Vücudumdan sikildim ..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve burakyılmazz tarafından 7 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. burakyılmazz

burakyılmazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar iyi akşamlar adım burak 18 yaşındayım. 1.85 boyunda ve tam olarak 90 kiloyum boyum uzun olduğu halde göbeğim ve en nefret ettiğim büyük göğüslerim var ve rahatsız oluyorum sarkıkda değil üstelik dik ve yeni ergenliğe giren bayanlar gibi duruyor :( yazın denize girmeye utanıyorum. artık o kadar sıkıldım ve bıkkınlık geldiki sanal ortamda sizlerin aranıza katılmak ve yardım almak istedim. geçen sene 1 ay kadar body'ye gittim sonra bıraktım şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum diyeceğim şu dostlar abiler ben bu lanet olası göğüsümden ve göbeğimden bıktım bunları eritmek ve normal bir erkek gibi olmak istiyorum yazın denize girmek ve t-shirt giymek istiyorum. sizden ricam nasıl kilo verebilirim nasıl vücudumu şekle sokabilirim bana allah rızası için bir akıl verin yoksa kafayı yiyeceğim :mad::mad::mad::mad:

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hoşgeldiniz.

resim koymanı rica ediyorum ona göre tavsiyede bulunalım utanıyorsan kafanı göstermeden resim çekip koy utanıcak birşeyde yok zaten.

göğüsünde resim yok resimdende tam anlaşılmaz ama jinekomasti olabilir kilodanda olabılır resim olsa sağlıklı yorum yaparız jinekomastinin ne olduğunu bilmiyorsanız forumda jinekomasti bölümü var ayrıca googleye yazarakta ne olduğunu öğrene bilirsin

yazdıklarından yola çıkarak kardio yapıp kilo verin daha sonra body yaparak kas kütlesi kaznaıp vücudu şekle sokun.

3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    profilinde yaş 17 yazıyor ama 18 olsun sorun olmaz.Sana tavsiyem yarın sana en yakın spor salonuna git ve bir yerden başla.

4. burakyılmazz

burakyılmazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

buyur hocam fotoğraflar.

Ekli Dosyalar:

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet zayıflamanız gerekıyor salona yazılın hocanız size göre program yapıcaktır

göğüsler net söyleyemem testler gerekıyor ama zamanında bendede vardı çok araştırmıştım tahminimce jinekomasti olabılır cerraha görunun doğru bilgiyi verirler el ile kontrol edip hemen anlarlar. ucları jinekomastiye çok benzıyor

burakyılmazz bunu beğendi.
  6. burakyılmazz

burakyılmazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim en kısa zamanda başlayacağım çünki artık sıkıldım yaza kadar göğsüm erise bana yeter göbek önemli değil fotograflarda normal durmuyorum göbegimi kendim sıkarak o kadar dışarı çıkardım belli olsun diye tekrar teşekkürler başka fikri olan arkadaşlar varsa yardım bekliyorum

7. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Aslına bakılırsa pek yardımlık bir konu yok ortada çünki inanarak bu sporu yaparsan istediğin vücuda ulaşabilirsin.Unutma umudunu kaybetmediğin sürece çok iyi yerlere gelebilirsin.

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    pek jinekomastii gibi durmuyor doktora gitmende yarar var evde şınavla başla hemen şimdi bence.kolay gelsin...

9. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bencede gögüsler için doktora git gerisi kolay
    cardio ve duzenlı beslenmeyle birazda azım gösterirsen 3,4 aya kendını toplarısın

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yanlız burakyılmaz bey eğer jinekomasti varsa göğüsünde asla kilo vermek ile geçmeyen bir durum o erkekte kadın göğüsü türkçesi böyle birşey genelde ergenlıkte hormonların dengesizliğinden oluyor sonra geçıyor ama işte bir çoğundada geçmıyor ben sizde göğüsteki meme ucundan şüpelendim ondan jinekomasti olma ihtimali var diyorum ama kesin bilgi için doktora görün 2 dk da anlar
    umarım sizde böyle bir sorun yoktur.

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti erkeklerin meme dokusunun aşırı büyümesine denir.

Gögüsteki meme dokusu, kadınlık hormonu östrojenin fazlalığına ya da erkeklik hormonu testesteronun eksikliğine bağlı olarak büyür. Bebeklerde, ergenlik çağındaki erkeklerde ve yaşlı erkeklerde görülebilir.

Bazı erkek çocukları veya ergen erkeklerde meme bölgesinde normalden fazla yağ toplanması oluşabilir, bu duruma pseudojinekomasti (yalancı jinekomasti) denir.

Nasıl Oluşur?

•Yeni doğan bebeklerde anneden geçen östrojen hormonu nedeniyle jinekomasti oluşur. Bu durum genellikle 2 ila 3 hafta içerisinde geçer.

•Ergenlik çağındaki jinekomasti, östrojen düzeyinin, testesterona göre relatif olarak fazlalık göstermesinden kaynaklanan hormonal değişiklikler nedeniyle oluşur. 13-14 yaşlarındaki erkek çocukların üçte birinde jinekomasti görülür.

•Yetişkin erkeklerde jinekomastinin oluşma sebebi genellikle karaciğer ya da akciğer kanseri, karaciğerdeki siroz, tirodin fazla salgılanması ya da hormonal bozukluklar, hipofiz bezi kanseri , böbreküstü bezi kanseri ya da testis kanseri olabilir. Alkol, esrar, metafetamin ve eroin kullanımı da jinekomastiye neden olabilir. Yaşlılıkta ise erkeklerdeki testesteron düzeyi düşer, bu da östrojen hormonunun rölatif olarak daha fazla olmasına yol açar.

Diğer Sebepler Neler Olabilir?

1.Östrojen hormonunu arttıran durumlar. Bunlar:

•Testislerden veya testis dışı bazı tümörlerden ( deri, akciğer, karaciğer, böbrek üstü bezi kanserleri) aşırı estrojen salgılanması.
    •Hipertiroidizm veya hipotiroidizm gibi endokrin sistem hastalıkları.
    •Siroz, aşırı yağlanma gibi karaciğer hastalıkları.
    •Uzun süreli açlık.

2.Testis çalışmasındaki yetersizlikler gibi androjenik hormonları ( erkeklik hormonu ) azaltan diğer durumlar.

3.Doğuştan olan yetersizlikler:
    •Testislerin yetersiz gelişmesi
    •İnmemiş testi
    •Genetik kromozom anomalileri

4.Sonradan oluşan yetersizlikler:
    •Travma
    •Orşit (testis iltahabı)
    •Radyasyon
    •Hidrosel
    •Varikosel
    •Spermatosel

5.Mekanizması bilinmeyen diğer nedenler:
    •Akciğer hastalıları
    •Göğüs duvarına travma oluşması
    •AIDS
    •Anksiyete ve stres

6.Belli ilaçların kullanılması da jinekomastiye neden olabilir:
    •Steroidler
    •Ülseri tedavi eden ilaçlar
    •Epilepsiyi tedavi eden ilaçlar
    •Kalp rahatsızlığını tedavi yöntemleri
    •Kemoterapi ilaçları; özellikle hücrelerin DNA'sını etkileyerek kanserli hücrelerin büyümesini engelleyen alkile edici ajanlar (kemoterapötik ilaçlar).
    •Antiandrojen ilaçlar
    •Anti-anksiyete ve anti-depresan ilaçları

Belirtileri Nelerdir?

Aşırı şişmanlığı olmayan erkeklerde meme büyümesine jinekomasti denmesi için en az 2 cm. çapta meme dokusu oluşmalıdır. Jinekomasti terimi iyi huylu meme büyümesini ifade etmekle birlikte, bunun erkeklerde oluşabilecek meme kanserinden ayırdedilebilmesi önemlidir.

Jinekomasti nedeniyle oluşan şişlik, kansere dönüşmez ancak meme büyümesinin direkt olarak meme kanseri şeklinde başlayabileceği de unutulmamalıdır.

Jinekomastisi olan erkekler büyük göğüslerin yanında, göğüslerinin esnek ve sıkı olduklarını fark edebilirler. Genç erkeklerin göğsüsün bir ya da her iki yanındaki bir bozuk para büyüklüğünde büyüme olabilir. Bu büyüme yaklaşık 18 aydan sonra kendi kendine kaybolur.

Nasıl Teşhis Edilir?
    Jinekomasti genellikle fiziksel bir muayene ve hastalık geçmişine bakılarak teşhis edilebilir. Çoğu durum için testler gerekli değildir.

Ancak göğüsteki yumru, sıra dışı bir şekilde büyükse, tek taraflıysa, yumuşaksa ya da sert ve sabitse diğer problemlerin çözülmesi için başka testler de yapılabilir.

Nasıl Tedavi Edilir?
    Bebeklerde ve ergenlik çağındaki erkeklerde oluşan jinekomasti genellikle tedavi gerektirmez ve kendi kendine iyileşir.

Eğer ilaç ya da bir hastalık nedeniyle oluşmuşsa, ilaç kullanımını kesmek ya da hastalığı tedavi etmek genellikle jinekomastiyi iyileştirir. Ancak sebep testesteron hormonundaki azalma ve östrojen hormonundaki artış ise hormon takviyesi gerekebilir.

Büyük jinekomastilerde cerrahi tedavi ile dokunun çıkarılması görünüm ve ağrı yönünden hem fiziksel hem de psikolojik rahatlama sağlayacaktır.

Son düzenleme: 8 Aralık 2011
    Azi, burakyılmazz ve themertyildiz bunu beğendi.
  11. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    başlık çok sakat

Azi, Cidade de Deus ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kopardın beni aga yaaa, koltukdan düşüyordum yani ;)

Sevgili burakyılmaz bana hiç jinekomasti gibi gelmedi, yine de için rahat edecekse doktora görünmende fayda var :)
    Ayrıca vücudun hiç toparlanamayacak bir vücut değil, sakın moral bozma, düzenli beslenme ve kardio ile bu iş 4 ayda halolur ;)

Azi, burakyılmazz ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü, üyelerin beslenme başlıklarını, besinlerin 100gr içeriklerini incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Azi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş