Vücudumdaki kas dengesizliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rumbiddieboo tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rumbiddieboo

rumbiddieboo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar, bu konuyu buraya açmamın sebebi 5-6 yıldır aradığım sorunun cevabını bulamamak ha internet neden daha önce aklıma gelmedi bilmiyorum neyse uzatmadan konuya gireceğim.
    Gençliğimden beri bodybuilding'e hep bir ilgim oldu ergenlik zamanından beri en amatör şekillerde zaman zaman uzun aralar vererek yaptım bu sporu, sonra üniversiteye başladığımda bir spor salonunda bu sefer ordaki bilek güreşi ve boksor hocaların da destekleriyle toplamda 7-8 ay gibi bir süre devam ettim. Fakat vucudum hafiften toparlanmaya başlayınca farkettim ki bir düzensizlik var. Sağ biceps ve triceps'im soldan daha büyük (solağım bu arada sağ elini kullanıyorsun sürekli ondan olabilir çözümlerine cevap olarak) ve sol göğsüm komple sağ göğüsten daha büyük karın kaslarımda da kaburga üstü kaslar (adını bilmiyorum bağışlayın) sağdakilerden bir değişik bacaklarım genetik olarak kalınlardı zaten pek fazla geliştirme ihtiyacı duymadım ama onlar da biraz toparlanınca öyle pek bir fark olmadığını gördüm omuzlarımda ve sırtımda da bir sıkıntı yok sırf bu yüzden o zamanlar keyfim kaçtı ve bırakmak zorunda kaldım sonra düzelir dediler antremanları değiştirdiler fakat dengesiz çalışmak istemiyordum daha kötü olacağını düşünerek ve işte bırakmak zorunda kaldım. Şu an sigarayı ve alkolü bırakıp tekrar başlamak istiyorum fakat eğer bu sorun vucudum geliştikçe daha belirgin olacaksa veya bir çözümü yoksa başlamam için en büyük engeldir... Şimdiden değerli tavsiyelerinizi çok merak ediyorum ve teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar

2. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Alternatif(sağ-sol ayrı) çalış zamanla eşitlenir yazılar da var bu konu hakkında

3. rumbiddieboo

rumbiddieboo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam o konu zaten ayrı canımı sıkıyor, bodybuildingde hiç bir egzersiz tek bir kasa yönelik değildir ki dolaylı olarak diğer kasları da çalıştıracağım ayrı çalıştırdığımda benim sağ göğsüm küçük fakat sağ tricepsim ve bicepsim büyük ben sadece sağ göğsümü çalıştırdığımda dolaylı olarak onlar da hatta belki sağ kanadım ve sırtın sağ bölgesi de etkilenecek asıl sorun bu yoksa araştırdım daha önceden acaba hiç önemsemeden sağı solu eşit çalışsam sonradan toparlanır mı vucut geliştikçe ya toparlanmazsa daha kötü olursa diye benim endişelerim...

4. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Geç cevap veriyorum kusura bakma.Hiç endişe etme zamanla,çalıştıkça eşitlenir tabi ki de çoğu insan şikayetçi bu durumdan yalnız değilsin.Aslında dediğim şeyi anlamamışsın sanırım alternatif ,ayrı ayrı çalış derken 1 gün sağ kol,göğüs 1 gün sol kol,göğüs demiyorum.Eline 2 dumbellı alıyorsun biceps çalışacaksın mesela aynı anda 2 kolunla yapacağına önce sağ kol sonra sol kolla yapıyorsun.Sağ+sol art arda yapılıyor yani.

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    kas bölgelerini çalıştırıyorken barla yapılan hareketlerden ziyade dambıllarla yapılanları tercih et en azından ağırlıklı olarak dambıllarla çalış.barla yaptığımız hareketlerde güçlü olan taraf diğer taraftan çalar genelde.bu da birinin diğerinden daha fazla gelişmesine neden olur.bu sorunu yaşayıp toparlamış biri olarak sana bunu tavsiye ediyorum.

Sayfayı Paylaş