Vücut ağırlığı kardiyo olarak antrenmana eklenebilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rock43v3r tarafından 27 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rock43v3r

rock43v3r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Merhaba,

Bir yerde okudum vücudu fit olan birisine kardiyo olarak neler yaptığını soruluyor oda cevap olarak kardiyo için koşu bandı bisiklet vs kullanmadığını sadece vücut ağırlığı ile 40 squat, 20 lunge, 10 jump squat ve 20 şınavı hiç ara vermeden 5 set halinde uyguladığını belirtmiş(ağırlık antrenmanı ayrı). Sizce bu doğru olabilir mi? hergün bu antrenmanı yapsak ve ağırlık antrenmanı olarak 1 gün yapıp bir gün yapmasak başarılı olabilir miyiz? her gün squat vs yapmak zararlı olur mu?

Şu an için kardiyo olarak kullanabileceğim bir alet yok spor salonuna gidemem evde sehpa, dumble ve barlar var. Evde ve alete gerek duymadan kardiyo yapmak istiyorum. Fikirlerinizi ve üstte bahsettiğim konuyu değerlendirmenizi rica ediyorum.

Teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kardio antrenmanında hem aerobik, hem de anaerobik fazlarda idman gerçklştirlir...

yani ,bi anlamda "düşük yoğunlukta ,uzun süreli "egzersierin de ekli olması gerekir...ip atlama, koşu, zıplama vb gibi...

rock43v3r bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş