu adamlar spor salonundada çalışıyorlar ben sadece street workout çalışması için demiştim evet haklısın arada bu tür çalışmalarda yapmak lazım esneklik,dayanıklılık kazandırıyor insana

10. MuminG

MuminG Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arada vücut ağırlığıyla çalışmak yararlı olabilir kasları şaşırtarak,fakat sürekli vücut ağırlığıyla aynı hareketlerle çalışarak ne kadar hacim kazanılır orası şüpheli.

11. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    rockybalboanında dediği gibi fitnesçı bir vücut hedefleniyorsa vücut ağırlığıyla olabilir.Şınav yada barfiksi küçümsememek lazım bu hareketlerin çok değişik varyasyonları mevcut.

12. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Workoutcu bu arkadaşlar Türkiye'de o imkanlar olsa bende vücut geliştirme yerine workout yapardım zaten çok daha zevkli bir iş duh

13. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cevabını biraz geç verdim kusura bakma ama istediğin bir parkta bu imkanlar zaten var. Türkiye'de olsa derken neyi kastettin?

14. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Parkta var iyi hoşda biz barbrother in yaptığı hareketleri yapsak deli gözüyle bakarlar insana. Yani Türkiye de öyle..

15. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    birader oyle dusunmemek lazim iste utaninca sıkıntı cıkıyor en guzeli tak kulaklıgını yapıcagın hareketlere odaklan

16. BurakS.

BurakS. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    calisthenics antrenmanı asla hafife alma jimnastikçiler gibi bar sporcularında da patlayıcı güç ve direnç çok fazladır. hacim define olarak geliyor ve yağ oranları %5lerinde %6 ların altında geziyor.
    üst vücut için zaten barfiks şınav ve mekik varyasyonları yeterli.

17. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Böyle bir vücut yapılır. Fakat tek bir fark var. Ağırlıkla çalışırsanız aynı sürede çok daha üstün bir vücut elde edersiniz. Yani evet gelişilir ama ağırlık daha fazla hacim kazandırır. En güzeli hem ağırlık hemde vücut ağırlığı. İkisinden de hareketler eklemek.

18. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır yani ağaca asılıp barfix çekelim diyoruz yaşlı başlı insanlar dalları kırıyorsunuz diyor. Hayır dalları kırıyorsunuz dediği ağaçta çınar ağacı. Saygımızdandır susuyoruz bizde

19. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    bu sporu yapan ve youtube da tanınmış adamlar
    Frank medrano
    Lazar Novovic
    Dusan Djolevic
    Adam Raw
    Hannibal for king
    hit richars
    denis minin
    pavle djurdjevic
    aklima gelen street workout ile uğraşan yabancilardir.
    ayrica turk olan ve tanidigim bir kac ismide sizinle paylaşayim.
    Ismail Berk Çavuş
    Taşkın Kilic
    Mr.fit (sercan ulusoy)
    ercan(wanted man) aklima gelenler digerleride kusura bakmasin.
    Bu sporla uğraşanlar supplement kullanıyorlar kullanmıyorum diyen yok. Oncelikle bu yanlisi duzeltelim.(ki supplement kullanmaninda bence bir zarari yok)
    Bir cok farkli hareket kombinasyonu vardır. Örneğin:Barfiks ve dipsin karisimi olarak muscle up hareketi olusmustur.
    Ayrica barfiks squat sinav gibi hareketlerin bir sürü varyasyonu vardir.
    Ve unutmadan bacak kaslarida cok saglam ve definedir.(Pistol Squat hareketini 20 kilo ile yapmak 100 150 kilo normal squata bedeldir)

20. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    hıc gulecegım yoktu kardes :D aynısı bızdede mevcut bızım bulundugumuz yerde barfiks cekecek bar bile yok parklarda . eve barfiks demiri aldım evde cekıyorum :D

Sayfayı Paylaş