Vücut ölçülerim ve antrenmalarıma göre kaslarım ne zaman belli olur?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve EveryBody34 tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EveryBody34

EveryBody34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılan bir vücut geliştiriciyim. 1 ayımı doldurdum. birçoğumuz gibi ben de sırf karizmatik görünüş için vücut geliştiriyorum.
    ilk gün çok kötüydüm. dedim ki ben bu ağırlıkları nasıl kaldırırım? ama geçen günler sonrası baktım ki ağırlıkları artırmaya başladım.
    gittiğim salonun hocası çok iyi. sürekli başımda. askeri eğitim kampında gibi hissediyorum.
    1 yıl önce de 1 ay gitmiştim başka salona ama gözle görülür hiçbir değişiklik olmamıştı. hevesim kırıldı ve bıraktım. sanırım bu seferki salonda ilk 1 ayda kol kaslarımın gözle görülür biçimde şişmesi, omuzlarımın dikleşmesi, karın ve göğüs kısmının ise gerginleşmesi salondaki işini bilen hocama bağlı.
    velhasıl çok araştırdım ama bazıları diyor ki 2 yılda belirginleşir bazıları 6 ayda bile olur diyor.
    şimdi benim boy 172 cm. kilo 66. göbeğimde yağ yok denecek kadar az. zaten kilolu değilim.
    ilk 1 ay spora haftada 3 gün gitmiştim. ancak 2. ay ve sonrası için haftada 6 gün gideceğim. kaslarım şiştikçe coşuyorum. ;)
    gerçekten insan bu işten zevk aldıkça çalışma hevesi geliyor. diyorum ki iyi ki ilk günün zorluğuyla bırakmamışım.
    siz bilen insanlar bu verilere göre göğüs, karın, adonis kaslarımın -kollar zaten şimdiden belli oluyor- ne zaman belirginleşeceği hakkında bir tahminde bulunabilir misiniz?

2. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Fotoğraf atarsan daha iyi yorumlar alabilirsin ayrıca genetik önemli kimisinde 5 ayda çıkan kas kutlesi kimisinde 1 yılda çıkar . Benim sana onerilerim beslenmene dikkat et protein karbonhidrat bol tüket yani tavuk göğsü , makarna , pilav bol bol tuket zamanla faydalarını goruceksin :)

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer 4-5 ayda sıkılıp bırakmazsan kendin görürüsün. Üyelerden kahinlik beklemeyın
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2013 ---
    1 ayda ne gibi bir değişiklik bekliyordunuz acaba? şu spor hakkında birşey bilmeyenlerın dediği gibi 3 ay gitmiş bi fark yok. İlk ay daha vücut hareketleri tanır , vücut ısınır , alışır , metabolizma hızlanır.

bir fasulye bile 2 ayda büyüyor.

4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar saçma bir soru sorduğunu bu sporda ilerleyince daha iyi anlayacaksın :) Ocağa yemek koydum ne zamana pişer sorusuna cevap aramak gibi birşey bu.
    Etin cinsine.. kalitesine.. ocağın ısısına .. göre değişir ;)
    İlla rakam istiyorsan 8,5 ay.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-24'e aykırı başlık açmak!

Madde 24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş