Vücut Ağırlığı Antremanım ve Orantı Sorunum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve barfiksPro tarafından 21 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba ben antremanlarımı vücut ağırlığı olarak yapıyorum bunun için kendi programım var daha doğrusu her seferinde değiştiriyorum yapacak çok hareket var ve tek günde hepsi olmuyor konuma dönelim benim sağ kolum bir kaza sonucu kısa yani 3-4 cm bir kısalık var buda anladığınız gibi vücut ağırlığı antremanlarımda yükün daha çok sol kola bilmesini sağlıyor bu yüzdende büyük bir orantı sorunum var her harekette böyle sanırım şınav barfiks bunların hertürlüsünde yük sol kola biniyor mesela şınav çekerken ağırlığı sağ kola vermeye çalışıyorum ama işe yarıyormu bilmiyorum bunu aylarca gözlemleyemem yani sorum şuki ben hareketleri nasıl yapayımda orantı sorunum birazda olsun azalabilsin acaba şınav antremanları bittikten sonra sağ kol ile tek kollu şınavmı çekmeliyim artı olarak yada sol elimin altına bir kitap koysam sağ elim daha aşağıda olsa bu sefer dengelenmiş olur mu ? yada antremanlar sonrası dambıl ile sağ tarafı artı olarak mı çalışmalıyım ? hertürlü yardımı edebilirseniz çok iyi olur bu gerçekten moral bozukluğu ve insanı spordan soğutuyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:04 ----------

sanırım kendim bir çözüm buldum şınav çekerken uzun olan kolum normal bir şekilde kısa olan kolum ise parmaklarımın üzerinde çekersem iki koldanda aynı verimi sağlayabilirim sanırım ama tam emin değilim yada barfiks çekerken uzun olan kolumun tüm parmaklarıyla demiri kavrar kısa olan ile baş parmak hariç diğer dört parmak ile çekerim yani kısa olan kolum daha aşağıda olur sanırsam ama dediğim gibi emin değilim bilgili arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    parmak üzerinde çekmek değilde kısa kolunun altına orantıyı sağlayacak şekilde bi kitap , takoz gibi bişey koyabilirsin fakat barfixte tek çözüm kısa kolunu tuttuğun barın diğer kolunu tuttuğun bardan yüksek olması

barfiksPro bunu beğendi.
  3. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    aslında burda anlayamadığım kısa kolun üzerine kitap koyarakmı orantıyı sağlayabilirim yoksa kolun kendisini daha uzun tutarakmı yani kitapta koysam kol yine kısa ve kitap koymayıp ikisini normal tuttuğum zaman kısa olan tarafım daha aşağıda oluyor

4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    yardım edecek veya tavsiye verecek birisi yokmu acaba konu güncel

Sayfayı Paylaş