vücudunuzda aşırı güçlü bölgeler var mı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve obensaltan tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Ben yapı olarak ortalama güçteyim her bölgede, ağırlığa başlayan biri kaçla başlamışsa ortalama olarak o civarlarda başlamışımdır ağırlıklara ama bacaklarım hariç. bacaklarım nedense diğer insanlara göre aşırı güçlü. bazı hareketleri makinedeki tüm ağırlıkları kullanarak 30 tekrar bile yapabiliyorum. uzun süredir salonda çalışanların şaşırdığı çok oldu. hatta iki kere aletin kablosunu koparttım :) ben ilk başta o aletleri bayanlar için sanıyordum hepsini kaldırdığım için, milleti görünce anladım bende gariplik oldunu

asıl konuyu açma sebebim bu olayın nedenlerini anlamak, ben bu tip şeylerin genetik olduğunu düşünürdüm hep ama 13-18 yaş arası dönemim aklıma gelince acaba bu genç yaşlarda yapılan antremanlar kalıcı mı oluyor diye merak etmeye başladım.

13-18 yaş arası dönemde abartısız günde 3-4 saat futbol oynar, geri kalan bir çok zamanda da dağlık bölgede bisikletle dolaşırdık. bacaklarım roberto carlos gibi olmuştu resmen :)

mantıken şu an 30 yaşıma yaklaştığıma göre o zamanki çalışmaların pek faydası kalmasa gerek bu zamana... sizinde vücudunuza göre öne çıkan güçlü bölgeniz var mı? varsa genç yaşta aşırı yüklenme olmuşmuydu bu bölgeye?

teşekkürler

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Benim de kafama takılan bir mesele bu. Kısa zamanda bench press'te 100 kiloya çıkabilmemde çocukluk-gençlik döneminde devamlı çektiğim şınavların bir etkisi var sanırım. Bilhassa ergenlik çağında yapılan çalışmaların vücutta kalıcı etki bıraktığı söylenir.

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bu arada bacakta yaptığım hareket leg extension mış
    bilmiorum belki normaldir fazla kaldırmak ta
    demek istediğim diğerlerine göre ve vücuduma göre orantısız fazlaydı kilo

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bacak-kalf.

5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    sırtım güçlü diğer bölgelere göre

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    omuzlarım genetik olarak güçlü ve gelişimi de hızlı,behind the head shoulder press antrenmanımda bench kilolarıma yakın ağırlıklarda çalışıyorum..
    uzun bir sakatlık döneminden sonra 2 ay ara da vermek zorunda kaldığım bir 6 ayın içindeyim mart sonunda bulk dönem sonu paylaşımlarıma da başlayacağım zaten sözüm havada kalmasın :)

Son düzenleme: 20 Ekim 2012
    rockybalboa7 ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kollarım güçlü ama belki önceden çok omuz kol bilek ağırlık verdiğim için olabbilir

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Normal ağırlıktaki bir futbol topunu şut pozisyonunda kaç metre uzağa vurabiliyorsunuz ? Yani top kaç metre uzakta yere düşüyor ? Ortalama bir mesafe söyleyebilirmisiniz ?

9. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Bacak ve sırtım çok güçlü sanırım onun nedeni hayatımın uzun bi zamanını kilolu biri olarak geçirmiştim. şuan bacak kaslarım hemen farkediliyor. Ama bu kasım güçlü diyerek çok fazla gerilim yaratıp yüklenmeniz kaslarınızı yıpratabilir.

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Bacaklarınız tabi ki güçlü. Vücudunuzdaki toplam kas kütlesinin neredeyse %30'u bacaklarınızda çünkü. :)

Bacaklarının normalden çok güçlü olduğunu düşünen var ise bizimle Squat videolarını paylaşır, biz de takdir ederiz.

technical1967 bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bacaklarım güclüdür bunuda acıkcası cok kücük yaslardan beri uzun yıllar bisiklet kullanmamdan dolayı diyorum tabii agır calıstıgım bacak antrenmanlarında cok fazla faydası var

12. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    omuzlarım... çoğu kişinin yerinden oynatamadığı kilolarla çalışabiliyorum

13. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Cok sukur hicbiri, Sonra orasi fazla gelisti, burasi guduk kaldi diye ugras dur.

14. Padisah91

Padisah91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Environmental Engineering
    Yer:
    Çorlu/Tekirdağ
    sırt bacak ve omuzlarım iyidir göğüs ve arka kolda saydıklarıma göre geri kalıyorum bence

15. yürüyenadonis

yürüyenadonis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    futbolcu
    Yer:
    kocaeli gebze
    benimde bacaklarım :)

16. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    hiç bir fikrim yok büyük ihtimal paslanmışımdır, uzağa vurmak güç dısında alışkanlıkta isteyen bir şey, maç olayını bırakalı uzun zaman oldu

ama o dediğim dönemler iki kişi halı sahaya gidip kaleden kaleye şut çekişirdik , yani baya iyidi (gündüz ve saha boşsa, bide halı saha eşşek gibi olanlardan deil tabiki)

konu takdir edilme konusu değil , konu genç yaşta yapılan sporun gerçekten kalıcı olup olmadığı
    zaten farkında isen yeni başlayanlara göre dedim, beraber bodye başladığım bir çok arkadaşım oldu (dönem dönem kısa süreli yapardık)
    genelde hareketlerde kilolar yapıya göre 3-5 oynardı, ama bacakta fark hep açıktı
    en azından kendi vücuduma göre çok daha orantısız güçlü diyelim, bununda sebebi eğer genç yaşta antremansa, küçük yaşlarda insanları body yapmayın denmesi yanlış mı acaba.. konu bu yani

Son düzenleme: 22 Ekim 2012
  17. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Beyler,bacak kası yürüdüğünüz için sürekli kullanılır ve erimez.eritmek imkansız gibidir,protein almadan overworkout yapmanız gerekir.Bu sorundan bende nasibi aldım,2 yıl önce zayıflamak için koşu bandında %30 eğim ile dağ çıkar gibi yürüdüm günde 3 defa yarımşar saat,yaklaşık 2-3 ay sürdü.bacaklarım roberto carlos gibi oldu soğuk 68 cm civarında (4-5 cm yağ).salonda denediğim ilk seferde bacak makinasını full çektim 20 tekrar,ve teli koptu.Ne kadar istesemde erimiyo bacak kasları.Açıkcası yaptığınız hiçbir kas erimez biraz küçülür,ama bacaklar milim oynamıyor yıllar içinde.O nedenle bacak yaparken dikkatli düşünün beyler.

Bu arada sorunun cevabı,bacak,karın ve omuzlarım.

18. sthammer

sthammer Guest

triseps'lerim vücudun biraz önünde

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarım güçlüdür gereğinden fazla bazen ağır kilolarla çalıştığımda bile sakatlanmamıştı:)

20. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    tricepslerim ve göğüsüm güçlüdür deadliftde 50kg yi yerinden çok zor kaldırırken benchde 65 kg yi rahatlıkla kaldırıyorum.bununda sebebi sanırım bol bol şınav çekmemedir.

Sayfayı Paylaş