Vücut ağırlığı ile heryerde yapılabilecek çalışma programları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serdar2 tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 62 üye.
  1. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    oncelikle merhabalar merakım uzerıne tum yazılanları okudum ama su ayrımı da yapmak ıstıyorum hacim mi istiyoruz yoksa kuvvet mi dayanıklılık mı? kuvvet ve dayanıklılık ıcın sınav barfiks birebir arkadaslar size kendi programımı yazıyım..benım programım 6 setten olusuyor ve her set arasında 1 dakıka dınlenıyorum ve mesela 3. settekılerı hıc dınlenmeden arka arkaya yapıyorum bu tum setler ıcın boyle..ıste programım
    1.set
    25 şınav...8 barfiks...8 bar dips
    1 dakıka dınlendım daha sonra..
    2.set
    24 t-push hareketı 7.5 kg dambıl ıle
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    3.set
    25 şınav..8 barfiks..8 bench dips
    4.set
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    5.set
    25 şınav...8 barfiks...8 bar dips
    6.set
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    bunların tumumu 30-35 dakıka arasında bıtırıyorum

daha sonra benım cerez olarak nıtelendırdıgım 3 set 24 tekrar 25kg on kol
    3 set 6 tekrar bar dips
    3 set 20 tekrar kucagıma 20 kg alıyorum bench dips
    3 set 12 tekrar shoulder press 35 kg ile

tum bunlardan sonra 15 dakıka boyunca aralarda dınlenerek yapabıldıgım kadar squat yapıyorum..yıne daha sonra 15 dakıka boyunca mekık hareketlerıne devam edıyorum..haftada 2 de halı saha maçlarına gıden bırıyım boyum 1,86 kılom da 80..o kadar vucudu sısıren hacım yapan ınsanlardan daha dayanıklı oldugumu da bılıyorum kı zaten hacım ıcın yapılanlar gosterıs ıcın oluyor genelde...adam sınav cekemıyor bench presste yapıyorum dıyor...adam barfıks cekemıyor makınada bılmem ne yaptım dıyor..vucudunuzu hantallastırmayın hareket kabılıyetı yuksek kardıyosu olan hareketler secın ne yapacaksınız 48 cm kolu amacı ne ne ıse yarar hantallıktan baska bır sey değil..ne yapacaksın top gıbı sısmıs goguslerı..soyleyın tum kuvvetlı adamları hangısının kolu 48 cm..vıladımır klıcko..urijah faber..mıke tyson....vs hepsi kuvvet dayanıklılık calısıyor..ronnie coleman hangısınden gucludur soyleyın hangısınden dayanıklıdır ronnie coleman ıle kossalar kım daha once gelır adamın yaptugu sadece dunyada daha fazla yer kaplamak o kadar..kavga etmek ıcın spor yapmıyoruz emınım ama alın bır kısıyı 1 yıl body calıssın..alın bır kısıyı daha usttekı porgramı veya benzer bır program calıssın ama baslamadan once tum dıger vucut yapıları bırbırıne aynı veya cok yakın degerler olacak..emın olun bodycı 5 dakıka dayanamaz dıyeceğim odur tek seferde 100 basmak onemlı degıl 20*5 yapıp devamlı dayanıklı olacaksın..neyse yazdıkca yazarım ben boluk boluk oldu ama aradan cıombızla cekıp alırsınız

Aithusa bunu beğendi.
  2. femreyildiz

femreyildiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    çok teşekkürler işime yaradı :):):):)

3. İshak01

İshak01 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    vücudu kaldırırken nefes ver indirirken nefes al.bir gün göüs diğer gün karın çalışmanın zararı olmaz ama en iyisi tüm vücut çalışmak

4. bra85der

bra85der Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Vücut ağırlığı ile yapılan antrenmanlardaki kaslar mı daha sıkı ve kuvvetli yoksa fitnessmi bu konudaki düşüncelerinizi bana mesaj atabilirmisiniz eğer vaktiniz varsa? zira sınıfımdaki bazı "zibidi" ler çok artislenmeye başladılar da

5. Cobain ~

Cobain ~ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler

6. Emrell

Emrell Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlk defa bu kadar detaylı ve bu kadar iyi anlatılmış program görüyorum teşekkürler emegin için en kısa zamanda uyguluycm.

7. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kardesim ALLAH razı olsun ne zamandır böyle birsey arıyordum cok yakinda tüm programlarımı yapıp basliyorum.

8. xxhacıxx

xxhacıxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    güncellenmeli

Sayfayı Paylaş