Vücut ölçülerim 2 aylık program ve sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve king_blood tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. king_blood

king_blood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merabalar arkadaşlar . Ramazandan önce fitnessa 1 ay gitmiştim fakat malum oruç ayı gidemedim ve vücutta birşey kalmadı. Ondan sonra 2 ay daha gittim.Sınavlar dolayısıyla yine 2 haftaya yakın ara verdim. Ve şu alttaki programı uyguladım;

Uploaded with ImageShack.us

Birçok hareketi dumbble ile yaptığım için evde de çalışabileceğimi düşünüyorum . Daha ötesinde spora harcadığım parayı protein tozuna harcamak istiyorum.

Vücut ölçülerim şöyle;

Boy : 180 Kilo : 73,5 Yaş :20

Pazu:34
    omuz:108
    göğüs:92
    bel:84

Kalça bacak ölçmedim onlar iyi durumda vücutla ortantılı yani.

Spora başlamadan önce 66 kiloydum şimdi ise 73.5 kiloyum.

Çalıştığım salona gelirsek. Bizim muhitte 2 tane spor salonu var.

1. sinin aletleri lüks fiyatı aylık 80 fakat hocalar ilgilenmiyor neredeyse (haftada 4 gün 60 TL).. Hareketi gösteriyor ilk gün sonra yanlış yaptın yapmadın veya uzun süre dinlendin dinlenmedin umursamıyorlar.Gelen tiplerde genel de protein tozu kullanan iyi vücutlu insanlar kendimi biraz kötü hissediyorum açıkçası :]

2. salonda bu programı çalıştım. Çoğu hareketi dumbble ile yapıyorsun. Aletler eski ve salon küçük fiyatta 110 TL. Fakat ilgi çok iyi adımı soyadımı ezbere biliyor hoca. Dinlenmeyi fazla tutunca hemen uyarıyor. Moral motivasyon veriyor yönlendiriyor. Aletler üzerine , çalışma performans üzerine rahatça konuşabiliyorsun arkadaş , dost oluyorsun.

Şayet evde çalışılmaz illa ki bir spor salonuna git derseniz hangisi daha iyidir? BÜtçeyide göz önünde bulundurursanız.

Bunun dışında program yeterli mi ? Program da gördüğünüz üzre 4x8 yapıyordum hareketleri.Hangi bölgelere ağırlık vermem gerekiyor? ( evde çalışırsam bazı hareketleri değiştiriyorum sadece dumbble olduğundan dolayı)

1 ay ara verip çalıştıktan sonra ve spora yeni başladığımda solunumum aşırı hızlanıyor bayılma noktasına gelmiştim. Bunun nedeni nedir ? Son olarak evde biraz çalışmıştım fakat baktığımda omzumu zedeledim mi birşey mi oldu bilmiyorum bi doktora gitmek istiyorum

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:51 ----------

Bu arada resimdeki programın yanında yazan kilolarla alakası yok şuanda çalıştığım kiloların o baştaki kilolarımdı belirtiyim dedim..

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Programın fena değil. Yerinde olsam ikinci salonu tercih ederim. Sağlık problemlerinle ilgili de bir spor hekimiyle görüşmen yararına olacaktır.

Sayfayı Paylaş